Ulubione

Drukarki Igłowe

Sortuj

Skorzystaj z rat 0% >>

Nr kat PPOKIIMML579100,

Kod 44210205

netto 3027 , 01 netto
3723 , 22

Wyników na stronie

Co to właściwie jest drukarka igłowa?

Drukarki są bardzo rozpowszechnionym urządzeniem peryferyjnym komputera. W obecnych czasach najczęściej używane są drukarki atramentowe i laserowe. Jednak wciąż w użytku są tak zwane drukarki igłowe. Jest to rodzaj drukarki mozaikowej. Były one swego czasu najpopularniejszymi drukarkami komputerowymi. Drukarka igłowa działa w ten sposób ze wykorzystuje taśmę barwiącą. Jest to podobne działanie co w maszynach do pisania. W drukarkach tych głowica drukującą poprzez poruszanie się oddziałuje bezpośrednio igłą na matrycę punktową. Prowadzi to do nanoszenia znaków graficznych na stronę. Historia tych urządzeń sięga 1964 roku, w którym japońska firma produkująca zegarki wytworzyła pierwszą drukarkę igłową o kompaktowych rozmiarach na potrzeby Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Miała ona szybko i precyzyjnie rejestrować wyniki poszczególnych sportowców. Po 4 latach została ona wprowadzona do przemysłowej produkcji.


Do czego dziś wykorzystywane są drukarki igłowe?

Mimo iż w dzisiejszych czasach w użytku domowym drukarki laserowe i atramentowe praktycznie wyparły swoich starszych braci, to te nadal maja pole zastosowania. Ze względu na używany w niej papier ciągły drukarki te nadają się do produkcji różnorakich dokumentów i faktur. Z tego względu często używane są w przedsiębiorstwach.  Drukarki igłowe wykorzystywane są również w kasach fiskalnych. Druk igłowy stosowany jest więc głównie tam gdzie potrzebny jest trwały wydruk przy niskich kosztach eksploatacji. Druk ten odporny jest na wywabienie dlatego może być stosowany w pralniach. Stosowane są również w wielu maszynach takich jak bankomaty, inne rejestratory i urządzenia pomiarowe. 


Urządzenia mozaikowe i ich wady i zalety.

Drukarki igłowe są urządzeniami bardzo hałaśliwymi, wolnymi i o o wiele gorszej jakości wydruku niż drukarki laserowe. Drukarki te jednak zapewniają skrajnie niskie koszty eksploatacyjne przy zapewnieniu trwałego wydruku. Kasety barwice są o wiele tańsze od tonerów i tuszy do innych drukarek. Materiały eksploatacyjne do tych sprzętów są łatwo dostępne i tanie. Drukarki igłowe mimo swoich wad obecnie pozostają najekonomiczniejszą możliwością solidnego i trwałego wydruku. Drukarki te więc spełnią swoje zadanie jako sprzęt do aptek czy druku kodów pocztowych i innych przedsiębiorstw ale także jak ekonomiczna alternatywa dla innych drukarek. Możemy wydać urządzenie współpracujące z portem i przykładowo podłączyć do naszego laptopa. W witrynie alsen.pl możemy wyposażyć się w drukarki igłowe takich producentów jak: Epson czy OKI.