Ulubione
Sony

Sony AMPLITUNER STR-DN1060

Numer katalogowy Nr kat UBSONAKDN106001,

Kod producenta Kod SONY STR-DN1060

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Opinie
  • Raty

Pobudzająca zmysły rozrywka. 7.2-kanałowy amplituner do kina domowego
Amplituner STR-DN1060 wynosi domową rozrywkę na nowy poziom. Jest wyposażony w bogaty zestaw gniazd i łączy. Obsługuje standardy HDCP 2.2 oraz MHL 3.0, dzięki czemu daje możliwość oglądania materiałów wideo 4K z serwisów internetowych i ze smartfonów. Obraz ze źródeł HD jest poddawany interpolacji do standardu 4K, a technologia dźwięku o wysokiej rozdzielczości pozwala czuć się jak na występie na żywo.

Wyjście audio
Uzyskanie pełnego, dobiegającego ze wszystkich stron dźwięku umożliwia 7 kanałów dźwięku przestrzennego o mocy skutecznej 165 watów każdy oraz 2 kanały subwooferów.

Lepsza jakość obrazu
Dla zapewnienia maksymalnej ilości szczegółów w obrazie urządzenie obsługuje obraz 4K i interpoluje do rozdzielczości 4K materiały wideo ze źródeł o niższej rozdzielczości. Podłączanie urządzeń audio i wideo umożliwia 6 wejść i 2 wyjścia HDMI.

Łączność przewodowa i bezprzewodowa
Bezprzewodowe, strumieniowe przesyłanie muzyki i filmów do amplitunera umożliwiają takie technologie, jak NFC, Bluetooth® i Wi-Fi. Muzykę można także odtwarzać z podłączonego urządzenia USB.

Rozdzielczość 4K — nowy poziom realizmu
Amplituner STR-DN1060 przenosi domową rozrywkę na nowy poziom, którego wyznacznikiem jest standard 4K. Zgodność z systemem HDCP 2.2 umożliwia oglądanie materiałów 4K z serwisów internetowych, a łącze MHL 3.0 pozwala wyświetlać na telewizorze materiały 4K ze smartfona.

4K Ultra HD — fantastyczne, naturalnie wyglądające szczegóły
Amplituner STR-DN1060 obsługuje materiały wideo w standardzie 4K Ultra HD — zapewniającym cztery razy więcej szczegółów niż obraz Full HD. Dzięki zaawansowanemu systemowi przetwarzania obrazu jakość bliską 4K Ultra HD uzyskuje się także, oglądając na telewizorze 4K wideo o niższej rozdzielczości.

HDCP 2.2
System HDCP 2.2 gwarantuje zgodność z zaawansowanymi zabezpieczeniami przed nielegalnym kopiowaniem muzyki i filmów. Dzięki niemu możesz korzystać z nowej generacji serwisów internetowych oferujących płatne treści 4K.

MHL 3.0
Zaawansowane smartfony, takie jak Xperia, można podłączać do gniazda z przodu urządzenia i wyświetlać zawartość ich ekranu na podłączonym telewizorze. Takie połączenie pozwala także oglądać zdjęcia i filmy w rozdzielczości 4K oraz ładować telefon.

Wciągający, 7.2-kanałowy dźwięk przestrzenny
7.2-kanałowy efekt przestrzenny pozwala na uzyskanie prawdziwie dynamicznego brzmienia, a system DCAC (Digital Cinema Automatic Calibration) zapewnia optymalny, zrównoważony dźwięk.

Jak działa High-Resolution Audio
Dźwięk o wysokiej rozdzielczości uzyskuje się, przekształcając sygnał analogowy na postać cyfrową z większą niż w przypadku płyt CD częstotliwością próbkowania i dokładnością: od 24 bitów / 96 kHz wzwyż. Zapewnia to większy realizm brzmienia.

Odzyskaj wszystkie skompresowane pliki
System DSEE HX optymalizuje dźwięk z plików poddanych kompresji (MP3, AAC, ATRAC i WMA) i nadaje im jakość zbliżoną do nagrań o wysokiej rozdzielczości. Przywraca wysokie częstotliwości tracone przy kompresji i zapewnia bogate, naturalne brzmienie.

Odtwarzanie płyt Blu-ray Disc ze ścieżkami dźwiękowymi HD
Nośniki Blu-ray Disc mają 10 razy większą pojemność niż płyty DVD, dzięki czemu można zapisać na nich znacznie więcej informacji o dźwięku. Wbudowane dekodery Dolby True HD i DTS-HD Master Audio pozwalają na odtwarzanie intensywnego, mocnego dźwięku przestrzennego HD z najnowszych płyt Blu-ray Disc.

