Ulubione

Zegarki sportowe i smartbandy

Sortuj

Nr kat ATMCOZABFW36BLA,

Kod MAXCOMFW36BLACK

netto 127 , 28 netto
156 , 55

Nr kat A2MDTWIS0000006,

Kod MT863

netto 129 , 11 netto
158 , 81

Nr kat ATMCOZABFW20BLA,

Kod MAXCOMFW20BLACK

netto 39 , 83 netto
49 , 00

Nr kat ATMCOZABFW22BLA,

Kod MAXCOMFW22BLACK

netto 71 , 45 netto
87 , 88

Nr kat ATMCLZABMMCE310,

Kod MCE310

netto 62 , 42 netto
76 , 78

Nr kat ATMCOZABFW34BLA,

Kod MAXCOMFW34SILVER

netto 103 , 48 netto
127 , 28

Nr kat ATMCOZABFW36GOL,

Kod MAXCOMFW36GOLD

netto 127 , 28 netto
156 , 55

Wyników na stronie

Zegarek sportowy

Jeżeli jesteśmy osobami aktywnymi ale zawsze ceniliśmy sobie stylowe dodatki takie jak zegarki sprzęt ten jest idealny dla nas. Mówimy tu o przenośnym urządzeniu elektronicznym które noszone jest na nadgarstku. Kształtem poprzypomina standardowy zegarek. Posiada pasek i kopertę.  Oczywiście jest to nie tylko zegarek wyświetlający godzinę i datę. Jest to samodzielne urządzenie zbliżone do smartwatcha.  Urządzenie to jednak bardziej jednak wymierzone jest na funkcje fitness. Urządzenie to nadaje się dla osób aktywnych lub profesjonalnie uprawiających dyscypliny sportowe. Urządzenie to podobnie jak wcześniej wspomniany inteligentny zegarek posługuje się systemem operacyjnym z tą różnicą że zazwyczaj jest to system dedykowany przez producenta. Urządzenia te poza funkcjami zegarka posiada często nawigację, licznik rowerowy. Wyposażone jest w pulsometr i inteligentną wagę. Może posiadać również kamerę sportową. Sprzęt pozwala także mierzyć również inne parametry. Nie tylko w ruchu ale także ile śpisz, ile ważysz czy jakie masz tętno. Urządzenia często są wodoodporne. Podobnie jak smartwatch, zegarek sportowy może wyświetlać powiadomienia z naszego telefonu, które służą do mierzenia naszej aktywności. Funkcja ta wymaga zainstalowania w telefonie odpowiedniej aplikacji. Jest to jednak tylko dodatek.

 

Smartband czyli opaska sportowa.

Urządzenie to z kolei wizualnie przypomina opaskę noszoną na ręku. Posiada zazwyczaj mniej funkcji niż zegarek sportowy za to cechuje ją prostota obsługi. Jej zadaniem jest podobnie monitorowanie aktywności fizycznej. Smartband zajmuje się podstawowymi pomiarami naszych aktywności. Takimi jak liczenie kroków, mierzenie tętna czy monitorowanie snu. Opaska posiada funkcje synchronizacji ze smartfonem dla lepszego ukazania dziennej aktywności. Używając zamontowanego w niej złącza Bluetooth powiadomi nas ona o połączeniach i innej aktywności naszego telefonu. Dzięki ekranowi pokaże nawet nazwę i ikonę kontaktu określonej osoby. Smartband dzięki swojej prostocie może posiadać niewielką baterie, która starcza na wiele dni. 


Które z tych dwóch urządzeń wybrać?

Wybór urządzenia zależy całkowicie od naszych preferencji. Postanowiliśmy tu ukazać dla jakich osób przykładowo nadadzą się poszczególne urządzenia. Zegarek sportowy jest w pewnym sensie maksymalnie nacechowanym na aktywność sportową odpowiednikiem smartwatcha. Warto go wybrać jeżeli zależy ci przede wszystkim na zaawansowanych funkcjach mierzenie aktywności fizycznej. Pozostałe udogodnienia maja w tym przypadku znaczenie marginalne. Sprzęt ten cechuje się również agresywnym sportowym designem. Jeżeli natomiast szukamy minimalistycznego urządzenia, które łączy mierzenie aktywności z funkcjami ułatwiającymi życie zalecamy wybór smartbanda. To proste akcesorium które pozwoli na unikanie uporczywego wyciągania telefonu z kieszeni czy torebki. Przy okazji posłuzy ono nam w trakcie treningów. Samartband można łatwo dopasować do każdej stylizacji z uwagi na prosty design. Obydwa akcesoria znajdziemy na stronie Alsen.pl