Ulubione

FiiO Odtwarzacz bezstratny M7 srebrny

Numer katalogowy Nr kat UOFII3M7SILVERX,

Kod producenta Kod FIIO M7 SREBRNY ODTWARZACZ BEZSTRATNY

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Opinie
  • Raty

Odtwarzacz bezstratny M7

Potężny procesor, najnowszej generacji
M7 jest pierwszym odtwarzaczem FiiO, który korzysta z systemu Exynos 7270 SoC (system on chip), firmy Samsung, wykonanym w procesie FinFET 14 nm. W porównaniu do starszych procesorów wykonanych w procesie 28 nm, dwa rdzenie ARM Cortex A53 Exynosa 7270 zużywają o 20% mniej energii, oferując lepszą wydajność energetyczną oraz większą żywotność baterii. Exynos 7270 dzięki przełomowej technologii pakowania SiP-ePoP firmy Samsung umożliwia upakowanie: przechowywania danych, zarządzania energią i układów pamięci w rdzeniach ARM w pojedynczą, niewielką paczkę o 40% mniejszą, niż w przypadku rozmieszczenia chipów oddzielnie, tak jak ma to miejsce w istniejących technologiach. Ta dodatkowa przestrzeń umożliwia lepsze chłodzenie urządzenia, a co najważniejsze, zastosowanie pojemniejszej baterii, która znacząco wydłuża czas odtwarzania.

Najnowocześniejsza 6-warstwowa, wielostopniowa technologia Blind and Buried Via PCB
Ze względu na technologię pakowania SiP-ePoP Exynos 7270, zintegrowanie jej z resztą płytki drukowanej (PCB) M7 było wyzwaniem, ale jednocześnie pozwoliło nam odkryć i wdrażać nowe technologie. Dla tego też, M7 jest pierwszym cyfrowym odtwarzaczem audio posiadającym 6-warstwową, wielostopniową płytkę drukowaną HDI (high density interconnect), taką samą, jakiej używa się w najnowszych smartfonach. Jej grubość, to zaledwie 0,8 mm, co sprawia, ze jest o wiele bardziej funkcjonalna na potrzeby M7. Ponadto, na płytce zastosowaliśmy zarówno ślepe, jak i ukryte otwory, które umożliwiają różnym komponentom na bliższą, bardziej harmonijną pracę, jak również sprawiają, że sekcja zasilania jest o wiele bardziej niezawodna. Te nowatorskie, unikalne rozwiązania gwarantują doskonałą, stabilną jakość dźwięku.

Milowy krok w technologiach audio: bezprzewodowe Hi-Fi
M7 wykorzystuje układ Bluetooth 4.2 od Samsunga, który obsługuje kodek audio aptX-HD, pozwalając cieszyć się muzyką o jakości Hi-Fi bez irytujących kabli. Ponadto, M7 obsługuje również bezprzewodowy kodek audio LDAC Sony, który w porównaniu do zwykłego Bluetooth audio, transmituje 3x więcej danych, aby zapewnić niezrównanej klasy, prawdziwy dźwięk wysokiej rozdzielczości.
* Zarówno odbiornik, jak i nadajnik muszą obsługiwać LDAC, aptX, lub aptX-HD, w celu korzystania z tych kodeków audio.

Więcej czadu!
Aby zaoferować jeszcze więcej możliwości dla Twojej muzyki, zespół inżynierów FiiO zaimplementował funkcjonalność cyfrowego wyjścia audio USB w M7, z obsługą różnych częstotliwości próbkowania oraz sygnału DSD (w tym wsparcie dla DSD128). W ten sposób, M7 może działać jako cyfrowy transport podłączony do zewnętrznego urządzenia w celu dekodowania cyfrowo-analogowego. Zalecamy parowanie FiiO Q5 z M7 albo przez USB lub przez Bluetooth, aby uzyskać najwyższej klasy doznań odsłuchowych.
* Obecnie gwarantujemy, że wyłącznie FiiO Q1 Mark II i Q5 zapewniają całkowicie stabilne  połączenie z M7 przez USB.
* Ta funkcja wymaga użycia adaptera FiiO CL06 USB typ-C do micro-USB.

Chip ESS Sabre 9018: niezrównana jakość dźwięku
W samym sercu M7 znajduje się układ Sabre 9018Q2C firmy ESS, SoC, który idealnie  łączy w sobie najwyższej klasy przetwornik DAC i wzmacniacz słuchawkowy.

To, co różni ten układ ESS od innych, powszechnie stosowanych układów comboaudio, to:

  • (1) 9018Q2C ma dwa niezależne źródła zasilania, po jednym dla sekcji cyfrowej i analogowej
  • (2) wewnętrzny wzmacniacz słuchawkowy ma swoje własne, niezależne, podwójne źródło zasilania
  • (3) regulowany LPF (filtr dolnoprzepustowy), który zapewnia programistom większą elastyczność, aby produkt brzmiał dokładnie tak, jak to zaplanowali.

