Ulubione

FireAngel Czujnik gazów wybuchowych SHG-01

Numer katalogowy Nr kat MOANGSNFIASHG01,

Kod producenta Kod FIREANGEL SHG-01

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Opinie
  • Raty
  • Inne produkty producenta

Czujnik gazu SafeHAUS SHG-01

Czujnik gazu SafeHAUS SHG-01 jest to najwyższej klasy urządzenie chroniące przed ryzykiem wycieku gazu.

Produkty marki SafeHAUS zostały opracowane przez zespół najwyższej klasy specjalistów, który na każdym etapie produkcji, dba o zapewnienie najwyższych wymogów bezpieczeństwa oferowanych produktów. Dzięki wieloetapowej kontroli jakości oraz szczegółowym procedurom, czujniki gazu SafeHAUS charakteryzują się wysoką jakością oraz pełną ochroną użytkowników.

Detektor gazu ziemnego SafeHAUS SHG-01 został wyposażony w zaawansowany sensor półprzewodnikowy, który pozwala na szybką reakcję na gaz.

W razie wykrycia niebezpiecznego stężenia gazu ziemnego, urządzenie zaalarmuje osoby znajdujące się w strefie zagrożenia sygnałem dźwiękowym o sile 85 dB. Oprócz sygnalizatora akustycznego urządzenie wyposażone jest w alarm wizualny w postaci widocznego sygnalizatora diodowego (LED). Gdy stężenie gazu spadnie poniżej wartości aktywującej czujnik, nastąpi automatyczne wyłączenie alarmu.

Potwierdzeniem spełnienia najwyższych wymogów bezpieczeństwa jest certyfikat na zgodność z normą EN50194.

Gdzie i dlaczego warto zainstalować czujniki gazu SafeHAUS SHG-01?

Dzięki dużej skuteczności czujniki gazu SafeHAUS SHG-01 mogą być instalowane zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, w mieszkaniach i apartamentach, a także w różnych budynkach użyteczności publicznej.

Ze względu na specyfikę problemu jakim jest ulatniający się gaz, bardzo ważne jest instalowanie tego typu czujników we wszystkich miejscach, w których znajduje się instalacja gazowa oraz urządzenia spalające gaz, takie jak: kuchenki, ogrzewacze, kotły czy piecyki gazowe.  

Gaz ziemny, który jest mieszaniną metanu z azotem, jest gazem palnym oraz wybuchowym. Jest lżejszy od powietrza, dlatego w razie wycieku, zaczyna wypełniać pomieszczenie od sufitu. Dlatego czujniki do detekcji gazu ziemnego należy montować na ścianie bliżej sufitu.

Dlaczego warto wybrać czujnik gazu SafeHAUS SHG-01?

Czujnik gazu SafeHAUS SHG-01 reaguje bardzo szybko na pojawiające się niewielkie ilości ulatniającego się gazu. W razie przekroczenia progu alarmowego, czujnik wzbudzi głośny alarm dźwiękowy oraz alarm optyczny, dając użytkownikom szansę na podjęcie działań lub ewakuację.

Czujnik posiada atrakcyjną obudowę i jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy przymocować go poprzez płytkę montażową do ściany kołkami, które znajdują się w komplecie. Po podłączeniu do zasilania, urządzenie automatycznie się uruchomi i w sposób ciągły, przez okres 5 lat będzie monitorować obecność gazu ziemnego w pomieszczeniu.   

Urządzenie zasilane jest z typowej sieci 230V, poprzez dwumetrowy kabel, który stanowi element urządzenia.

W razie wystąpienia fałszywego alarmu, użytkownik ma możliwość wyciszenia sygnału dźwiękowego, poprzez naciśnięcie przycisku TEST, który znajduje się na obudowie. Ten sam przycisk pozwala także na przeprowadzanie regularnych kontroli poprawnego działania urządzenia.

Detektor gazu SafeHAUS SHG-01 posiada 3-letnią gwarancję producenta oraz 5-letni okres żywotności. Przez cały ten czas, urządzenie zapewni pełną ochronę przed ryzkiem wycieku gazu, a po jego upływie zasygnalizuje koniec okresu działania oraz konieczność wymiany.

Dzięki wykorzystaniu unikalnych rozwiązań i opatentowanych technologii, czujniki gazu  SafeHAUS SHG-01 to pełna ochrona przed ryzykiem wycieku gazu, która została potwierdzona przez wiarygodne i niezależne badania oraz certyfikaty.

Informacje techniczne

Zasilanie Czujnik zasilany jest z sieci 230V/50Hz
Zasięg 0 mm
Czujnik Gazu
Alarm Dźwiękowy , Świetlny

Fizyczne

Kolor Biały
Wymiary 7,5 x 7,5 x 3,5 cm

Pozostałe

Gwarancja 36
Akcesoria w zestawie
  • Karta gwarancyjna
  • Instrukcja obsługi
Wymagania środowiskowe Może być montowany w pomieszczeniach, w których temperatura nie spada poniżej -10°C oraz nie wzrasta powyżej +40°C (okresowo -20°C do +60°C) oraz wilgotność względna nie przekracza 95%.
Technologie Sensor katalityczny o wysokiej czułości
abid 715721

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

FireAngel Czujn...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: FireAngel Czujnik gazów wybuchowych SHG-01