Ulubione

Telefony VoIP

Sortuj

Nr kat TEGRSV600000002,

Kod GGXP2160

netto 573 , 17 netto
705 , 00

Nr kat TEGRSV400000000,

Kod GGXP2140

netto 497 , 56 netto
612 , 00

Nr kat TEGRSV100000001,

Kod GGXP1610

netto 168 , 29 netto
207 , 00

Nr kat TESIEV6C690IPBL,

Kod GIGASET A690IP

netto 272 , 36 netto
335 , 00

Nr kat TESIEV6COM550IP,

Kod 85171100

netto 356 , 91 netto
439 , 00

Wyników na stronie

Czym jest i jak działa telefon VoIP?

Technika dziś pozwala nam na różne możliwości kontaktu. Alternatywą dla standardowych telefonów stacjonarnych jest VoIP. Z wyglądu przypomina on zwykły aparat telefoniczny. Zasadnicze różnice odnajdziemy w zasadach jego działania. VoIP to aparaty które w przeciwieństwie standardowych urządzeń stacjonarnych nie są podłączone do sieci telefonicznej a do komputerowej. Połączenia realizowane są poprzez technologię VoIP. Dzięki podłączeniu go do internetu jesteśmy w stanie realizować znacznie tańsze rozmowy telefoniczne. Komputer jest potrzebny tylko do konfiguracji urządzenia tak więc użytkować ten telefon można bez posiadania komputera. Głos przesyłany jest w tych urządzeniach cyfrowo. Brak jest również potrzeby podłączania dodatkowych przewodów a pojemność kanału jest zdecydowanie większa niż w przypadku klasycznych urządzeń. Jak podłączyć telefon VoIP? Procedura ta jest bardzo prosta i zajmuje kilka minut bez potrzeby wzywania profesjonalisty.

 

Telefon VoIP vs telefon tradycyjny.

Jak już wcześniej wspominano telefony te wizualnie praktycznie nie różnią się od siebie. Podobna obudowa, klawiatura możliwie nawet wyświetlacz. Pierwszą zauważalna równicą jest jakość połączenia. Ta w telefonie VoIP jest zależna od jakości połączenia a nie okablowania telefonicznego. Im szybszy internet tym lepsze połączenie. Zasilanie też może znacznie się różnić gdyż poza zwyczajnym zasilaniem elektrycznym telefony VoIP mogą być zasilane przez moduł PoE co w praktyce oznaczana, że czerpią energie z kabla internetowego. Rożnica w realizacji połączeń. Standardowe aparaty telefoniczne działają w oparciu o konkretną linie telefoniczną. Oznacza to iż odpowiada jej konkretny numer telefonu. Dzwoniąc w kilka osób na określony numer połączyć się z abonamentem może tylko jedna z nich. Reszta osób music czekać na linii. Telefony VoIP działają inaczej. Funkcjonują na zasadzie kont użytkowników lub adresów SIP. W zależności od modelu te mogą dowolnie w trakcie rozmowy przełączać się pomiędzy kilku rozmówców. Skoro znamy już główne różnice może warto zastanowić się dlaczego telefon VoIP będzie korzystnym wyborem.


Czy warto zakupić telefon VoIP?

Szereg zalet tego telefonu jest dosyć obszerny. Zaczynając od podstawowych możemy wymieć Koszty połączeń. Te w przypadku urządzeń internetowych są znacznie niższe. Zaoszczędzimy również miejsce gdyż telefony tego typu nie potrzebują adapterów czy dodatkowych kabli. Jakość połączenie zależna jest od internetu jeżeli więc mamy szybki szerokopasmowy internet klasa rozmów będzie o wiele wyższa. Dzięki jego specyficznemu działaniu poprzez konta użytkownika będziemy mogli odbierać kilka rozmów równocześnie i przełączać się pomiędzy użytkownikami. Montaż telefonu jest bardzo prosty, a cena nie odbiega znacząco od analogowych modeli. Znając mnogość zalet tego urządzenia pozostaje nam tylko wybór odpowiedniego sprzętu. Takowy znajdziemy na stronie Alsen.pl.