Ulubione

Telefony stacjonarne przewodowe

Sortuj

Nr kat TEMCOKXT709,

Kod KXT709

netto 60 , 88 netto
74 , 88

Nr kat TEPANSTS501,

Kod KX-TS500 BLACK

netto 61 , 08 netto
75 , 13

Nr kat TEPANSTS502,

Kod KX-TS500 WHITE

netto 61 , 08 netto
75 , 13

Nr kat TESIEDA2102,

Kod DA210WH

netto 50 , 90 netto
62 , 61

Nr kat TEMCOKMM28DHSCZ,

Kod MAXCOMMM28DHS

netto 143 , 59 netto
176 , 62

Wyników na stronie

Czy telefon stacjonarny przewodowy to przeżytek?

Coraz prężniej rozwijająca się technologia w zakresie telefonów mobilnych i bezprzewodowych doprowadziła do tego i,z uważamy telefony stacjonarne za staroświeckie. Warto jednak pamiętać, że w Polsce bardzo wielu ludzi nadal korzysta z urządzeń stacjonarnych. Są to urządzenia w pełni stacjonarne pozwalając nam wykonywać połączenia telefoniczne za pomocą specjalnych linii. Numer telefonów stacjonarnych nie jest związany z konkretnym aparatem, ale z konkretnym miejscem przyłączenia telefonu do przewodu telefonicznego. Telefony te okażą się pożyteczne w firmach jak i dla seniorów nie obytych z nowinkami technicznymi. Jakie są zatem plusy i minusy tych urządzeń?


Zalety i wady przewodowych telefonów.

Telefony te dzięki swojej przewodowej konstrukcji powodują iż urządzenie zawsze znajdzie się na swoim miejscu. Nie będziemy musieli już szukać naszego sprzętu po całym domu. Koniec z wydzwanianiem na numer domowy w związku z jego poszukiwaniem. Co za tym idzie słuchawka umieszczona na kablu nie może zostać zgubiona bądź odłożona poza swoje miejsce co w modelach bezprzewodowych może powodować rozładowanie się jej. Przechodzimy zatem do kolejnej zalety. Telefon ten nie jest narażony na wyczerpanie się baterii. Telefon stacjonarny ma stałe zasilanie. Nie musimy dzięki temu martwić się o naładowanie urządzenia czy wymianę baterii. Telefon ten zdecydowanie nada się dla zapominalskich. Stacjonarne telefony przewodowe są również wygodne w użytkowaniu. Wyprofilowana słuchawka ma spełniać tylko zadanie przekaźnika głosu. Nie trzeba zatem wyposażać ją w dodatkową klawiaturę ekran czy aparat. Komfort użytkowania jest znacznie większy. Prostota też polega na tym, iż używamy tego urządzenia zwyczajnie wybierając numer. Dla osób które gubią się w nowoczesnej technologii będzie to optymalne rozwiązanie. Największym mankamentem jednak tego sprzętu jest kompletny brak mobilności oraz wielofunkcyjności. Jest to urządzenie spoczywające w jednym miejscu służące tylko do dzwonienia i niczego więcej.


Jaki zatem aparat telefoniczny wybrać?

Podstawowego rozróżnienia musimy dokonać już przy wyborze jego rodzaju. Jeżeli nie posiadamy linii telefonicznej możliwy w użytkowaniu będzie tylko telefon na kartę. Warto zastanowić się na wyborem sprzętu posiadającego dodatkowe funkcje takie jak wyświetlacz, zegar czy Szybkie wybieranie numerów. Podczas zakupu warto wybrać telefon które funkcje ułatwią nam korzystanie z naszego nowego sprzętu. Do biura możemy wybrać również telefon z automatyczną sekretarką. Telefon powinien także dopełniać swoim designem nasze miejsce pracy czy też mieszkanie. Jeżeli postanowiliśmy zakupić telefon stacjonarny przewodowy powinniśmy się zapoznać z oferta sklepu Alsen.pl.