Ulubione
PLN

FireAngel Czujnik dymu ST-622-PLT

Numer katalogowy Nr kat MOANGSNST622PLT,

Kod producenta Kod FIREANGEL ST-622-PLT

netto 126 , 02 netto
155 , 00

przycisk raty payu

Zamów telefonicznie
(+32) 775 27 00
 Zamów telefonicznie
Produkt na magazynie

Towar na magazynie, wysyłany w przeciągu 24 godzin

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty
 • Inne produkty producenta

Czujnik dymu FireAngel ST-622

Czujnik dymu FireAngel ST-622 jest to najwyższej klasy urządzenie chroniące przed ryzykiem pożaru, wyposażone w unikalny sensor w technologii THERMOPTEK oraz zintegrowaną baterię litową.

Produkt został stworzony przez renomowanego producenta i europejskiego lidera w produkcji czujników dymu i tlenku węgla - angielski koncern FireAngel Safety Technology. Firma ta od 2014 roku jest notowana na londyńskiej giełdzie, a od 2019 roku posiada jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących czujniki w Tczewie w Polsce.

Detektor dymu FireAngel ST-622 został wyposażony w opatentowany sensor optyczny w technologii THERMOPTEK, który reaguje na rzeczywiste źródła ognia dwukrotnie szybciej od konkurencyjnych czujników dymu. Dzięki wykorzystaniu dwóch dodatkowych sensorów termicznych, czujnik dymu ST-622 jest w stanie zareagować szybciej na pojawiający się przy okazji pożaru dym, alarmując osoby znajdujące się w strefie zagrożenia sygnałem dźwiękowym o sile 85 dB oraz sygnalizacją świetlną. 

Potwierdzeniem spełnienia najwyższych wymogów bezpieczeństwa jest certyfikat na zgodność z normą EN14604, wystawiony przez renomowane brytyjskie laboratorium British Standards Institution.

Gdzie i dlaczego warto zainstalować czujniki dymu FireAngel ST-622?

Dzięki dużej skuteczności czujniki dymu FireAngel ST-622 mogą być instalowane zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, w mieszkaniach i apartamentach, a także w różnych budynkach użyteczności publicznej.

Ze względu na specyfikę problemu, jakim jest pożar, bardzo ważne jest instalowanie tego typu czujników we wszystkich miejscach, w których może dojść do pojawienia się ognia.

Dym, który zawsze stanowi pierwszą oznakę pojawiającego się pożaru, zaczyna wypełniać pomieszczenie od sufitu, dlatego to w tym miejscu należy montować czujniki tego typu.

Statystycznie, większość pożarów w gospodarstwach domowych ma miejsce w nocy. To w czasie najgłębszej fazy snu, zmysły takie jak węch i słuch są najmniej aktywne. Dlatego konieczne jest stosowanie detektorów, które zareagują na wczesnym etapie pożaru i zaalarmują użytkowników, dając im szansę na reakcję oraz ewakuację.

Zaleca się, aby przynajmniej jeden czujnik dymu znalazł się na każdym piętrze budynku. Wskazane jest także, aby montować czujniki dymu, w każdej sypialni, salonie oraz korytarzu. Większa ilość czujników pozwoli skrócić czas reakcji na dym, którego źródło może pojawić się w różnych miejscach budynku.

W razie pojawienia się niewielkiej ilości dymu we wnętrzu czujnika opracowany przez firmę FireAngel optyczny sensor w technologii THERMOPTEK zaobserwuje pojawiające się zagrożenie i wzbudzi głośny alarm dźwiękowy o głośności 85 dB.

Dlaczego warto wybrać czujnik dymu ST-622?

Czujnik dymu FireAngel ST-622 reaguje bardzo szybko nawet na niewielkie ilości dymu znajdujące się w powietrzu. W razie przekroczenia progu alarmowego, czujnik wzbudzi głośny alarm dźwiękowy oraz alarm optyczny, dając użytkownikom szansę na podjęcie działań lub ewakuację.

Czujnik posiada atrakcyjną obudowę i jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy przymocować go poprzez płytkę montażową do sufitu kołkami, które znajdują się w komplecie. Po przymocowaniu go do płytki, urządzenie automatycznie się uruchomi i w sposób ciągły, przez okres 10 lat, będzie monitorować obecność dymu w pomieszczeniu.  

Dzięki zasilaniu poprzez zintegrowaną baterię litową, która nie wymaga wymiany ani ładowania przez cały okres użytkowania, urządzenie zapewni długotrwałą ochronę, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i braku konieczności przeprowadzenia wymiany baterii.

W razie wystąpienia fałszywego alarmu, użytkownik ma możliwość wyciszenia sygnału dźwiękowego, poprzez naciśnięcie przycisku TEST, który znajduje się na środku obudowy. Ten sam przycisk pozwala także na przeprowadzanie regularnych kontroli poprawnego działania urządzenia.

Detektor dymu FireAngel ST-622 posiada 10-letnią gwarancję producenta oraz 10-letni okres żywotności. Przez cały ten czas, urządzenie zapewni pełną ochronę przed ryzykiem pożaru, a po jego upływie zasygnalizuje koniec okresu działania oraz konieczność wymiany.

Dzięki wykorzystaniu unikalnych rozwiązań i opatentowanych technologii, czujniki dymu  FireAngel ST-622 to pełna ochrona przed ryzykiem pożaru, co zostało potwierdzone przez wiarygodne i niezależne badania oraz certyfikaty.

Informacje techniczne

Funkcje specjalne
 • Zintegrowana bateria litowa, niewymagająca ładownia ani wymiany przez okres 10 lat
 • Funkcja SLEEP-EASY pozwalająca na wyciszenie alarmu pod koniec działania urządzenia
 • Funkcja TOAST PROOF pozwalająca uniknąć fałszywych alarmów podczas gotowania
 • Sygnał dźwiękowy o natężeniu 85 dB emitowany w odległości 3 m
 • Funkcja testowania / resetowania czujnika
 • Automatyczna funkcja sprawdzania czujnika i baterii
Zasilanie Zintegrowana bateria litowa, niewymagająca ładownia ani wymiany przez okres 10 lat
Czujnik Dymu
Alarm Dźwiękowy , Świetlny
Prezentacja 3D

Fizyczne

Kolor Biały
Wymiary 13 x 13 x 3,4 cm
Waga 210 g

Pozostałe

Gwarancja 120
Akcesoria w zestawie
 • Instrukcja obsługi i montażu
 • Karta gwarancyjna
 • Zestaw montażowy - kołki, śróby
Technologie
 • Technologia THERMOPTEK -
 • Połączenie sensora optycznego z sensorem termicznym
abid 715723

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

FireAngel Czujn...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: FireAngel Czujnik dymu ST-622-PLT