Tak więc 9018Q2C oszczędza miejsce na PCB, posiada zmniejszone zużycie energii w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań, a jednocześnie dostarcza do 49mW mocy wyjściowej przy THD + N -100 dB.
* 9018Q2C ma stosunek sygnału do szumu -121 dB, THD + N -115 dB i obsługuje audio do 384 kHz / 32 bitów PCM i 11,2 MHz DSD (DSD256).

Odkryj zupełnie nowy świat radia FM
Witamy w nowym świecie radia FM wraz z M7! W przeciwieństwie do wielu innych, porównywalnych odtwarzaczy, M7 posiada dedykowany układ radia FM: Si4705. Jest to wyspecjalizowany procesor DSP z doskonałym odbiorem FM, jednocześnie nie będąc podatnym na zakłócenia, przekazując sygnał cyfrowy bezpośrednio do ESS 9018Q2C. W celu dalszego zwiększenia mocy odbieranego sygnału radiowego, układ FM używa słuchawek jako anteny. Zakres częstotliwości, to 76MHz - 108MHz, który umożliwia swobodny odbiór stacji radiowych na całym świecie.
* Prosimy włożyć słuchawki do M7, aby uruchomić funkcję radia FM. M7  automatycznie wyszukuje dostępne stacje za pierwszym razem.
Dostępność stacji różni się w zależności od Twojej lokalizacji.

Nie martw się o ładowanie - 40 dni w trybie czuwania

M7 posiada wydajną baterię o pojemności 1180 mAh, która dzięki procesorowi Exynos 7270 wykonanym w zaawansowanym 14nm procesie technologicznym, pozwala urządzeniu na 20 godzin odtwarzania lub więcej, lub na czas czuwania do aż 40 dni! W trybie czuwania możesz momentalnie wybudzić urządzenie, aby móc cieszyć się muzyką w dowolnym momencie jednocześnie zachowując pokaźny zapas mocy.

W pełni dotykowy ekran?
Naturalnie!

M7 wykorzystuje 3,2-calowy wyświetlacz 480 x 800 z obsługą powiększania obrazu. Dodając do niego dedykowane przyciskiodtwarzania / pauzy i pomijania utworów, wraz z pokrętłem regulacji głośności, każde działanie sprowadza się do prostego naciśnięcia lub przesunięcia palcem. M7 stosuje również innowacyjny system gestów do poruszania się po różnych częściach menu - po prostu przesuń palcem z różnych części menu na dole ekranu, aby wrócić do poprzedniego menu lub strony głównej.

Jeszcze więcej pamięci dla Twojej muzyki
Standardowo, M7 posiada 2 GB wbudowanej pamięci na pokładzie, co stanowi optymalną pojemność dla osób, które  przechowują przeciętne ilość muzyki, często usuwają niepotrzebne pliki i nie potrzebują kart micro SD do rozbudowy pamięci. Co istotne, użytkownicy otrzymują dostęp do wspomnianych 2 GB bez wpływu na płynność, czy stabilność działania systemu. Oczywiście, jeśli posiadasz ogromną bibliotekę muzyczną, nie ma najmniejszego problemu - M7 obsługuje karty micro SD o pojemności aż do 512GB, celem powiększenia dostępnej pamięci. Teraz cała Twoja pokaźna kolekcja audio będzie na wyciągnięcie ręki.

Niewielki, zgrabny, stylowy
M7 posiada bardzo kompaktową, ale jednocześnie starannie przemyślaną konstrukcję. Nowy M7 jest następcą naszego uwielbianego przez użytkowników modelu M3, zaprojektowanego z myślą o naszych młodszych konsumentach. W FiiO spędziliśmy dużo czasu sprawdzając, jakie są faktyczne oczekiwania wobec ich   cyfrowego odtwarzacza audio. Na podstawie naszych obserwacji i badań, stworzyliśmy odtwarzacz, w którym się zakochasz. Trudno wszak jest oprzeć się jego zmysłowej obudowie wykonanej z aluminium i frontowi z hartowanego szkła!

Formaty i dekodowanie? Pełen luz!
M7 obsługuje PCM do 192 kHz / 24 bit. Jeśli chodzi o formaty plików audio, wśród obsługiwanych są: APE / WAV / FLAC / WMA / OGG / AAC / ALAC / MP3, jak również wiele innych. Po prostu wrzuć muzykę do M7 i baw się dobrze!

