Ulubione

POLACY WICEMISTRZAMI ŚWIATA FIFA 22

Ostatni weekend lipca 2022 roku stał się wyjątkowym i przeszedł do historii polskiego esportu. Reprezentacja Polski w składzie z zawodnikiem Alsen Team - Bartoszem 'bejottem' Jakubowskim została WICEMISTRZAMI ŚWIATA w grze FIFA 22. Po emocjonujących meczach fazy zasadniczej i play-off Biało-Czerwoni dotarli aż do samego finału, gdzie niestety musieli uznać wyższość reprezentacji Brazylii. Mimo wszystko rezultat ten trzeba uznać za wielki sukces!

Polacy WICEMISTRZAMI ŚWIATA FIFA 22

fot. Łączy nas eFutbol

Po przejściu kwalifikacji online o mistrzostwo świata w Kopenhadze walczyły 24 drużyny. Dla polskiej reprezentacji był to debiut na światowym czempionacie. W skład zespołu Biało-Czerwonych wchodził Kacper "Furman" Furmanek, Bartosz "bejott" Jakubowski oraz Damian "damie" Augustyniak.


Polacy pewnie awansowali do kolejnej fazy turnieju zajmując drugie miejsce w grupie D. W fazie zasadniczej rywalizowali przeciwko reprezentacji Maroko, Włoch, Meksyku, Indii oraz Holandii. W 1/8 finału Biało-Czerwoni okazali się lepsi od Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a w 1/4 po emocjonującym meczu zwyciężyli z Portugalią. W półfinale Orły nie miały sobie równych wygrywając w dwumeczu ze Szwecją 3:0 i 3:1. W wielkim finale rywalem Polaków byli Canarinhos, którzy okazali się o niewiele lepsi (0:0, 1:2).

Polacy WICEMISTRZAMI ŚWIATA FIFA 22

fot. Łączy nas eFutbol

Końcówka lipca 2022 była świętem polskich sportów elektronicznych. W rodzimym środowisku esportowym dawno nie odczuwano takich emocji związanych z wydarzeniem. Odzwierciedlenie tego miały statystyki polskiej transmisji, gdzie finał na Twitchu zebrał dotychczas ponad 200 tysięcy wyświetleń, a główny stream na YouTube znalazł się w karcie Na Czasie i uzyskał jak dotąd 376 tysięcy wyświetleń. Warto zaznaczyć, że finał turnieju był transmitowany w TVP Sport.


Lipiec był rekordowym miesiącem jeśli chodzi o działania Alsen Teamu w social mediach i znacznie przyczyniły się do tego wyniki ‘’bejotta’’ na Mistrzostwach Świata, gdzie sam Bartek był twarzą tego sukcesu. Często pojawiał się w komunikatach znanych osób ze świata esportu oraz uczestniczył w wywiadach. Długoterminowe wsparcie ‘’bejotta’’  przez Alsen jak sam podkreśla jest dla niego niezmiernie ważną kwestią, od ponad 8 lat reprezentuje barwy Alsen Team, a wicemistrzostwo świata jest niewątpliwe jego największym sukcesem w karierze.

Polacy WICEMISTRZAMI ŚWIATA FIFA 22

Polecane produkty

  • Typ kart pamięci: microSD

  • Pojemność pamięci flash: 32 GB

  • Klasa pamięci: A1, U1, V10

28 , 00
  • Prędkość odczytu: 200 MB/s

  • Interfejs: USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1

36 , 00
  • Zestaw z myszką: Tak

  • Połączenie: Przewodowe

  • Interfejs: USB

  • Kolor: Czarny, Niebieski, Szary

96 , 30