Ulubione

Gry na pc i konsole

Znaleziono 39 produktów

Gry na komputer i konsolę


Gry komputerowe z roku na rok zdobywają coraz większą rzeszę fanów. Obecnie ponad 40% rynku gier stanowią gry mobilne, jednak PC i konsole w dalszym ciągu cieszą się sporą popularnością. Niepodważalnym jest fakt, iż gry komputerowe już dawno zastąpiły offline’owe odpowiedniki w postaci gier planszowych i karcianych. Rozgrywka w fikcyjnym świecie okazuje się być bardziej angażująca, a wcielanie się w role bohaterów gier u wielu osób powoduje zachwyt.


PEGI, czyli ogólnoeuropejska klasyfikacja gier

Gracze komputerowi to ciężka do klasyfikacji wiekowej grupa. Grają najmłodsi, nastolatkowie oraz ludzie na emeryturze. Aby pomóc w zakupie gry komputerowej, stworzono system ratingu, który definiuje wiek, od którego dana gra jest przeznaczona. PEGI (Pan-European Game Information) ma pomóc często nieświadomym rodzicom, w zakupie gry dla swojego dziecka. Producenci gier dbają o każdy przedział wiekowy, dlatego z łatwością znajdziemy gry dla dzieci (np. Minecraft) oraz dla starszych osób.


Konsola vs PC, na czym grać?

Odwieczna wojna wśród graczy trwa. Konsola vs PC, co wybrać? Warto wziąć pod uwagę możliwości obydwu urządzeń. Komputer stacjonarny czy laptop do gier, oferuje dużo więcej możliwości oprócz samego grania. Konsola ma zapewniać rozrywkę i tylko rozrywkę. Mimo to, wiele osób decyduje się na zakup konsoli. Głównym powodem jest to, że konsola jest prosta w obsłudze, nie wymaga modernizacji czy instalacji dodatkowego oprogramowania. Co więcej, konsole oferują tytuły gier, które nie są dostępne na PC – do takich tytułów należą m.in. seria God of War, Uncharted na konsole SONY czy Forza: Horizon dostępna na konsolach XBOX. Oczekując od zakupionego urządzenia wielozadaniowości, zdecydowanie polecamy zakup komputera gamingowego lub laptopa. Zakup konsoli warto wziąć pod uwagę, gdy jesteśmy nastawieni tylko na rozrywkę.


Gatunki gier na PC i konsolę

Rynek gier posiada na tyle szeroką ofertę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Producenci gier wychodząc naprzeciw milionom graczy na świecie tworzą nowe gatunki gier, aby przyciągać do swoich produktów nowych klientów. Każdy gracz ma swoje ulubione gatunki, a do najpopularniejszych należą;

• Gry zręcznościowe - zdecydowanie najpopularniejszy gatunek gier. Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju FPS’ach czy bijatykach. Fani tego gatunku z pewnością wiedzą jak ważny jest refleks, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz spostrzegawczość podczas grania w popularne “strzelanki”.

• Gry przygodowe – popularne RPG to gatunek gier, często bardziej angażujący od gier zręcznościowych. Gracz wciela się w postać, ulepsza jej umiejętności oraz wykonuje misje zlecane przez pozostałych bohaterów w grze. Gry przygodowe bogate są w zagadki czy pułapki, które wymagają od gracza logicznego myślenia.

• Gry symulacyjne - Fanów symulacji nie brakuje. Doświadczymy tutaj gier opartych na symulacji ludzkiego życia, jazdy różnymi pojazdami czy lataniu samolotem. Gry symulacyjne kładą ogromny nacisk na realizm oraz odwzorowanie praw fizyki.

• Gry sportowe – Gry, które pozwalają wcielić się w rolę sportowców - koszykarza, piłkarza czy siatkarza. Do najpopularniejszych należą symulatory piłki nożnej (np. FIFA), skoków narciarskich czy seria NBA od EA Sports

• Gry strategiczne – wymagają od gracza przede wszystkim logicznego myślenia. Wcielamy się zazwyczaj w rolę dowódcy lub zarządcy, a naszym zadaniem jest rozwój w poszczególnych obszarach.


Komfortowa rozgrywka, czyli akcesoria dla graczy

Zakup konsoli, komputera lub laptopa do gier to nie wszystko. Aby cieszyć się komfortową rozgrywką, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria dla graczy. Dla graczy komputerowych najważniejsze będą urządzenia wskazujące - mysz gamingowa oraz klawiatura gamingowa. Gracze FPSów docenią dobre słuchawki dla graczy, które pozwolą odpowiednio zlokalizować przeciwnika na mapie. Dla “konsolowców” przydadzą się bezprzewodowe pady, stacje do ładowania czy dodatkowe kontrolery. Obydwa typy graczy docenią również komfort związany z fotelem dla gracza.


Gadżety dla fanów gier

Wybierasz się do znajomego, który jest fanem gier, a pomysłu na prezent brak? Gadżety dla fanów gier to doskonały prezent. Koszulki, czapki, breloki czy figurki z gier zadowolą każdego gracza! Alsen.pl to sklep z grami komputerowymi, w którym znajdziesz ogromny wybór gier na PC oraz konsole. To tutaj zamówisz nie tylko klasykę gatunku, ale również najnowsze, przedpremierowe hity.