02.08.2022r.
Aktualizacja: 
24.04.2023r.
Spis treści

Ostatni weekend lipca 2022 roku stał się wyjątkowym i przeszedł do historii polskiego esportu. Reprezentacja Polski w składzie z zawodnikiem Alsen Team - Bartoszem 'bejottem' Jakubowskim została WICEMISTRZAMI ŚWIATA w grze FIFA 22. Po emocjonujących meczach fazy zasadniczej i play-off Biało-Czerwoni dotarli aż do samego finału, gdzie niestety musieli uznać wyższość reprezentacji Brazylii. Mimo wszystko rezultat ten trzeba uznać za wielki sukces!

fot. Łączy nas eFutbol

Po przejściu kwalifikacji online o mistrzostwo świata w Kopenhadze walczyły 24 drużyny. Dla polskiej reprezentacji był to debiut na światowym czempionacie. W skład zespołu Biało-Czerwonych wchodził Kacper "Furman" Furmanek, Bartosz "bejott" Jakubowski oraz Damian "damie" Augustyniak.

Polacy pewnie awansowali do kolejnej fazy turnieju zajmując drugie miejsce w grupie D. W fazie zasadniczej rywalizowali przeciwko reprezentacji Maroko, Włoch, Meksyku, Indii oraz Holandii. W 1/8 finału Biało-Czerwoni okazali się lepsi od Zjednoczonych Emiratów Arabskich, a w 1/4 po emocjonującym meczu zwyciężyli z Portugalią. W półfinale Orły nie miały sobie równych wygrywając w dwumeczu ze Szwecją 3:0 i 3:1. W wielkim finale rywalem Polaków byli Canarinhos, którzy okazali się o niewiele lepsi (0:0, 1:2).

fot. Łączy nas eFutbol

Końcówka lipca 2022 była świętem polskich sportów elektronicznych. W rodzimym środowisku esportowym dawno nie odczuwano takich emocji związanych z wydarzeniem. Odzwierciedlenie tego miały statystyki polskiej transmisji, gdzie finał na Twitchu zebrał dotychczas ponad 200 tysięcy wyświetleń, a główny stream na YouTube znalazł się w karcie Na Czasie i uzyskał jak dotąd 376 tysięcy wyświetleń. Warto zaznaczyć, że finał turnieju był transmitowany w TVP Sport.

Lipiec był rekordowym miesiącem jeśli chodzi o działania Alsen Teamu w social mediach i znacznie przyczyniły się do tego wyniki ‘’bejotta’’ na Mistrzostwach Świata, gdzie sam Bartek był twarzą tego sukcesu. Często pojawiał się w komunikatach znanych osób ze świata esportu oraz uczestniczył w wywiadach. Długoterminowe wsparcie ‘’bejotta’’ przez Alsen jak sam podkreśla jest dla niego niezmiernie ważną kwestią, od ponad 8 lat reprezentuje barwy Alsen Team, a wicemistrzostwo świata jest niewątpliwe jego największym sukcesem w karierze.

Podobne wpisy

Bon na laptopa dla nauczycieli – kto skorzysta, jak działa bon i gdzie będzie można go zrealizować?

Ministerstwo Edukacji i Nauki razem z ministrem cyfryzacji podjęli decyzję, że dofinansowanie na sprzęt komputery nie obejmie jedynie czwartoklasistów. Nauczyciele również otrzymają dofinansowanie w postaci bonu na zakup laptopa.

Jakie są podstawowe kryteria kwalifikacyjne
, żeby móc skorzystać z bonu dla nauczyciela? Czy jest możliwa dopłata do kupowanego sprzętu, czy jednak należy zmieścić się w kwocie 2500 złotych? Na te i wiele pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Zobacz

Koniec wsparcia Microsoft Office 2013. Co to oznacza dla użytkowników? Jaką wersję pakietu Office warto kupić

Microsoft Office 2013 był jednym z najpopularniejszych pakietów biurowych na świecie. Popularne aplikacje, takie jak Word, Excel czy PowerPoint gościły praktycznie w każdym domu oraz firmie. Pakiet był wykorzystywany przez miliony ludzi, jednak po dziesięciu latach od premiery, firma z Redmond ogłosiła, że wsparcie dla Microsoft Office 2013 zostanie zakończone.

Zobacz

Windows 11 dla graczy? Czego możemy się spodziewać po nowych funkcjonalnościach od Microsoftu dla gamerów?

Użytkownicy systemów Microsoft dosyć długo czekali na nową odsłonę popularnych „okienek”. Windows 11 został wydany 4 października 2021 roku, czyli 6 lat po premierze Windowsa 10. Najnowsza odsłona systemu oferuje kilka nowych rozwiązań dla graczy, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć.

Zobacz