Ulubione

Edimax Technology WAP1200 AP PoE 2x2dBi AC1200 DB 2LAN

Numer katalogowy Nr kat KMEDXAPWAP12000,

Kod producenta Kod WAP1200

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Opinie
  • Raty
  • Inne produkty producenta

WAP1200 to niezawodny bezprzewodowy punkt dostępu, z możliwością montażu na ścianie, który umożliwia zwiększenie zasięgu sieci bezprzewodowej w firmie.


Zgodność z bezprzewodowym standardem 802.11ac zapewnia lepszą jakość, prędkość połączenia i niezawodność połączenia bezprzewodowego. WAP1200 pozwala na jednoczesne połączenie w obu pasmach: 2.4GHz i 5GHz. Możliwość konfiguracji wielu sieci bezprzewodowych i wbudowany serwer RADIUS umożliwia rozdzielenie różnych grup użytkowników od siebie. Zastosowanie architektury AP Array i scentralizowanego zarządzania zapewnia łatwą konfigurację wielu punktów dostępu. Obsługa do 100 użytkowników jednocześnie oraz szybki roaming między punktami dostępu, czynią z WAP1200 idealne rozwiązanie wszędzie tam gdzie potrzebny jest nieprzerwany dostęp do sieci bezprzewodowej dla wielu użytkowników jednocześnie.
WAP1200 jest zgodny ze standardami PoE (802.3at oraz 802.3af), a zastosowanie stałych kondensatorów gwarantuje długie, niezawodne działanie.

Cechy główne:

- Jednoczesna dwupasmowa łączność bezprzewodowa: 2.4GHz (802.11n, prędkość do 300Mb/s) i 5GHz (802.11ac, prędkość do 867Mb/s)
- Obsługa do 100 użytkowników jednocześnie
- Wbudowany serwer RADIUS, do 256 kont użytkowników
- Do 32 sieci bezprzewodowych: 16 w paśmie 2.4GHz i 16 w paśmie 5GHz
- Szybki roaming między punktami dostępu
- Zgodność ze standardami 802.3at PoE i 802.3af PoE (Power over Ethernet)
- NMS (Network Management Suite), centralne zarządzanie punktami dostepu
- Możliwość dostosowania mocy wyjściowej nadajnika
- Alternatywne zasilanie za pomocą zasilacza
- Możliwość zainstalowania obudowy zapobiegającej kradzieżom
- Montaż na za pomocą zestawu uchwytów lub silnych magnesów
- Dwie odłączalne anteny

Jednoczesna dwupasmowa łączność bezprzewodowa
Zgodność z bezprzewodowym standardem 802.11ac zapewnia lepszą jakość, prędkość połączenia i niezawodność połączenia bezprzewodowego. WAP1200 pozwala na jednoczesne połączenie w obu pasmach: 2.4GHz (z prędkością do 300Mb/s) i 5GHz (z prędkością do 867Mb/s). Pasmo 5GHz może być wykorzystywane przez aplikacje wymagające szybkiego, stabilnego połączenia, jak przesyłanie obrazu i dźwieku czy przesyłanie dużych ilości danych.​

Duży zasięg i wiele sieci bezprzewodowych
WAP1200 wyposażony jest w anteny o dużym zysku w obu pasmach 2.4GHz i 5GHz, a wraz z możliwością regulacji mocy wyjściowej zapewnia większy zasięg sieci bezprzewodowej. Co wraz z dużą czułością umożliwia stabilne połączenie bezprzewodowe. Ponadto WAP1200 obsługuje do 32 odrębnych sieci bezprzewodowych. Po 16 w paśmie 2.4GHz i 5GHz.

Duża obciążalność
Punkty dostępu WAP1200 pozwalają obsłużyć do 100 użytkowników jednocześnie, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla hoteli, urządów, szpitali, uczelni czy wystaw.

Stabilne połączenie bezprzewodowe
W typowych warunkach standardowe punkty dostępu najefektywniej działają w obszarze o promieniu 25~30 metrów. Teraz dzięki zaawansowanej technologii WAP1200 może większyć ten obszar o około 150%, co zmniejsza liczbę "martwych punktów". A dzięki roamingowi między punktami dostępu urządzenia bezprzewodowe, takie jak tablety, smartfony czy laptopy, pozostają cały czas połączone w siecią bezprzewodową.

Wykrywanie obcych AP i izolacja sieci bezprzewodowej
Funkcja wykrywania obcych punktów dostępu może zidentyfikować nieautoryzowane sieci bezprzewodowe, które mogły zostać zainstalowane w sieci celem ataków.
Bezpieczeństwo sieci bezprzewodowej zapewnia izolacja w warstwie drugiej.

Intuicyjny system centralnego zarządzania NMS (Network Management Suite)
Edimax Pro NMS (Network Management Suite) to scentralizowany system zarządzania siecią bezprzewodową obsługiwany za pomocą przeglądarki internetowej. System umożliwia konfigurację do 8 punktów dostępu, podgląd mapy, statystyk ruchu czy listę aktywnych klientów. Pozwala on również na konfigurację serwera RADIUS, grup VLAN, kontroli dostępu, sieci typu "Gość" i aktualizację oprogramowania każdego z zarządzanych urządzeń.

AP Array
Edimax Pro NMS wykorzystuje architekturę AP Array, która umożliwia scentralizowane zarządzanie wieloma punktami dostępu. NMS może być zainstalowany na jednym urządzeniu i pozwala sterować nawet 16 punktami dostępu Edimax Pro, dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych kontrolerów. Punkty dostępu mogą być zainstalowane i skonfigurowane w zależności od potrzeb, tworząc sieć bezprzewodową, którą można w łatwy sposób zarządzać i rozbudowywać w przyszłości.

Łatwy montaż
WAP1200 może być zamontowany za pomocą zestawu uchwytów lub silnych magnesów.

Opcjonalna obudowa ochronna SC1000
Bezpieczeństwo sieci jest ważnym elementem w każdej nowoczesnej firmie, zabezpieczenie sprzętu sieciowego również takim się staje. Dlatego też punkt dostępu WAP1200 może być zabezpieczony obudową ochronną, która uniemożliwia dostęp do urządzenia, jego wyłączenie bądź usunięcie przez osoby do tego nieupoważnione.

 

Informacje techniczne

Zysk anteny 2 dBi
Standardy 802.11a , 802.11ac , 802.11b , 802.11g , 802.11n
Pasmo 2,4 GHz , 5 GHz , Nie dotyczy
Architektura sieci FastEthernet
Prezentacja 3D
Ważne

Techniczne

Liczba anten 2 , Nie dotyczy
Porty we/wy 2 x 10/100/1000 Mbit/s , Brak

Fizyczne

Kolor Biały
Waga 0 kg

Pozostałe

Gwarancja 24
Szczegóły gwarancji

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

Edimax Technolo...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: Edimax Technology WAP1200 AP PoE 2x2dBi AC1200 DB 2LAN