Pełna łączność
Dla zapewnienia współpracy z różnorodnymi urządzeniami amplituner jest wyposażony w 6 wejść i 2 wyjścia HDMI, przedni port USB oraz optyczne cyfrowe i analogowe złącza AV. Pozwalają one łatwo i szybko podłączyć telewizor, odtwarzacz Blu-ray Disc™, smartfon i wiele innych urządzeń.

Słuchanie w innych pomieszczeniach
Dzięki obsłudze trzech stref do amplitunera STR-DN1060 można podłączyć trzy zestawy głośników przeznaczone do reprodukcji dźwięku w różnych pomieszczeniach. Daje to na przykład możliwość równoczesnego oglądania w salonie filmu z płyty DVD i słuchania płyty CD w pokoju i patio.

Zaawansowana konstrukcja, optymalny dźwięk
W trosce o lepszy obraz i dźwięk amplituner STR-DN1060 jest oparty na podzespołach i rozwiązaniach konstrukcyjnych najwyższej jakości, takich jak wzmocniona podstawa montażowa „rama-belka” i precyzyjne oscylatory kwarcowe.

Każda nuta jest idealna
Symulacja akustyki słynnych sal koncertowych we własnych czterech ścianach. Nasze technologie pola brzmieniowego umożliwiają zasymulowanie akustyki sali kinowej Cary Grant i trzech słynnych na świecie sal koncertowych: filharmonii w Berlinie, Concertgebouw w Amsterdamie i wiedeńskiej Musikverein.

W jedności z muzyką. Sterowanie transmisją strumieniową przy użyciu nowej aplikacji Song Pal
Aplikacja SongPal umożliwia proste, intuicyjne sterowanie odtwarzaniem. Po zainstalowaniu we współpracującym smartfonie zapewnia kontrolę nad muzyką: kolejnością utworów, ustawieniami urządzenia itp.

Informacje techniczne

Pamięć stacji 30
Pozostałe parametry Cechy ogólne:
- Graficzny interfejs użytkownika (GUI)
- Automatyczny tryb czuwania
Własne funkcje instalacji i sterowania:
- Strefa audio
- Strefa wideo
- Wtórnik IR (wejście / wyjście): TAK (1/1)
Podłączanie do sieci komputerowej:
- Serwis internetowy
- Aktualizacje przez podłączenie do komputera (Ethernet)
- Formaty muzyki dekodowane przez klienta sieci: [MP3].mp3, [AAC/HE-AAC].m4a, .aac, [WMA9 Standard].wma, [LPCM].wav, [FLAC].flac, .fla, [Dolby Digital].ac3, [DSF].dsf, [DSDIFF].dff, [AIFF].aiff, .aif, [ALAC].m4a
- Google Cast
Funkcje specjalne - Technologia DCAC (Digital Cinema Auto Calibration)
- Automatyczne dopasowywanie fazy
- Deep Colour
- x.v.Color (xvYCC)
- BRAVIA Sync (sterowanie CEC): TAK (odtwarzanie jednym dotknięciem, sterowanie dźwiękiem z systemu, wyłączanie zasilania systemu)
- Przejście sygnału przez interfejs HDMI®
- Przejście sygnału 3D przez interfejs HDMI®
- Zwrotny kanał audio
- Funkcja A/V Sync: TAK (regulowana)
- Programowalne wejście wideo HDMI®: 6
- Programowalne wejście komponentowe wideo: 1
- Bi-AMP (podwójny wzmacniacz): TAK (współdzielenie z wyjściem tylnego kanału efektu przestrzennego)
- Programy pól brzmieniowych (film)
- Programy pól brzmieniowych (muzyka)
- Programy pól brzmieniowych (2 kanały)
- Programy pól brzmieniowych (słuchawki)
- Programy pól brzmieniowych (A.F.D)
Liczba kanałów 7
Moc wyjściowa na kanał 165 W
Tuner FM Tak
Odtwarzane formaty audio Dolby Pro Logic II , DTS , Dolby Digital EX , Dolby Dual Mono , DTS 96/24 , Dolby Digital Plus , Dolby Pro Logic , DTS Extended Surround , LPCM , Dolby Digital , Dolby TrueHD
Komunikacja bezprzewodowa NFC , Bluetooth , WiFi
Porty wejścia 1 x Component , 6 x HDMI , 4 x Analogowe , 1 x Ethernet , 2 x USB Type A , 2 x Composite
Porty wyjścia 1 x 3,5mm minijack , 2 x Głośniki , 1 x Composite , 2 x Subwoofer
Obraz 4k Tak
Obraz 3D Tak
RDS Tak
DLNA / AirPlay AirPlay

Fizyczne

Kolor Czarny
Wymiary 430 x 172 x 329,4 mm
Waga 10.3 kg

Pozostałe

Gwarancja 24

Wybierz bank:

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

Sony AMPLITUNER...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: Sony AMPLITUNER STR-DN1060