Ulubione

LANBERG Switch 4X100MB POE+/2x 100MB RSFE-4P-2FE-60

Numer katalogowy Nr kat NULAGSW04000001,

Kod producenta Kod RSFE-4P-2FE-60

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty
 • Inne produkty producenta

Dla niego zasilanie to nie problem: prosty i funkcjonalny switch POE+ Lanberg
Przełącznik PoE+ jest nieodzownym urządzeniem aktywnym w każdej strukturze sieciowej, wykorzystującej transmisję zasilania poprzez okablowanie strukturalne. RSFE-4P-2FE-60 jest dedykowany do wszelkich instalacji: domowych, firmowych, niskoprądowych, monitoringowych, IP, VoIP, sieci telewizji kablowych, a w szczególności znajdzie zastosowanie w infrastrukturze alarmowej, przeciwpożarowej oraz kontroli dostępu.

Oprócz pierwotnej funkcji przełącznika, czyli obsługi ruchu ramek Ethernet między portami, dodatkowo zapewnia zasilanie każdego urządzenia w standardzie PoE/PoE+ 802.3af oraz at. Umożliwia to dostarczanie do urządzeń mocy łącznie nawet do 60 W. A to wszystko razem z równoczesną transmisją danych do nich.

Pozwala to zaoszczędzić zasoby, miejsce oraz czas jaki należałoby przeznaczyć na montaż osobnej instalacji elektrycznej oraz sieciowej. Jest to szczególnie istotne, jeśli sieć jest rozproszona, a jej urządzenia końcowe nie mają dostępu do źródła zasilania, tym bardziej gdy są montowane na zewnątrz.

Rozwiązanie bez kompromisów - realny budżet POE: 60 w
Switch został wyposażony łącznie w 6 portów, w tym 4 porty PoE+ oraz 2 Uplink. Przemyślana konstrukcja i dbałość o jakość komponentów zapewnia użytkownikowi aż do 60 W całkowitej realnej mocy dla urządzeń końcowych, co oznacza możliwość podłączenia równocześnie:

 • 4 urządzeń w standardzie IEEE 802.3af (max. 15 W per port) lub
 • 2 urządzeń w standardzie IEEE 802.3at (max. 30 W per port)

Pozostałe 2 porty (Uplink) dedykowane są do wymiany ruchu danych między 4 portami PoE+ a zewnętrznymi urządzeniami. W przypadku systemów monitoringu/kontroli jest to szczególnie przydatne, ponieważ pozwala użytkownikowi jednocześnie zgrywać zapis z kamer na rejestratorze oraz udostępniać go dalej, np. w lokalnej sieci lub w Internecie.

Inteligentna funkcja odłączania portów POE
W większości dostępnych na rynku przełączników o małej liczbie portów nie jest do końca wiadome, jak się zachowają w momencie przekroczenia dostępnego budżetu PoE. Możliwości jest kilka: zostanie odłączony ten który przekracza budżet lub losowy port lub najnowszy podłączony. W ostatnim przypadku jaka będzie ich kolejność po zaniku prądu i jego przywróceniu kiedy wszystkie są jednocześnie wpięte do switcha?

Lanberg w przełącznikach serii RS wprowadził nowatorskie rozwiązane, które poprzez prostotę zasady działania, eliminuje wszelkie wątpliwości, co do mechaniki działania portów.

W momencie, w którym budżet PoE zostanie przekroczony (np. poprzez urządzenie podłączone do portu 1), switch rozpocznie rozłączanie portów PoE zaczynając od najwyższej numeracji do momentu, w którym suma obciążeń nie przekroczy dostępnego budżetu; zachowując przy tym nienaruszoną pracę pozostałych portów. Te, które zostaną odłączone będą w efekcie naprzemiennie wyłączane i włączane.

Funkcja jest przede wszystkim dedykowana do wymagających zastosowań, które kładą nacisk na bezpieczeństwo i ciągłość pracy, gdzie część urządzeń musi działać bez przerwy niezależnie od sytuacji. W takich przypadkach switche Lanberg pozwolą użytkownikowi zabezpieczyć newralgiczne urządzenia, poprzez podłączenie ich do najniższych numeracją portów.

Tryb Extend do 250 metrów
Standardowe switche zgodnie ze standardem zapewniają możliwość pracy urządzeń w odległości do 100 m na jednym odcinku kabla. Jednakże czasem okazuje się, że ze względu na rozległą sieć szkieletową oraz złożone środowisko, podczas opracowywania okablowania i sieci wymagane jest niestandardowe rozwiązanie, które wykracza poza standard. W przypadku rozwiązań monitoringowych jest to dość często występujący problem, najczęściej wynikający ze zbyt dużej odległości między urządzeniem dystrybucyjnym a urządzeniem końcowym.

