11.08.2021r.
Aktualizacja: 
24.04.2023r.

Nie ulega wątpliwości, że premiera gry FIFA to jedno z najważniejszych wydarzeń na rynku gier komputerowych. Rok w rok, miliony fanów wyczekują premiery najpopularniejszego symulatora piłki nożnej. Jakie zmiany czekają na graczy w najnowszej odsłonie FIFA 22? Zapewniamy, będzie ciekawie. 

Oficjalna premiera FIFY 22 odbędzie się 1 października 2021 roku. Do najważniejszych informacji należy zaliczyć to, że FIFA 22 trafi na konsole najnowszej generacji. Dzięki temu, deweloperzy studia EA mogli dodać do najnowszej odsłony wiele nowości. EA chwali się, że rozgrywka w FIFA 22 będzie diametralnie różniła się od poprzednich wersji, ponieważ dzięki dużej wydajności nowych konsol, studio mogło wdrożyć ulepszoną technologię animacji nazywaną HyperMotion.

Technologia przechwytywania ruchów zawodników nie jest niczym nowym, jednak tym razem EA chwali się, że ubrało w specjalne stroje profesjonalnych piłkarzy, a wszystkie dane zostały zebrane podczas realnego meczu. To spowodowało pozyskanie ogromnej ilości informacji o zachowaniach ludzkiego ciała, prowadzeniu piłki, dryblingu czy obrony. Rozegranie całego meczu w stroju zbierającym dane pozwala nie tylko perfekcyjnie odwzorować zachowania jednego zawodnika, ale całej drużyny. To ma sprawić, że odczucia z gry w FIFA 22 będą realistycznie jak nigdy dotąd. Technologia AI dotarła również do najnowszego dziecka Electronic Arts. W połączeniu z technologią HyperMotion, sztuczna inteligencja poszerza zarejestrowane zachowania piłkarzy o kolejne taktyki czy drybling.

 

FIFA 22 nie tylko dla mężczyzn – kobieta w trybie Pro Clubs

Tryb Pro Clubs dostępny jest w grze FIFA od kilku lat. Możemy w nim stworzyć swojego zawodnika, a następnie występować nim w najlepszych klubach oraz grać online. W FIFA 22 w trybie Pro Clubs po raz pierwszy będziemy mogli zagrać zawodniczką. Co więcej, zawodniczki będą mogły rywalizować w jednej drużynie z zawodnikami, a to przez to że będą miały taką samą możliwość rozwoju. To nie jedyna zmiana w trybie Pro Clubs. Studio EA rozwijając ten tryb wzorowała się na serii NHL. Dzięki temu, ogromne znaczenie będzie miał wybór wzorca piłkarza lub piłkarki na samym początku kariery. Znaczenie będą miały również nasze występy podczas meczów. Za te dobre otrzymamy specjalne bonusy ułatwiające grę w przyszłych meczach.

Gracze mieli wiele uwag to statystyk w trybie Pro Clubs. Te również mają ulec znaczącej poprawie, więc oprócz liczby goli i asyst otrzymamy również statystyki na temat podań czy odbiorów piłki.

Zamów przedpremierowo wersję standardową FIFA 22 i otrzymaj dodatki:

• Piłkarz z pierwszej drużyny tygodnia

• Kylian Mbappe na wypożyczeniu

• Ambasador FUT na wypożyczeniu do wyboru

• Utalentowany wychowanek w trybie kariery

Podobne wpisy

Jak wybrać pendrive do smartfona lub tabletu?

Pendrive do smartfona lub tabletu to niezwykle przydatne narzędzie, które pozwala na szybkie i wygodne przenoszenie danych między urządzeniami. Wybór odpowiedniego pendrive'a może jednak być nieco skomplikowany, biorąc pod uwagę różnorodność dostępnych na rynku modeli. W tym poradniku omówimy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pendrive'a do smartfona lub tabletu, takie jak kompatybilność, pojemność, prędkość transferu danych oraz dodatkowe funkcje. Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się, jakie rozwiązania będą najlepiej odpowiadały Twoim potrzebom.

Zobacz

Jak wybrać klawiaturę dla graczy?

Klawiatura to jedno z najważniejszych narzędzi w arsenale każdego gracza. Wybór odpowiedniej klawiatury gamingowej może znacznie wpłynąć na komfort, efektywność i przyjemność z gry. W tym poradniku omówimy podstawowe funkcje klawiatur gamingowych, rodzaje przełączników oraz kluczowe parametry, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru. Dzięki temu przewodnikowi dowiesz się, jakie rozwiązania będą najlepiej odpowiadały Twoim potrzebom i preferencjom.

Zobacz

Czy pamięć RAM jest ważna w grach? Ile pamięci RAM do gier?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego po dodaniu dodatkowej pamięci RAM twoje gry zaczęły działać płynniej, lub dlaczego, mimo wysokiej klasy procesora i karty graficznej, doświadczasz spadków płynności w najnowszych tytułach? W dzisiejszych czasach, gdzie technologia gier komputerowych rozwija się w zawrotnym tempie, kluczowe staje się zrozumienie, jak poszczególne komponenty sprzętowe wpływają na wydajność i jakość rozgrywki. Jednym z fundamentalnych elementów, który ma bezpośredni wpływ na działanie gier, jest pamięć RAM. Zrozumienie roli, jaką odgrywa RAM w kontekście gier, pozwala nie tylko na lepsze dobieranie komponentów podczas składania komputera gamingowego, ale także na optymalizację istniejących systemów w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Zapraszamy do lektury, która nie tylko rozwieje twoje wątpliwości, ale także pomoże ci maksymalnie wykorzystać potencjał swojego sprzętu gamingowego.

Zobacz