Ulubione

AJAX Czujnik ruchu MotionCam (PhOD) Jeweller Czarny

Numer katalogowy Nr kat SHAJXCZ00000100,

Kod producenta Kod 39289.120.BL1 4823114017

 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty
 • Inne produkty producenta

Inteligencja chroniąca przed fałszywymi alarmami
Połączyliśmy specjalne układy optyczne z filtrem programowym do wykrywania fałszywych alarmów z czujników ruchu. Wraz z profesjonalną instalacją zapewnia to wysoką precyzję wykrywania.

Specjalna soczewka
Układ sekcji soczewki Fresnela jest tak zaprojektowany, że diagramy promieniowania podczerwonego człowieka, zwierzęcia i szumu termicznego znacznie się różnią. Duże części soczewki wychwytują promieniowanie na poziomie głowy i tułowia dorosłego człowieka. Mniejsze elementy sprawiają, że diagram jest bardziej szczegółowy. Soczewki MotionCam dostarczają czujnikowi dokładnych informacji o obiekcie termicznym znajdującym się w strefie wykrywania oraz o charakterze jego ruchu.

Profesjonalna instalacja
Zainstalowanie MotionCam w odpowiednim miejscu, na optymalnej wysokości i prostopadle do prawdopodobnej drogi wtargnięcia zapewnia uzyskanie czytelnego diagramu termicznego. Znacząco poprawia to precyzję wykrywania. Profesjonalny montaż zwiększa również skuteczność funkcji odporności na zwierzęta.

Filtr zakłóceń termicznych
Czujnik na bieżąco analizuje diagram termiczny z sensora: natężenie promieniowania podczerwonego, wielkość plamy cieplnej, prędkość ruchu, czas przebywania w strefie wykrywania i inne parametry.
Inżynierowie firmy Ajax przeanalizowali tysiące przypadków aktywacji sensora podczerwieni przez ludzi, zwierzęta i zakłócenia termiczne, a następnie opracowali SmartDetect. Algorytm oprogramowania natychmiast i z dużą dokładnością identyfikuje znaczniki fałszywych alarmów. Dzięki temu czujnik precyzyjnie reaguje na ludzi i nie przeszkadza użytkownikowi fałszywymi alarmami.

Kompensacja temperatury
Kompensacja temperatury to programowy mechanizm utrzymujący kontrast diagramu termicznego, nawet jeśli temperatura otoczenia jest zbliżona do temperatury ciała ludzkiego.
Przy każdym pomiarze temperatury otoczenia czujnik koryguje dane z czujnika PIR zgodnie z tabelą współczynników zapisaną w pamięci. Czujnik jest skuteczny w całym zakresie temperatur roboczych.

Poziom czułości
Dzięki ustawieniu czułości czujnik dostosowuje się do warunków panujących w danym pomieszczeniu, uwzględniając ewentualne zakłócenia termiczne lub obecność zwierząt domowych. Zmiana ustawienia czułości wpływa na znaczniki, według których filtrowane są fałszywe alarmy.
Przy niskiej czułości czujnik rzadziej reaguje nawet w przypadku aktywnego zwierzęcia. Przy wysokiej czułości czujnik uruchamia alarm w przypadku wykrycia jakiegokolwiek ruchu w strefie wykrywania.
Czułość można kontrolować w aplikacji Ajax zarówno na terenie obiektu, jak i zdalnie.

Spokój na życzenie
MotionCam (PhOD) potrzebuje zaledwie kilku sekund, aby pokazać rzeczywistą sytuację na miejscu zdarzenia i rozwiać wątpliwości użytkownika w przypadku alarmu. Wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji Ajax, aby wykonać zdjęcie na żądanie. Ponadto czujnik automatycznie wykona serię zdjęć w przypadku wykrycia ruchu lub wyzwolenia przez czujnik pożarowy FireProtect lub FireProtect Plus.

Bliscy i wartościowe przedmioty pod opieką
W razie jakichkolwiek wątpliwości użytkownicy systemu mogą sprawdzić, co dzieje się na miejscu. Nie ma potrzeby czekania na alarm. Wystarczy otworzyć aplikację, wybrać czujnik i w ciągu kilku sekund zobaczyć, jak wygląda sytuacja w domu.

