31.05.2021r.
Aktualizacja: 
24.04.2023r.
Spis treści

Zarządzaj firmą tak jak chcesz, dzięki platformie Microsoft 365
Kiedyś pakiet Office to był pakiet, który większość z nas nazywało „biurowym”. W kwietniu 2020 roku Microsoft dokonał swego rodzaju rewolucji przekształcając dotychczasowy pakiet Office w kompleksową platformę Microsoft 365. Nowe nazewnictwo wskazuje na to, że korzystając z platformy Microsoft 365 mamy do czynienia z kompletną integracją z systemem operacyjnym.


Co znajdziemy w pakiecie Microsoft 365 Business?

Oprócz podstawowych aplikacji takich jak Word, Excel, Powerpoint czy Outlook w pakiecie znajdziemy mnóstwo przydatnych narzędzi i funkcji, które ułatwiają pracę w firmie:

  • Microsoft Teams – rozbudowany komunikator oferujący organizację wideokonferencji, planowania spotkań. Dodatkowo daje możliwość współdzielenia zasobów w grupie.
  • Aplikacje Word, Excel, Powerpoint oraz Outlook w wersji sieciowej (w przeglądarce), co daje możliwość pracy na dokumentach na dowolnym komputerze
  • OneNote – aplikacja notatnika
  • PowerApps – pozwala na tworzenie prostych aplikacji, które mogą być przydatne w firmie
  • Forms – oferuje możliwość tworzenia interaktywnych formularzy
  • Microsoft Access – osobna aplikacja do obsługi i tworzenia relacyjnych baz danych, które mogą być wykorzystywane w aplikacjach firmowych
  • OneDrive – chmura Microsoft, która pozwala na współdzielenie zasobów oraz pracę na dokumentach w dowolnym miejscu

Microsoft 365 to ekosystem, którego poszczególne aplikacje i funkcje komunikują się ze sobą aby zapewnić jak największy dostęp w każdej aplikacji pakietu. Co więcej, Microsoft 365 został stworzony tak, aby poszczególne aplikacje mogły działać całkowicie niezależnie.

Co jeszcze zyskujemy po zakupie Microsoft 365

Kupując dostęp do wszechstronnej platformy jaką niewątpliwie jest Microsoft 365 otrzymujemy narzędzia, które są niezwykle przydatne w codziennym życiu. Wraz z wprowadzeniem Microsoft 365, firma odświeżyła aplikację na smartfony. Dzięki temu nie zapomnisz już o przygotowaniu raportu czy zaplanowanym spotkaniu – aplikacja będzie o wszystkim pamiętać. Kilkanaście lat temu wielu przedsiębiorców mogło o tym tylko pomarzyć.


Ile kosztuje dostęp do platformy Microsoft 365 Business?

Microsoft 365 jest dostępny w dwóch wersjach: elektronicznej oraz pudełkowej. W sklepie możesz zakupić klucz, który przypisujesz do konta Microsoft, natomiast w przypadku wersji elektronicznej najpierw należy założyć konto Microsoft, a następnie dokupić licencję.

W przypadku wersji cyfrowej, ceny za poszczególne pakiety prezentują się następująco:

  • Microsoft 365 Business Basic – 4,2 € za użytkownika na 1 miesiąc (cena netto)
  • Microsoft 365 Business Standard – 10,50 € za użytkownika na 1 miesiąc (cena netto)
  • Microsoft 365 Business Premium – 16,90 € za użytkownika na 1 miesiąc (cena netto)

Warto wspomnieć podstawowe różnice między poszczególnymi wersjami. Do najważniejszych należy brak klasycznych aplikacji pakietu Office w wersji Business Basic. Dostajemy dostęp jedynie do wersji internetowych. W wersji podstawowej pakietu dla firm nie otrzymujemy również aplikacji Microsoft Bookings, która ułatwia rezerwowanie spotkań oraz zarządzanie nimi. Niezwykle ważne, zaawansowane zabezpieczenia takie jak Microsoft Defender, funkcje ograniczania zapisywania i kopiowania firmowych danych otrzymujemy tylko w wersji Business Premium.

Jak zainstalować i aktywować Microsoft 365 w firmie?

Instalację oraz aktywację pakietu Microsoft 365 w firmie, na każdym urządzeniu powinien przeprowadzić administrator. Jeżeli nie posiadasz takiej osoby w firmie, to warto ją wyznaczyć ponieważ to ona będzie czuwać nad poszczególnymi licencjami. Administrator może przeprowadzić instalację stacjonarnie lub zdalnie. Aby aktywować pakiet wystarczy uruchomić dowolną aplikację wchodzącą w skład platformy Microsoft 365, zalogować się do konta Microsoft które zostało użyte do zakupu, a następnie aktywować klucz licencyjny.


Ile czasu trwa licencja Microsoft 365? Co zrobić gdy subskrypcja wygaśnie?

Licencję pozwalającą na dostęp do platformy Microsoft 365 możemy wykupić na 12 miesięcy. W kolejnym dniu od zakończenia subskrypcji, pakiet Microsoft 365 przejdzie w tryb, który przez dodatkowe 30 dni pozwala na dostęp do aplikacji i funkcji w zależności od wybranego pakietu. W tym czasie należy przedłużyć subskrypcję, aby nie stracić dostępu do zasobów firmowych. Aby przedłużyć licencję, możesz zakupić nowy klucz lub przedłużyć subskrypcję z poziomu konta Microsoft. Microsoft wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów biznesowych oferuje możliwość ustawienia płatności cyklicznych.

Podobne wpisy

Bon na laptopa dla nauczycieli – kto skorzysta, jak działa bon i gdzie będzie można go zrealizować?

Ministerstwo Edukacji i Nauki razem z ministrem cyfryzacji podjęli decyzję, że dofinansowanie na sprzęt komputery nie obejmie jedynie czwartoklasistów. Nauczyciele również otrzymają dofinansowanie w postaci bonu na zakup laptopa.

Jakie są podstawowe kryteria kwalifikacyjne
, żeby móc skorzystać z bonu dla nauczyciela? Czy jest możliwa dopłata do kupowanego sprzętu, czy jednak należy zmieścić się w kwocie 2500 złotych? Na te i wiele pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Zobacz

Koniec wsparcia Microsoft Office 2013. Co to oznacza dla użytkowników? Jaką wersję pakietu Office warto kupić

Microsoft Office 2013 był jednym z najpopularniejszych pakietów biurowych na świecie. Popularne aplikacje, takie jak Word, Excel czy PowerPoint gościły praktycznie w każdym domu oraz firmie. Pakiet był wykorzystywany przez miliony ludzi, jednak po dziesięciu latach od premiery, firma z Redmond ogłosiła, że wsparcie dla Microsoft Office 2013 zostanie zakończone.

Zobacz

Windows 11 dla graczy? Czego możemy się spodziewać po nowych funkcjonalnościach od Microsoftu dla gamerów?

Użytkownicy systemów Microsoft dosyć długo czekali na nową odsłonę popularnych „okienek”. Windows 11 został wydany 4 października 2021 roku, czyli 6 lat po premierze Windowsa 10. Najnowsza odsłona systemu oferuje kilka nowych rozwiązań dla graczy, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć.

Zobacz