Lodówki wolnostojące w sklepie Zadowolenie.pl

Lodówka wolnostojąca w kuchni to jeden z najważniejszych sprzętów AGD w każdym domu. Najnowsze urządzenia tego typu są zaawansowane technologicznie i pozwalają m.in. na programowanie działania lodówki czy automatyczne odszranianie oraz odmrażanie w lodówkach No Frost. Lodówki starszego typu umożliwiały jedynie utrzymanie niskiej temperatury, która ułatwiała utrzymanie niskiej temperatury, jednak w tych czasach wymagamy od sprzętu dużo więcej.

Lodówka wolnostojąca czy w zabudowie?

Każdy rodzaj sprzętu ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest w przypadku lodówki. Zdecydowaną zaletą lodówek do zabudowy jest to, że tworzą one jednolitą całość z całą zabudową kuchenną. Sprawia to, że są praktycznie nie zauważalne. Z kolei lodówki wolnostojące są praktyczniejsze oraz pojemniejsze. Często o tym, czy wybierzemy lodówkę do zabudowy lub wolnostojącą decyduje ilość wolnej przestrzeni, a także wystrój wnętrza.

Lodówki jednodrzwiowe i dwudrzwiowe – jaką wybrać?

Lodówek dwudrzwiowych nie należy mylić z lodówkami Side by Side. Lodówki jednodrzwiowe zazwyczaj nie posiadają zamrażalnika, natomiast dwudrzwiowa zawsze posiada zamrażalnik. Doskonałą propozycją będą lodówki podblatowe, które mają jedną parę drzwi. Pozwoli to na sporą oszczędność miejsca w kuchni, a jednocześnie będzie praktycznym rozwiązaniem. Musimy jednak liczyć się z dużo mniejszą pojemnością takiej lodówki. Lodówka dwudrzwiowa to standard, jednak nie należy odbierać tego negatywnie, dlatego jeżeli przestrzeń w Twojej kuchni pozwala na zakup takiej lodówki to nie ma powodów do zastanawiania się. Takie lodówki posiadają niejednokrotnie blisko 300 l pojemności co z pewnością jest wystarczające dla kilkuosobowej rodziny.

Lodówki Side by Side – czy warto?

Duża rodzina potrzebuje dużo miejsca do przechowywania. Z pomocą przychodzą lodówki Side by Side, których całkowita pojemność niejednokrotnie przekracza 400 l. Zdecydowaną zaletą tego typu lodówek jest ich wygląd oraz praktyczność. Lodówki Side by Side dzielą się na lodówki typu French Door oraz 4-door, które zapewniają jeszcze łatwiejszy dostęp do chłodziarki oraz zamrażalnika.

Czym kierować się przy zakupie lodówki?

Zakup chłodziarki to podstawa w gospodarstwie domowym. Mimo tego, że jest to urządzenie obowiązkowe, to jego wybór nie jest najprostszy. Nie wystarczy wybór lodówki z zamrażalnikiem czy określenie pojemności lodówki. Musimy zwrócić uwagę na wymiary urządzenia, kolor, klasę energetyczną, a także pozostałe funkcje ułatwiające praktyczne użytkowanie.

Wymiar lodówki, czyli szerokość, wysokość oraz głębokość musimy dopasować do kuchni. Drzwi lodówki muszą otwierać się swobodnie. Urządzenie musi mieć zapewnioną wentylację oraz stały dostęp do prądu, dlatego warto pomyśleć o przygotowaniu gniazdka elektrycznego. Wysoka klasa energetyczna pozwoli na energooszczędne użytkowanie urządzenia. Pamiętajmy, że klasy energetyczne określa się literami od A+++ do G - gdzie A+++ oznacza najwyższą klasę, a G najniższą.

Nie zapominajmy o walorach estetycznych. Dopasuj kolor lodówki do aranżacji kuchni. Nie musisz ograniczać się jedynie do koloru białego, czarnego czy inox. W ofercie producentów znajdziesz również lodówki w retro kolorach, takich jak miętowy, czerwony czy beżowy.

W sklepie Zadowolenie.pl znajdziesz lodówki wolnostojące najlepszych producentów sprzętu AGD na świecie. W swojej ofercie posiadamy lodówki BEKO, Amica, Candy, Electrolux, Whirlpool czy MPM.

Pokaż więcej Pokaż mniej

Filtrowanie

Filtrowanie

Filtrowanie Wyczyść filtry
  • Producent
  • Klasa energetyczna
  • Wysokość (Centymetr)
  • Szerokość (Centymetr)
  • Pojemność chłodziarki
  • Pojemność chłodziarki (Litr)
  • Technologia
  • Wyczyść filtry
Zastosuj Wyczyść