Ulubione

Gra Charterstone PL

Numer katalogowy Nr kat WGRBEP0UN012259,

Kod producenta Kod 12259

netto 152 , 15 netto
187 , 14
Zamów telefonicznie
(+32) 775 27 00
 Zamów telefonicznie

Towar na magazynie, wysyłany w przeciągu 24 godzin

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty

Charterstone (edycja polska)

Innowacyjna gra z systemem legacy

Witajcie w Zielonym Jarze, królestwie rządzonym przez wspaniałomyślnego Wiekuistego Króla. W swojej niezmiernej dobroci Król wydał dekret, którego efektem będzie zakładanie nowych osad poza granicami Królestwa. Do każdego z tych miejsc wybranych zostało sześcioro wyjątkowych mieszczan, którzy dzięki swoim bardzo przydatnym umiejętnościom staną się pionierami w tych jakże odległych regionach. Król obiecał nagrodę dla tego, który przyczyni się do rozwoju regionu w największym stopniu, nagradzając go Wieczną Chwałą!

Charterstone to rywalizacyjna gra ekonomiczna z systemem legacy dla 1 do 6 graczy. Naszym zadaniem będzie rozwijanie nowo założonej osady na obrzeżach królestwa Zielonego Jaru. Z każdą partią odkryjemy nowe pola i możliwości, otwierając tajemnicze skrzynki z komponentami wewnątrz pudełka.

Podczas pierwszej rozgrywki do dyspozycji graczy pozostaje ograniczona liczba pól. W trakcie kolejnych partii gracze będą zmieniać tę sytuację przyklejając nowe budynki na planszę i odkrywając zawartość pozamykanych pudełek z komponentami. Z początku bardzo prosta gra przeistoczy się w grę o niespotykanej głębi i mnogości decyzji do podjęcia, a niewielka osada rozrośnie się w tętniące życiem miasteczko!

Przygoda z grą Charterstone trwać będzie dwanaście partii, ale w przeciwieństwie do większości gier z systemem legacy, ten tytuł nie jest jednorazowy! Gra oferuje równie ciekawe doznania po zakończeniu kampanii, jak i w trakcie jej trwania. Tuż po ostatniej partii można zanurzyć się w świat jedynej w swoim rodzaju gry ekonomicznej, która rozgrywać się będzie w stworzonej przez nas, wyjątkowej wiosce.

Czym jest system legacy?
Jeden z najbardziej innowacyjnych systemów spotykanych w grach planszowych ostatnich lat. Gry legacy zdominowały najważniejszy ranking gier planszowych, BoardGameGeek, i stały się głównym elementem składowym sukcesu gry Pandemic Legacy, która przez wiele miesięcy zajmowała pierwsze miejsce w tym zestawieniu.

System legacy wprowadza do gry element trwałej zmiany dokonywanej przez samych graczy bądź instrukcję. Ich wspólną cechą jest zapisywanie postępu graczy z rozgrywki na rozgrywkę oraz wpływ tego zapisu na kolejne partie. W Charterstone w każdej kolejnej grze pojawiać się będą nowe budynki w postaci naklejek na planszę, lub naklejki zasad dodatkowych lub zastępujących wcześniejsze zasady wklejanych do instrukcji, a wraz z nimi nowe karty, pionki oraz inne elementy.

Ze względu na to, że gracze sami decydują o postępie gry, każda partia dostarcza nowych wrażeń. Zmiany zauważymy pomiędzy jedną a drugą rozgrywką, ale także w rozmowach z innymi graczami posiadającymi swój egzemplarz gry Charterstone. Wyjątkowy tryb legacy w połączeniu z rywalizacyjną grą ekonomiczną to gwarancja niepowtarzalności i wyjątkowo ciekawych wyborów do podjęcia.

Dlaczego musisz ją mieć?

 • Początkowo krótka i prosta instrukcja, dzięki której szybko wdrożysz się w tajniki gry.
 • Nowe zasady i reguły dodawane są stopniowo w miarę kolejnych partii; płynnie i nieinwazyjnie.
 • Prosta gra, która z biegiem czasu ewoluuje w dużo bardziej zaawansowaną strategię z coraz większą liczbą akcji do wyboru.
 • Ciekawa fabuła, na którą wpływ mają sami gracze, a wybory zmieniają planszę i zasady gry w często zaskakujący sposób.
 • W grze początkowo występuje mała liczba komponentów, która z czasem powiększa się poprzez otwieranie zapieczętowanych skrytek z nowymi elementami, co dodaje elementu niepewności i zabawy.
 • Przepiękne wykonanie komponentów, rozpoczynając od ilustracji, a kończąc na metalowych monetach.
 • Możliwość zagrania dodatkowej, drugiej kampanii, za pomocą Charterstone: Recharge Pack (edycja polska)!

Informacje techniczne

Gwarancja 24
Seria Gry
Nr katalogowy

12259

Wymagania wiekowe 14 lat
Płeć Dziewczynki i chłopcy
Rodzaj Strategiczne i ekonomiczne
Akcesoria w zestawie
 • Instrukcja
 • Tajne składniki, które odkryjesz w trakcie gry!
Marka Brak
Liczba graczy 1 - 6
Czas gry 75 min

Pozostałe

Wersja językowa Polska
Wymagania wiekowe od 14 lat

Wybierz bank:

netto 152 , 15 netto
187 , 14
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: Gra Charterstone PL