Przełączniki Lanberg posiadają funkcję umożliwiającą transmisję danych (max. 10 Mb/s) oraz zasilania PoE+ do 250 m na jednym odcinku kabla. Wystarczy przełączyć przycisk na pozycję PoE+ Extend 250 m na obudowie, aby zapewnić działanie na dłuższym odcinku dla portów 1 ~ 4.

Rozwiązanie zostało wprowadzone z myślą o systemach monitoringu oraz IP jak i kontroli dostępu, szczególnie jeśli urządzenia końcowe znajdują się na zewnątrz bez możliwości instalacji dodatkowych punktów dystrybucyjnych sieci.

4 kV ochrony przeciwprzepięciowej
Sam przełącznik, jak i urządzenia do niego podłączone, są wielokrotnie narażane na różne zagrożenia, w tym na wyładowania prądu, które mogą przepływać zarówno przez kable zasilające, jak i sieciowe.

Mając na uwadze bezpieczeństwo urządzeń, jak i ich użytkowników, Lanberg wyposażył przełącznik w zintegrowany układ ochronny przeciw wyładowaniom, gwarantujący zabezpieczenie 4 kV wszystkim portom, skutecznie zmniejszając ich uszkodzenia z powodu gwałtownego wzrostu napięcia.

W standardowych warunkach praca w sieci będzie odbywać się dalej bez zakłóceń, switch będzie kontynuował pracę bez jakichkolwiek przerw, a użytkownik zyskuje bezpieczeństwo pracy urządzenia, jak i infrastruktury.

Komplet montażowy w zestawie - uszy do 10" & 19"
Serię przełączników RS charakteryzuje nie tylko jakość wykonania, prostota użycia, funkcjonalność urządzenia, ale również komplementarność w zakresie montażu i dostarczanych akcesoriów tam, gdzie to możliwe.

Większość dostępnych małych switchy na rynku dostarczana jest z przeznaczeniem do montażu wolnostojącego lub w standardzie 19. Część producentów zapomina o użytkownikach chcących zastosować ich produkty w drobniejszych instalacjach domowych czy SOHO. A zwłaszcza tam, gdzie przełączniki posiadają niewielką liczbę portów, a co za tym idzie drobną obudowę. Tym samym, mogą być montowane nie tylko w szafach ze wspominanym rozmiarem 19, ale również w tych mniejszych, jak np. 10.

Lanberg wprowadził komplet akcesoriów do wszechstronnego montażu swoich przełączników. W RSFE-4P-2FE-60 dostarczone zostały osobne uszy montażowe do szaf 10 i 19 oraz komplet śrub montażowych (za wyjątkiem M6). Umożliwia to szersze zastosowanie oraz większą swobodę instalacji switchy serii RS.

Informacje techniczne

Pozostałe parametry
 • Klasa szczelności: IP20
 • Chłodzenie: Otwory wentylacyjne, Pasywne
 • Zalecana temperatura otoczenia: -40 - 70 °C
 • Zalecana wilgotność otoczenia: 0 - 85 %
 • Sygnalizacja pracy: Dioda LED
 • Materiał: Metal
 • Wysokość teleinformatyczna: 1 U
 • Temperatura pracy: 0 - 40°C
 • Wymagana liczba śrub: 4
Rozmiar tablicy adresów MAC 1000
Obsługiwane protokoły i standardy
 • IEEE 802.3i 10Base-T
 • IEEE 802.3u 100Base-TX
 • IEEE 802.3x (Flow-Control)
 • IEEE 802.3af PoE
 • IEEE 802.3at PoE+
Pobór mocy 65 W
Zasilanie 100~240V AC
Bufor pakietów 0.4 MB
Liczba portów COMBO Brak
Przepustowość 1.2 Gb/s
Liczba portów SFP Brak
Klasa przełącznika Niezarządzalny
Warstwa przełączania L2
Architektura sieci GigabitEthernet
Zasilacz Wewnętrzny

Techniczne

Liczba portów 10/100 Mbps Brak
Liczba portów 10/100/1000 Mbps 6
Liczba portów 10Gb Brak
Liczba portów PoE (PoE + PoE+) 4
Liczba portów PoE+ Brak
Liczba portów SFP+ Brak
Liczba portów QSFP+ Brak

Fizyczne

Typ obudowy Rack
Wymiary
 • Wysokość: 44.45 mm
 • Długość: 118 mm
 • Szerokość: 200 mm
Waga 730 g

Pozostałe

Gwarancja 24
Akcesoria w zestawie
 • PrzełącznikPoE+typu rack(RSFE-4P-2FE, RSFE-8P-2GE )
 • Skrócona instrukcja obsługi
 • Uchwyty montażowe do zamocowania w szafach rack10 oraz osobne do 19
 • Zasilacz: AC 100 V ~ 240 V, 50/ 60 Hz, 0.85A, DC 52 V, 1.15 A
Zastosowanie Dom i małe biuro
abid 760840
Liczba portów 10/100/1000/2500 Mbps Brak

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

LANBERG Switch ...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: LANBERG Switch 4X100MB POE+/2x 100MB RSFE-4P-2FE-60