Ulubione
0
SilentiumPC

SilentiumPC Obudowa Armis AR5X TG RGB

Numer katalogowy Nr kat KOSPCOC0AR5XTGR,

Kod producenta Kod SPC212

Format Mini ITX, E-ATX, Micro ATX, ATX
Miejsca montażowe 2,5'' wewn. 4
Miejsca montażowe 3,5'' wewn. 2
Wentylator 12 cm
Wymiary

472 x 221 x 440 mm

  • Opis
  • Specyfikacja
  • Opinie
  • Raty

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB pierwsza obudowa z serii AR5 z podwójnym szkłem hartowanym i czterema wentylatorami LED RGB

Obudowa Armis AR5X TG RGB to klasycznej wielkości, ale wyjątkowo przestronna obudowa wyposażona w dwa panele ze szkła hartowanego, cztery wentylatory Sigma HP Corona RGB 120 mm oraz zaawansowany kontroler Aurora Sync Pro umożliwiający kontrolę nad urządzeniami LED RGB, a także regulację prędkości obrotowej wentylatorów za pomocą funkcji PWM. Jest to także najwyższy przedstawiciel całej serii obudów Armis AR5.

SilentiumPC Armis AR5X TG RGB wychodzi naprzeciw rosnącym oczekiwaniom użytkowników w kwestii wizualnej prezentacji komputera. Za ich spełnienie odpowiadają cztery wentylatory LED, Sigma HP Corona RGB 120 mm ze świecącą obręczą, doskonale widoczne przez dwa panele ze szkła hartowanego, po jednym z przodu oraz z boku, a także klasyczne wzornictwo. Stylistyka Armisa AR5X TG RGB to połączenie tradycyjnych linii i kształtów z funkcjonalnymi elementami zapewniającymi odpowiednio wysoki poziom wentylacji oraz szeroki wachlarz możliwości.

Zaawansowany kontroler SilentiumPC Aurora Sync Pro

Elementem wyposażenia standardowego obudowy Armis AR5X TG RGB jest zaawansowany kontroler SilentiumPC Aurora Sync Pro umożliwiający kontrolę nad maksymalnie sześcioma urządzeniami LED RGB, a także sześcioma wentylatorami w systemie PWM. Funkcja sterowania PWM jest szczególna, gdyż umożliwia zarządzanie z poziomu UEFI bądź oprogramowania płyty głównej wentylatorami (zarówno 3- jak i 4-pinowymi) podłączonymi do kontrolera wykorzystując zaledwie jedno złącze PWM na płycie głównej.

Na podobnej zasadzie można podłączyć kontroler Aurora Sync Pro do kompatybilnej płyty głównej w celu synchronizacji podświetlenia LED RGB i w ten sposób zgrać efekty wizualne w całym zestawie komputerowym. Obsługiwane systemy to: Asus Aura, ASRock RGB LED, EVGA RGB, MSI Mystic Light oraz 4-pinowy wariant Gigabyte RGB Fusion.

Kontrola nad efektami świetlnymi możliwa jest także w zestawie komputerowym wyposażonym w płytę główną bez system RGB. Wówczas do zarządzania podświetleniem służy specjalny przycisk na przednim panelu I/O. Użytkownik może ustawić dla wszystkich urządzeń LED jeden z kilkunastu trybów, m.in. pojedynczy kolor, łagodne przejście czy oddech.

Przestronny i funkcjonalny projekt wnętrza

Zaprojektowane przez SilentiumPC wnętrze obudowy Armis AR5X TG RGB oferuje wyjątkową przestronność i funkcjonalność. Świadczy o tym możliwość montażu chłodnic 120, 240, 280, a nawet 360 mm. Te największe (280 oraz 360 mm) zmieszczą się z przodu, zaś na topie obudowy można zamontować chłodnice o wielkości 120 lub 240 mm. Także na tylnej ściance, w miejscu wentylatora Sigma HP Corona RGB możliwy jest montaż chłodnicy 120 mm wraz z wentylatorem lub wentylatorami (w systemie Push/Pull). Klasyczny, powietrzny zestaw chłodzenia procesora może być wysoki na 162 mm, zaś karta graficzna może być długa nawet na 350 mm.

Tradycyjnie dla obudów SilentiumPC, Armis AR5X TG RGB wykorzystuje dwukomorową konstrukcję z obszerną i głęboką od 27 do 29 mm zatoką serwisową na przewody. O ich estetyczne ukrycie dbają liczne gumowe przepusty, a także zaczepy i opaski zaciskowe . W dolnej komorze przewidziano miejsce na zasilacz długi nawet na 175 mm. Dwa dyski twarde o wielkości 3,5 można zamontować za pomocą specjalnych śrub z gumowymi elementami na dnie obudowy, jak również w pionie w zatoce serwisowej. Są to miejsca zamienne na urządzenia 3,5 lub 2,5. Dwa kolejne nośniki o wielkości 2,5 można zamontować na ściance płyty głównej.

Wentylacja komponentów

O świetną wentylację komponentów zamontowanych w obudowie SilentiumPC Armis AR5X TG RGB dbają: wspomniana dwukomorowa konstrukcja, liczne otwory wentylacyjne, a także zestaw czterech wentylatorów Sigma HP Corona RGB 120 mm. Użytkownik może wyposażyć Armisa AR5X TG RGB nawet w 8 wentylatorów 120 mm! 3 z przodu, 2 na górze, 1 na tyle oraz 2 na osłonie zasilacza. Istnieje możliwość montażu wentylatorów w rozmiarze 140 mm: 2 z przodu oraz 2 na górze. Wszystkimi wentylatorami zarządzać może dołączony do obudowy kontroler Aurora Sync Pro z funkcją PWM.

Armis AR5X TG RGB wyposażony został oczywiście w pełen pakiet filtrów przeciwkurzowych: 2 z przodu, 1 pod zasilaczem oraz 1 na topie, który zakrywa górny otwór wentylacyjny.

Informacje ogólne

Liczba miejsc montażowych 6
Pozostałe parametry
  • System chłodzenia (4 wentylatory w komplecie, maksimum 8):
  • Przód: 3 × wentylator SilentiumPC HP Corona RGB 120 mm (maks. 1600 obr./min)
  • Tył: 1 × wentylator SilentiumPC HP Corona RGB 120 mm (maks. 1600 obr./min).
  • Miejsca na karty rozszerzeń: 8
  • Maksymalna długość karty graficznej: 350 mm
  • Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 162 mm
Wentylator 12 cm
Format Mini ITX , E-ATX , Micro ATX , ATX
Okno Szkło hartowane

Techniczne

Miejsca montażowe 3,5'' wewn. 2
Miejsca montażowe 2,5'' wewn. 4
Złącza na przednim panelu 1 x mikrofon , 1 x słuchawki , 2 x USB 3.0
Złącze zas. MB 20 + 4 pin

Fizyczne

Kolor Czarny
Typ obudowy Midi Tower
Wymiary

472 x 221 x 440 mm

Waga 6.82 kg

Pozostałe

Gwarancja 24

Wybierz bank:

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

SilentiumPC Obu...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: SilentiumPC Obudowa Armis AR5X TG RGB