Ulubione

Komputery gamingowe

Sortuj

Nie znaleziono produktów

Wyników na stronie

Komputer gamingowy – dla kogo?
Najnowsze tytuły gier wymagają od graczy ciągłego ulepszania zestawów komputerowych. Aby sprostać wymaganiom producentów, koniecznie musimy posiadać sprzęt dedykowany do gamingu. Zestawy komputerowe w Alsen.pl zostały złożone przez profesjonalistów, dlatego masz pewność że spełnią Twoje oczekiwania. Nasze komputery to konfiguracje oparte na podzespołach renomowanych producentów. PC Alsen doskonale sprawdzi się nie tylko w grach komputerowych, ale i w codziennych zastosowaniach.


Komputer dla gracza – jak wybrać?


Gracz komputerowy to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających użytkowników komputera. Dla gracza bardzo ważna jest płynność i jakość rozgrywki, a także odwzorowanie szczegółów i fantastyczna grafika. Spełnić te wymagania mogą jedynie dedykowane zestawy komputerowe dla graczy. Jednym z najważniejszych podzespołów mocnego komputera dla graczy jest wydajny procesor, a zaraz po nim mocna karta graficzna. Tego typu zestawy rządzą się swoimi prawami. Wydzielają potężne ilości ciepła, dlatego musimy zadbać o odpowiednie chłodzenie komputera. Tutaj przyda się chłodzenie CPU, które sprosta największym wyzwaniom.


Decydując się na komputer gamingowy nie możemy zapomnieć o dużej ilości RAMu. Pamięć RAM w zestawie przeznaczonym dla gracza powinna wynosić min. 8 GB. Najnowsze tytuły gier potrzebują min. 4 GB, jednak nie zapominajmy o systemie oraz pozostałych programach działających w tle. Współczesny komputer dla gracza powinien również zostać wyposażony w szybki dysk SSD. Gracz oczekuje szybkiej i płynnej pracy komputera, nie tylko podczas grania, ale również podczas zwykłego użytkowania. Taką wydajność może zapewnić jedynie dysk SSD M.2 lub dysk SSD SATA III.


Komputery dla graczy – jakie podzespoły?


Zestaw dla graczy oraz jego wybór powinien opierać się przede wszystkim na tym, w jakie tytuły zamierzamy grać. Cena zestawu jest w dużej mierze zależna od podzespołów użytych do jego stworzenia. Przy wyborze, warto mieć na uwadze najbliższe premiery gier i zdecydować się na sprzęt droższy i wydajniejszy, który sprawdzi się w przyszłości. 

 
Karta graficzna to jeden z najważniejszych podzespołów. Bez niej nie uruchomimy żadnej gry, a komputer stanie się praktycznie bezużyteczny. Karta graficzna odpowiedzialna jest za generowanie obrazu oraz przesyłanie go do ekranu monitora. Zestaw dla gracza powinien zawierać przede wszystkim mocną kartę graficzną renomowanych producentów – 
nVidia oraz AMD. Podczas wyboru warto sprawdzić tabele wydajności poszczególnych kart graficznych. Pozwoli to nam zobaczenie jak nasza przyszła karta graficzna radzi sobie w popularnych grach. Wymagania najnowszych gier, wręcz wymuszają na graczu zakup karty graficznej z pamięcią nie mniejszą niż 4 GB. Równie ważnym jest taktowanie pamięci oraz rdzenia. Wśród polecanych modeli kart graficznych znajdziesz serię GTX od nVidia. W szczególności modele GTX 1060, GTX 1070 oraz GTX 1080. Równie wartym uwagi są karty RTX, czyli najnowsza seria kart graficznych od zielonych. Tutaj polecamy modele RTX 2060, a także RTX 2070 oraz RTX 2080. Celując w ofertę AMD warto zdecydować się na karty graficzne z serii RX, w szczególności RX 570 oraz RX 580.


Procesor to serce oraz mózg komputera w jednym. Wybór procesora w przypadku komputera dla gracza jest prosty. Procesor nie może w żaden sposób ograniczać karty graficznej. Zbalansowany zestaw komputerowy to podstawa. Warto zdecydować się na procesor o co najmniej czterech rdzeniach, którego częstotliwość wynosi min. 3 GHz. Procesory dla graczy często posiadają tryb turbo, który dynamicznie zwiększa taktowanie, aby zapewnić maksymalnie płynną rozgrywkę. Doskonałym wyborem będzie ósma generacja procesorów Intel Core, a także najnowsze procesory AMD Ryzen.


Dysk SSD to obowiązek w zestawie komputerowym. Komputer wyposażony w dysk ssd pracuje znacznie szybciej niż na standardowym dysku talerzowym. Biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny – jest to obecnie najlepszy i najkorzystniejszy wybór.


Pamięć RAM powinniśmy wybierać, opierając się przede wszystkim na wysokiej częstotliwości taktowania oraz typie kości. Na chwilę obecną, optymalnym rozwiązaniem będzie wybór pamięci RAM DDR4, które oferują częstotliwości wynoszące nawet 3600 Mhz. Obecne wymagania gier komputerowych powodują to, że 8 GB pamięci RAM to absolutne minimum. Warto zdecydować się na zakup pamięci jednego producenta, aby wykorzystać technologię Dual Channel. Pamięci podpięte w ten sposób do komputera pracują wydajniej.


Płyta główna musi być kompatybilna z podzespołami, które wybraliśmy wcześniej. Szczególną uwagę zwróćmy na gniazdo procesora, rodzaj obsługiwanej pamięci oraz ilość złącz PCI-E. Warto również sprawdzić, czy wybrana przez nas płyta posiada złącze M.2, które posłuży do podłączenia dysku SSD.


Zasilacz to źródło energii dla naszego komputera gamingowego. Wybrany model zasilacza powinien być dostosowany do podzespołów oraz ich zapotrzebowania energetycznego.


Chłodzenie procesora zapewnia niską temperaturę podczas obciążenia. Warto również zadbać o odpowiednie chłodzenie wszystkich podzespołów. Zestaw dla gracza powinien być chłodzony minimalnie jednym, dodatkowym wentylatorem znajdującym się w środku obudowy.


Komputer gamingowy – na co zwracać uwagę


Oferowane zestawy PC Alsen zostały stworzone na podstawie doświadczenia profesjonalistów. Każdy z komputerów został odpowiednio dopasowany do potrzeb indywidualnych gracza. W Alsen.pl znajdziesz komputery gamingowe z różnego przedziału cenowego, dzięki czemu z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Przed zakupem, prześledź aktualne rankingi wydajności oraz opinie pozostałych graczy na temat konkretnych podzespołów.