Ulubione

Relacja z Poznań Game Arena 2017

Relacja własna z Poznań Game Arena 2017

Edycja 2017 była zdecydowanie najlepszą imprezą z cyklu Poznań Game Arena organizowaną rokrocznie na terenie Targów Poznańskich. Hasło przewodnie, czyli “gramy grubo” absolutnie pasowało do tego, co działo się w przestronnych halach MTP. Event ma długą historię, bo pierwsza odsłona PGA miała miejsce w 2004 roku. Od tego czasu rozrosła się do niesamowitych rozmiarów i chyba nie będzie to przesadą, jeśli uznamy ją na najważniejszą i największą imprezę gamingową w Polsce, nawet jeśli będzie dzielić podium razem z Intel Extreme Masters w Katowicach. Oficjalne dane mówią, że w tym roku PGA odwiedziło ponad 72000 osób, co stanowi kolejny rekord tego wydarzenia.


Na wszystkich uczestników czekała cała masa wystawców, którzy naprawdę stanęli na wysokości zadania i przygotowali moc atrakcji. Stoiska robiły niesamowite wrażenie, a same targi odbywały się na ogromnej powierzchni. Oprócz niezliczonych stanowisk do gry, stref turniejowych, wystawienniczych i handlowych, w osobnych halach odbywały się również imprezy towarzyszące: Stars4Fans, czyli festiwal twórców internetowych, Aqua & ZOO z wystawą zwierząt, Happy Baby przeznaczone dla dzieci i rodziców oraz targi Hobby, gdzie prezentowane były: gry planszowe, makiety kolejowe, modele i inne formy różnorodnych, często bardzo odmiennych pasji.


Zorganizowana została również konferencja Game Industry Conference, w której trakcie odbywały się spotkania branżowe, panele dyskusyjne i prezentacje.


Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się jednak atrakcje związane bezpośrednio z grami. Oprócz profesjonalnych turniejów dla zawodowców, w zasadzie na większości stoisk można było wziąć udział w amatorskich zmaganiach i zgarnąć bardzo atrakcyjne nagrody. Pod tym względem oczywiście królował Counter Strike: Global Offensive, ale wyróżniły się także League of Legends oraz Pro Evolution Soccer 2018 (rozgrywane na Xbox One).


Firmy Alsen.pl także nie mogło zabraknąć. Wraz z partnerami: Ballistix, Trust Gaming oraz LG przygotowaliśmy m.in. turnieje: CS:GO, LoL, FIFA 2018 i Heartstone.Odwiedzili nas gracze Alsen-Team, oraz Jutuber DeeJayPallaside, który obsypał widzów masą nagród i upominków. Zaprezentowaliśmy specjalny symulator bolidu oraz komputer Alsen Custom PC stworzony specjalnie na targi PGA. Było dostępne również stoisko sprzedażowe z wyjątkowymi promocjami.

Polecane produkty

  • Interfejs dysku: SATA III - 6 Gb/s

  • Pojemność dysku: 120 GB

  • Prędkość odczytu: 485 MB/s

  • Prędkość zapisu: 380 MB/s

  • Wysokość: 7 mm

84 , 72
  • Certyfikat 80+: 80 PLUS

  • Ilość złącz zas. PCI-E 6+2-pin: 1

  • Moc zasilacza: 450 W

  • PFC: Aktywny

  • Wentylator: 12 cm

148 , 37