Ulubione

FireAngel Czujnik dymu ST-625-PLT

Numer katalogowy Nr kat MOANGSNFST625PL,

Kod producenta Kod FIREANGEL ST-625-PLT

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty
 • Inne produkty producenta

Czujnik dymu FireAngel ST-625

Czujnik dymu FireAngel ST-625 jest to najwyższej klasy urządzenie chroniące przed ryzykiem pożaru, wyposażone w unikalny sensor w technologii THERMOPTEK.

Produkt został stworzony przez renomowanego producenta i europejskiego lidera w produkcji czujników dymu i tlenku węgla - angielski koncern FireAngel Safety Technology. Firma ta od 2014 roku jest notowana na londyńskiej giełdzie, a od 2019 roku posiada jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących czujniki w Tczewie w Polsce.

Detektor dymu FireAngel ST-625 został wyposażony w opatentowany sensor optyczny w technologii THERMOPTEK, który reaguje na rzeczywiste źródła ognia dwukrotnie szybciej od konkurencyjnych czujników dymu. Dzięki wykorzystaniu dwóch dodatkowych sensorów termicznych, czujnik dymu ST-625 jest w stanie zareagować szybciej na pojawiający się przy okazji pożaru dym, alarmując osoby znajdujące się w strefie zagrożenia sygnałem dźwiękowym o sile 85 dB oraz wyraźną sygnalizacją świetlną. 

Potwierdzeniem spełnienia najwyższych wymogów bezpieczeństwa jest certyfikat na zgodność z normą EN14604, wystawiony przez renomowane laboratorium Afnor.

Gdzie i dlaczego warto zainstalować czujniki dymu FireAngel ST-625?

Dzięki dużej skuteczności czujniki dymu FireAngel ST-625 mogą być instalowane zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, w mieszkaniach i apartamentach, a także w różnych budynkach użyteczności publicznej.

Ze względu na specyfikę problemu, jakim jest pożar, bardzo ważne jest instalowanie tego typu czujników we wszystkich miejscach, w których może dojść do pojawienia się ognia.

Dym, który zawsze stanowi pierwszą oznakę pojawiającego się pożaru, zaczyna wypełniać pomieszczenie od sufitu, dlatego to w tym miejscu należy montować czujniki tego typu.

Statystycznie, większość pożarów w gospodarstwach domowych ma miejsce w nocy. To w czasie najgłębszej fazy snu, zmysły takie jak węch i słuch są najmniej aktywne. Dlatego konieczne jest stosowanie detektorów, które zareagują na wczesnym etapie pożaru i zaalarmują użytkowników, dając im szansę na reakcję oraz ewakuację.

Zaleca się, aby przynajmniej jeden czujnik dymu znalazł się na każdym piętrze budynku. Wskazane jest także, aby montować czujniki dymu, w każdej sypialni, salonie oraz korytarzu. Większa ilość czujników, pozwoli skrócić czas reakcji na dym, którego źródło może pojawić się w różnych miejscach budynku.

W razie pojawienia się niewielkiej ilości dymu we wnętrzu czujnika opracowany przez firmę FireAngel optyczny sensor w technologii THERMOPTEK zaobserwuje pojawiające się zagrożenie i wzbudzi głośny alarm dźwiękowy o głośności 85 dB.

Dlaczego warto wybrać czujnik dymu ST-625?

Czujnik dymu FireAngel ST-625 reaguje bardzo szybko nawet na niewielkie ilości dymu znajdujące się w powietrzu. W razie przekroczenia progu alarmowego, czujnik wzbudzi głośny alarm dźwiękowy oraz alarm optyczny, dając użytkownikom szansę na podjęcie działań lub ewakuację.

Czujnik posiada niewielką obudowę i jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy przymocować go poprzez płytkę montażową do sufitu kołkami, które znajdują się w komplecie. Po włożeniu baterii i przymocowaniu go do płytki, urządzenie automatycznie się uruchomi i w sposób ciągły będzie monitorować obecność dymu w pomieszczeniu.  

Dzięki zasilaniu poprzez dwie baterie typu AA, które znajdują się w komplecie, urządzenie zapewni długotrwałą ochronę, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji. W razie konieczności, urządzenie poinformuje o konieczności wymiany baterii na nowe.

W razie wystąpienia fałszywego alarmu, użytkownik ma możliwość wyciszenia sygnału dźwiękowego, poprzez naciśnięcie przycisku TEST, który znajduje się na środku obudowy. Ten sam przycisk pozwala także na przeprowadzanie regularnych kontroli poprawnego działania urządzenia.

Detektor dymu FireAngel ST-625 posiada 5-letnią gwarancję producenta oraz 10-letni okres żywotności. Przez cały ten czas, urządzenie zapewni pełną ochronę przed ryzykiem pożaru, a po jego upływie zasygnalizuje koniec okresu działania oraz konieczność wymiany.

Dzięki wykorzystaniu unikalnych rozwiązań i opatentowanych technologii, czujniki dymu  FireAngel ST-625 to pełna ochrona przed ryzykiem pożaru, co zostało potwierdzone przez wiarygodne i niezależne badania oraz certyfikaty.

Informacje techniczne

Funkcje specjalne
 • Funkcja SLEEP-EASY pozwalająca na wyciszenie alarmu pod koniec działania urządzenia
 • Funkcja TOAST PROOF pozwalająca uniknąć fałszywych alarmów podczas gotowania
 • Sygnał dźwiękowy o natężeniu 85 dB emitowany w odległości 3 m
 • Funkcja testowania / resetowania czujnika
 • Automatyczna funkcja sprawdzania czujnika i baterii
Zasilanie 2 x AA
Czujnik Dymu
Alarm Dźwiękowy , Świetlny
Prezentacja 3D

Fizyczne

Kolor Biały
Wymiary 10,7 x 10,7 x 3,4 cm
Waga 173 g

Pozostałe

Gwarancja 60
Akcesoria w zestawie
 • 2 x bateria AA,
 • Instrukcja obsługi i montażu
 • Zestaw montażowy - kołki, śróby
Technologie
 • Technologia THERMOPTEK -
 • Połączenie sensora optycznego z sensorem termicznym
abid 715722

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

FireAngel Czujn...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: FireAngel Czujnik dymu ST-625-PLT