Ulubione

FireAngel Czujnik czadu i dymu SCB10-INT

Numer katalogowy Nr kat MOANGSNFIASCB10,

Kod producenta Kod FIREANGEL SCB10-INT

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty
 • Inne produkty producenta

Czujnik dymu FireAngel SCB10

Czujnik czadu i dymu FireAngel SCB10 jest to najwyższej klasy urządzenie chroniące jednocześnie przed zatruciem tlenkiem węgla oraz ryzykiem pożaru.

Produkt został stworzony przez renomowanego producenta i europejskiego lidera w produkcji czujników dymu i tlenku węgla - angielski koncern FireAngel Safety Technology. Firma ta od 2014 roku jest notowana na londyńskiej giełdzie, a od 2019 roku posiada jeden z najnowocześniejszych zakładów produkujących czujniki w Tczewie w Polsce.

Detektor FireAngel SCB10 został wyposażony w dwa sensory: elektrochemiczny, do wykrywania nawet śladowych ilości tlenku węgla oraz optyczny do reakcji na źródła ognia lub dymu. W razie wykrycia niebezpieczeństwa, urządzenie zaalarmuje osoby znajdujące się w strefie zagrożenia sygnałem dźwiękowym o sile 85 dB oraz wyraźną sygnalizacją świetlną. 

Potwierdzeniem spełnienia najwyższych wymogów bezpieczeństwa jest certyfikat na zgodność z normą EN14604, wystawiony przez renomowane brytyjskie laboratorium Intertek na zgodność z normami EN 50291-1:2010 (czujnik tlenku węgla), a także EN 14604:2005 (czujnik dymu).

Gdzie i dlaczego warto zainstalować czujniki czadu i dymu FireAngel SCB10?

Dzięki dużej skuteczności czujniki czadu i dymu FireAngel SCB10 mogą być instalowane zarówno w budynkach jedno- i wielorodzinnych, w mieszkaniach i apartamentach, a także w różnych budynkach użyteczności publicznej.

Ze względu na specyfikę problemu, jakim jest ulatniający się tlenek węgla oraz pożar, bardzo ważne jest instalowanie tego typu czujników we wszystkich miejscach, w których dochodzi do procesu spalania.

Tlenek węgla jest substancją bezwonną, bezbarwną oraz niewykrywalną przez człowieka. Stanowi ogromne niebezpieczeństwo, ponieważ wdychanie go w dużej ilości może doprowadzić do zgonu. Dlatego też certyfikowane czujniki czadu i dymu powinny być instalowane we wszystkich pomieszczeniach, w których znajdują się kotły węglowe, stałopalne, gazowe, a także piecyki, kominki oraz inne urządzenia, w których zachodzi proces spalania.

Na zatrucie tlenkiem węgla szczególnie narażone są osoby w starszym wieku, dzieci, noworodki, kobiety ciężarne oraz osoby z chorobami przewlekłymi. Są to grupy ryzyka, u których szybciej mogą wystąpić objawy zatrucia takie jak: niedotlenienie, ból głowy, nudność, zapaść, a nawet zgon. Tlenek węgla może stanowić śmiertelne zagrożenie dla każdego człowieka, a jedyną skuteczną metodą ochrony jest wykorzystanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla.

Dlaczego warto wybrać czujnik czadu i dymu SCB10?

Czujnik 2w1 FireAngel SCB10 wykrywa bardzo szybko nawet niewielkie ilości tlenku węgla znajdujące się w powietrzu. W razie przekroczenia progu alarmowego, czujnik wzbudzi głośny alarm dźwiękowy oraz alarm optyczny, dając użytkownikom szansę na podjęcie działań lub ewakuację. Analogicznie w razie zaobserwowania pojawienia się dymu w pomieszczeniu, urządzenie włączy głośny alarm dźwiękowy.

Czujnik posiada atrakcyjną obudowę i jest bardzo prosty w montażu. Wystarczy przymocować go poprzez płytkę montażową do sufitu kołkami, które znajdują się w komplecie. Po przymocowaniu go do płytki, urządzenie automatycznie się uruchomi i w sposób ciągły, przez okres 10 lat, będzie monitorować obecność tlenku węgla i dymu w pomieszczeniu.  

Dzięki zasilaniu poprzez zintegrowaną baterię litową, która nie wymaga wymiany ani ładowania przez cały okres użytkowania, urządzenie zapewni długotrwałą ochronę, przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacji i braku konieczności przeprowadzenia wymiany baterii.

W razie wystąpienia fałszywego alarmu, użytkownik ma możliwość wyciszenia sygnału dźwiękowego, poprzez naciśnięcie przycisku TEST, który znajduje się na środku obudowy. Ten sam przycisk pozwala także na przeprowadzanie regularnych kontroli poprawnego działania urządzenia.

Detektor czadu i dymu FireAngel SCB10 posiada 3-letnią gwarancję producenta oraz 10-letni okres żywotności. Przez cały ten czas, urządzenie zapewni pełną ochronę przed ryzykiem pożaru, a po jego upływie zasygnalizuje koniec okresu działania oraz konieczność wymiany.

Połączenie dwóch certyfikowanych czujników, brak konieczności wymiany baterii oraz długi okres żywotności powoduje, że czujnik FireAngel SCB10 stanowi dziś jeden z najtańszych sposobów ochrony przed tlenkiem węgla i pożarem.

Dzięki wykorzystaniu unikalnych rozwiązań i opatentowanych technologii, czujniki czadu i dymu FireAngel SCB10 to pełna ochrona przed ryzykiem pożaru i zatrucia czadem, co zostało potwierdzone przez wiarygodne i niezależne badania oraz certyfikaty.

Informacje techniczne

Funkcje specjalne
 • Czujnik 2 w 1 do wykrywania tlenku węgla i dymu
 • Zaawansowany sensor elektrochemiczny (do wykrywania czadu) oraz optyczny (do wykrywania dymu)
 • Zasilany poprzez zintegrowaną baterię litową
Zasilanie Zasilany poprzez zintegrowaną baterię litową
Czujnik Czadu , Dymu
Alarm Dźwiękowy
Prezentacja 3D

Fizyczne

Kolor Biały
Wymiary 13,4 x 13,4 x 3,94 cm
Waga 200 g

Pozostałe

Gwarancja 120
Akcesoria w zestawie
 • Instrukcja obsługi i montażu
 • Karta gwarancyjna
 • Zestaw montażowy - kołki, śróby
Technologie
 • Wyposażony jest w sensor
 • Elektrochemiczny do detekcji tlenku węgla oraz sensor optyczny wykrywający dym
abid 715720

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

FireAngel Czujn...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: FireAngel Czujnik czadu i dymu SCB10-INT