Mniej fałszywych wezwań straży pożarnej
Według statystyk prawie połowa alarmów pożarowych jest fałszywa. Wizualna weryfikacja alarmów pożarowych jest już praktyką stosowaną na całym świecie. MotionCam automatycznie wykonuje zdjęcia pomieszczeń, gdy zadziałają czujki FireProtect lub FireProtect Plus. Stacja monitorowania straży pożarnej może w ciągu kilku sekund odebrać zdjęcia i ocenić sytuację.

Mniej obaw
Nawet 70% fałszywych alarmów ma miejsce podczas rozbrajania systemu alarmowego. W przypadku MotionCam użytkownicy systemu i operatorzy firm monitorujących mogą w kilka sekund sprawdzić, czy alarm jest prawdziwy, i odpowiednio zareagować.

Większe bezpieczeństwo
Zarówno użytkownicy systemu, jak i zespół szybkiego reagowania w przypadku alarmu muszą mieć jasność, co dzieje się na miejscu zdarzenia. MotionCam pokazuje, ilu intruzów jest uzbrojonych i czy nadal znajdują się w pomieszczeniu. Pomoże to przygotować się patrolowi agencji ochrony, a użytkownikom uniknąć niebezpieczeństwa.

Dowody w smartfonie
Seria animowanych zdjęć dostarcza stróżom prawa rysopisy intruzów, bez marnowania czasu. Dzięki podświetleniu w podczerwieni MotionCam wykona je nawet w całkowitej ciemności. Szanse przyłapania włamywaczy na gorącym uczynku rosną.

Prywatność jako najwyższy priorytet
MotionCam jest przeznaczony do kontroli bezpieczeństwa, a nie prywatności. Zdjęcia są chronione przed ciekawskimi na poziomie czujnika, systemu i oprogramowania.

Unikalne technologie bezprzewodowe
Czujnik MotionCam Jeweller wykorzystuje jednocześnie dwa protokoły radiowe: Jeweller do informowania o alarmach oraz Wings do przesyłania zdjęć. Jeweller zapewnia natychmiastowe dostarczenie alarmu, a Wings dostarcza pierwsze zdjęcie z miejsca zdarzenia w ciągu zaledwie 9 sekund. Nawet przy przerwach w łączności i słabym sygnale. Zasięg komunikacji z hubem wynosi do 1700 metrów, dzięki czemu czujnik można łatwo zainstalować tam, gdzie będzie najbardziej skuteczny.

Intuicyjna instalacja i podłączenie
Dodaj czujnik MotionCam do systemu alarmowego Ajax za pomocą kilku dotknięć. Otwórz aplikację Ajax, zeskanuj kod QR i przypisz czujnik do pomieszczenia. Nie ma potrzeby demontażu obudowy czujnika. Uchwyt montażowy SmartBracket umożliwia bezpieczną instalację czujnika na płaskiej powierzchni albo w narożniku.

Informacje techniczne

Funkcje specjalne
 • Dwukierunkowa komunikacja
 • Zaawansowany antysabotaż
 • Szyfrowanie blokowe z kluczem dynamicznym
 • Natychmiastowe powiadomienia
 • Zdalna konfiguracja za pomocą aplikacji Ajax
Zasilanie Bateria CR123A
Zasięg 12 m
Czujnik Ruchu
Prezentacja 3D

Fizyczne

Kolor Czarny
Wymiary 135 × 70 × 60 mm
Waga 167 g

Pozostałe

Gwarancja 24
Akcesoria w zestawie     MotionCam (PhOD) Jeweller
    Uchwyt montażowy SmartBracket
    Zestaw instalacyjny
    2 × baterie CR123A (zainstalowane fabrycznie)
    Krótka instrukcja
Wymagania środowiskowe
 • Dopuszczalna temperatura pracy od 10° do +40°
 • Dopuszczalna wilgotność do 75%
abid 852574

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

AJAX Czujnik ru...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: AJAX Czujnik ruchu MotionCam (PhOD) Jeweller Czarny