Ulubione
PLN

FireAngel Czujnik Czadu CO-9B-PLT

Numer katalogowy Nr kat MOANGSNFCO9BPLT,

Kod producenta Kod FIREANGEL CO-9B-PLT

netto 97 , 56 netto
120 , 00

przycisk raty payu

Zamów telefonicznie
(+32) 775 27 00
 Zamów telefonicznie
Produkt na magazynie

Towar na magazynie, wysyłany w przeciągu 24 godzin

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty
 • Inne produkty producenta

Czujnik tlenku węgla FireAngel CO-9B

Czujnik czadu FireAngel CO-9B jest urządzeniem chroniącym przed zatruciem tlenkiem węgla. Produkt został stworzony przez renomowanego producenta markę FireAngel Safety - lider w Europie w produkcji czujników dymu i tlenku węgla.

Detektor jest wyposażony w czuły sensor elektrochemiczny, który wykrywa nawet niewielkie zagrożenie na wczesnym etapie. Alarmuje osoby znajdujące się w strefie zagrożenia sygnałem dźwiękowym o sile 85 dB (głośność trąbienia lub głośnej muzyki) i sygnalizacją świetlną.

Czujnik jest certyfikowanym urządzeniem spełniającym europejskiej normy PN-EN 50291-1:2010 stosowania dla domu oraz normy PN-EN50291-2:2010 dla stosowania go w łodziach kamperach czy przyczepach kempingowych.

Przed czym dokładnie ostrzega czujnik?

Tlenek węgla zwany inaczej czadem jest gazem silnie trującym. Wydzielany jest przez kominki domowe, piecyki grzewcze, gazowe olejowe czy kuchnie gazowe, gdy proces spalania nie przebiega normalnie w wyniku niskiego natlenienia pomieszczenia. Dzieje się tak, jeśli pomieszczenie jest zbyt szczelne i uniemożliwia obieg powietrza zasłonięte kratki wentylacyjne, szczelne okna i drzwi.

Czad nie ma zapachu, jest niewidoczny, nie ma smaku i nie może usłyszeć jego emisji, czyli jest niewykrywalny dla ludzkich zmysłów. Niestety, według badań Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji aż 53% Polaków twierdzi, że potrafi wykryć czad, co wynika z głębokiej nieświadomości, a naraża na skrajne niebezpieczeństwo.

Zatrucie czadem objawia się silnymi bólami głowy, zawrotami, wymiotami, przyspieszoną akcją serca czy utratą przytomności. Spowodować może uszkodzenie nerek, mięśnia sercowego oraz mózgu, co może doprowadzić do trwałego upośledzenia intelektualnego, a nawet zgonu.

Komu dedykowany jest czujnik FireAngel CO-9B?

Detektor wykryje czad w domach prywatnych, mieszkaniach, budynkach użyteczności publicznej, w przyczepach kempingowych, domkach letniskowych czy hotelach i restauracjach. Jest dedykowany nie tylko konkretnym budynkom wyposażonym w instalacje spalające paliwa, ale także osobom szczególnie narażonym na działanie czadu. Mowa o noworodkach, dzieciach, kobietach ciężarnych, osobach starszych, osobach z chorobami i wadami serca, nerek, płuc czy naczyniowymi. Są to osoby grupy ryzyka, u których szybciej wystąpi niedotlenienie spowodowane czadem i skutki zdrowotne z nim związane: upośledzenie, zawał czy zgon.

Zalety stosowania czujnika FireAngel CO-9B

Markowy czujnik wykrywa bardzo szybko nawet niewielkie ilości czadu. Alarmuje niemal natychmiast o zagrożeniu i umożliwia szybką ucieczkę lub interwencję osobom trzecim. Jest lekki, nieduży i prosty w montażu. Można ustawić go przenośnie na blacie stołu lub zamontować stacjonarnie na ścianie. Dzięki możliwości przenoszenia można zastosować go w kilku pomieszczeniach kuchnia, łazienka, kotłownia lub zabierać ze sobą na wakacje czy podróże służbowe. Jest poręczny, dyskretny i prosty w obsłudze.

Czujnik FireAngel CO-9B ma 7 lat gwarancji, dlatego przez cały ten okres czuwa i chroni przed czadem. Czujki czadu CO-9B ma Pozytywną Opinią Techniczną CNBOP na tę chwilę jedyny polski certyfikat, jaki mogą otrzymać czujniki czadu. Pracuje na dwóch bateriach AA z sygnalizacją wyczerpania baterii.

Czujnik czadu FireAngel CO-9B czuwa przez całą dobę.  W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia czadem przez alarm daje bezcenne sekundy czy minuty na szybką reakcję.

Informacje techniczne

Funkcje specjalne
 • Funkcja testowania / resetowania czujnika
 • Automatyczna funkcja sprawdzania czujnika i baterii
Zasilanie Zasilany na 2 baterie AA
Czujnik Czadu , Tlenku węgla
Alarm Dźwiękowy
Prezentacja 3D

Fizyczne

Kolor Biały
Wymiary 13,3 x 13,3 x 4 cm
Waga 125 g

Pozostałe

Gwarancja 84
Akcesoria w zestawie
 • Baterie 2 x AA
 • Instrukacja obsługi i montażu
 • Karta gwarancyjna
 • Zestaw do montażu - kołki, śróby
Technologie Wysoką jakość urządzenia potwierdzają certyfikat BSI zgodności z normą EN50291-1 oraz EN50291-2, a także pozytywna opinia techniczna CNBOP (w oparciu o EN50291-2).
abid 715718

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

FireAngel Czujn...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: FireAngel Czujnik Czadu CO-9B-PLT