Płynnie, sprawnie, bez problemów
Wraz z projektowaniem M7, opracowaliśmy nowy system operacyjny, który w pełni korzysta z rewelacyjnych możliwości procesora Exynos 7270, zapewniając całkowicie płynną i bezproblemową obsługę  urządzenia, która z pewnością zaspokoi wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

FPGA - cyfrowa precyzja HD
M7 posiada specjalnie zaprojektowany układ FPGA (field-programmable gate array), który umiejętnie obsługuje sygnały cyfrowego dźwięku wychodzące z Exynos 7270 SoC do ESS 9018Q2C. Dzięki temu układowi FPGA, M7 jest w stanie obsłużyć natywne DSD, aż do DSD64 w DFF lub DSF. Co więcej, FGPA jest również połączon z dwoma oscylatorami krystalicznymi, dzięki czemu muzyka o dowolnej częstotliwości próbkowania zostaje odtworzona wiernie i dokładnie.

Nowocześnie i praktycznie: USB typ C M7 wykorzystuje do łączności złącze USB typu C, zapewniając

nie tylko wygodę (jest to złącze symetryczne, umożliwiające osadzanie go w dowolnym kierunku), ale i dla większej funkcjonalności (ładowanie, przesyłanie plików i USB audio).

Sygnał wejściowy, sygnał wejściowy- profesjonalnie obsłużone
Standardowe wyjście słuchawkowe 3,5 mm M7 obsługuje piloty na kablach w  standardzie CTIA, z których korzysta wiele modeli słuchawek na rynku - np. Fiio F1, F3, F5, FH1, F9 i F9 Pro, które są w pełni obsługiwane przez M7. Dla jeszcze większej wygody i funkcjonalności, M7 posiada również funkcję wyjścia liniowego,  które pozwala podłączyć urządzenie do zewnętrznego wzmacniacza, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba.
* Regulacja głośności w słuchawkach Apple nie jest obsługiwana.

Mistrzowskie tworzenie własnych przeżyć
Specjalnie dla z M7 projektanci FiiO stworzyli interfejs, który nie tylko emanuje stylem, ale także jest przejrzysty, intuicyjny i wygodny w obsłudze. Sześć ikon interfejsu głównego pozwala na łatwy dostęp do wszystkiego, czego potrzebujesz.  Interfejs odtwarzania posiada współczesny, płaski design oraz obsługuje okładki, teksty piosenek i tagi.

Zaskoczenie rozładowaną baterią? Nigdy więcej!
Możesz szybko zorientować się, ile jeszcze energii pozostało M7, dzięki bardzo czytelnemu wskaźnikowi stanu naładowania baterii. Możesz również ustawić M7 tak, aby w odpowiednim momencie przypominał o niskim poziomie energii, a nawet, aby automatycznie wyłączał się poniżej określonego progu naładowania. Dodatkowo, posiadając funkcję zegara systemowego i przyszłymi aktualizacjami oprogramowania za pomocą kart micro SD łatwo przejąć całkowitą kontrolę nad M7.
* Ze względu na charakter wewnętrznego zegara systemowego, czas zostanie wyłączony na około 35 sekund w ciągu tygodnia.

Wszystko, czego dodatkowo potrzebujesz dla swojego M7
Akcesoria chroniące i zwiększające użyteczność M7 to: wysokiej jakości customowy kabel USB typu C, wodoszczelny futerał TPU, ochrona wyświetlacza z hartowanego szkła o wysokiej przejrzystości i futerał ze skóry PU (sprzedawany oddzielnie). Ciesz się wspaniałym brzmieniem płynącym z Twojego M7, który jest zawsze w świetnej formie.

Certyfikat Hi-Res Audio. Tylko dla najlepszych.
M7 został certyfikowany przez prestiżową instytucję: Japan Audio Association, jako w pełni zdolny do odtwarzania dźwięku wysokiej rozdzielczości "Hi-Res Audio". Teraz masz pewność, że Twoja muzyka będzie brzmieć wyśmienicie, gdziekolwiek jesteś.

Odlotowe kolory - wystarczy wybrać swój ulubiony
M7 jest dostępny w czterech żywiołowych wariacjach kolorystycznych do wyboru - czarnym, srebrnym, czerwonym i niebieskim. Wybierz ten, który najlepiej pasuje do Ciebie i podkreśla Twój wyjątkowy styl!

Informacje techniczne

Pamięć wewnętrzna 2 GB
Komunikacja bezprzewodowa Bluetooth
Interfejs wyjście na słuchawki (mini jack) , USB Type C , gniazdo na kartę microSD
Cechy i funkcje Radio , Ekran dotykowy LCD

Fizyczne

Kolor Srebrny
Wymiary

52 x 109 x 13 mm

Waga 116 g

Pozostałe

Gwarancja 24

Wybierz bank:

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

FiiO  Odtwarzac...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: FiiO Odtwarzacz bezstratny M7 srebrny