Ulubione

Gra grunt to zdrowie

Numer katalogowy Nr kat WGMDRP0US027063,

Kod producenta Kod 27063

netto 89 , 76 netto
110 , 40
Zamów telefonicznie
(+32) 775 27 00
 Zamów telefonicznie

Towar na magazynie, wysyłany w przeciągu 24 godzin

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty

Grunt to zdrowie gra z ilustracjami Andrzeja Mleczki

Godzina 5, minut 30, a w kolejce dzikie tłumy. Myślałeś, że przed bladym świtem to właśnie ty pierwszy przywitasz się z panią w rejestracji? Nic z tych rzeczy! Pozostali pacjenci tylko czekają na twój błąd, aby wyprzedzić cię w drodze do specjalisty. Masz owsiki, łupież, a może haluksy? Zawsze chciałeś wyleczyć się ze swoich dolegliwości? Weź udział w zabawie, w której twoja spostrzegawczość jest tak samo ważna jak planowanie. Grunt to zdrowie, a to właśnie twoje zdrowie jest w tej rozgrywce najważniejsze. Sprawdź czy Ty lub ktoś z Twojej rodziny bądź znajomych nadajecie się do długiego stania w kolejkach do lekarza!

Grunt to zdrowie gra dla zdrowych i chorych
Jesteś pacjentem, a Twoim celem jest dostać się do lekarza i oczywiście pozbyć się swojej choroby. Ale uważaj! Nie jesteś sam, w poczekalni są też inni pacjenci i personel medyczny. Mleczko i twórcy gry w sposób ironiczny obśmiewają stan służby zdrowia znany nam z codziennych realiów. Niekończące się kolejki, kłótnie pacjentów o to, kto był pierwszy i przechwalanie się swoimi chorobami. Tak samo, jak w rzeczywistym świecie musisz kombinować, jak najwcześniej dostać się do lekarza. Pomogą Ci w tym serduszka, które zbierasz podczas wykonywania zadań rozplanowanych na całej planszy. Gra to klasyczna pozycja planszowa, w której przesuwasz swoje pionki po planszy. Odpowiedni na spotkania rodzinne i z przyjaciółmi. Uwaga! Dla dzieci powyżej 16 roku życia!

Ilustrowana gra planszowa wg. Andrzeja Mleczki
Gra zachwyca nie tylko przemyślaną konstrukcją, ale także wykonaniem. Wszystkie komponenty stworzone są z mocnej tektury, która przetrwa nie jedną rozegraną partię. Prawdziwego uroku całej grze nadają niepowtarzalne ilustracje Andrzeja Mleczki, które można uznać za małą sztukę użytkową. Rozpoznać na nich można charakterystyczny styl ilustratora, któremu nie obca jest ironia połączona z humorem. Sytuacje z codziennych realiów pracy przedstawione są w zabawny sposób, który spodoba się każdemu graczowi. Wszystkie elementy gry przedstawione są w wyważony i atrakcyjny sposób Mleczko obśmiewa realia służby zdrowia, ale z zachowaniem dobrego smaku.

Zasady gry Grunt to zdrowie
Po rozłożeniu planszy oraz wszystkich talii kart, każdy gracz wybiera swój pionek, a także otrzymuje karty pacjenta i dodatkowe atrybuty. Są to serduszka, które musi zbierać podczas całej gry oraz żetony grunt, które są środkami płatności. Każdy z graczy losuje choroby lekkie i 2 karty chorób ciężkich. Swoje dolegliwości ustawiamy wg. własnych upodobań, a następnie w rejestracji wybieramy odpowiedni gabinet. Staramy się jak najszybciej wyleczyć swoje choroby, jednocześnie walcząc o miejsca w kolejkach i regularnie sprawdzając swój stan zdrowia. Przy odpowiednim rozplanowaniu gra może nie mieć końca!

Informacje techniczne

Gwarancja 24
Seria Gry
Nr katalogowy

27063

Wymagania wiekowe 16 lat
Płeć Dziewczynki i chłopcy
Rodzaj Rodzinne i towarzyskie , Planszowe
Akcesoria w zestawie
 • Plansza
 • 16 x Pionek (12 pionków stojących i 4 pionki na wózkach)
 • 48 x Żeton grunt/10 min
 • 84 x Żeton serduszko
 • 12 x Karta postaci
 • 24 x Karta rejestracji
 • 18 x Karta opatrunek
 • 18 x Karta dlaczego ja?
 • 36 x Karta choroba
Marka Brak
Liczba graczy 2 - 4
Czas gry 40 min
szerokość 290
wysokość 290
głębokość 70
waga 1104

Pozostałe

Wersja językowa Polska
Wymagania wiekowe od 16 lat

Wybierz bank:

netto 89 , 76 netto
110 , 40
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: Gra grunt to zdrowie