Ulubione

Zalman Wentylator CNPS10X PERFORMA BLACK CPU Cooler 135mm

Numer katalogowy Nr kat AWZALWPCNPS10XB,

Kod producenta Kod CNPS10X PERFORMA BLACK

Poziom hałasu 27 dB
Przepływ powietrza 75.16 cfm
Wentylator 13.5 cm, Brak
Liczba wentylatorów 1
 • Opis
 • Specyfikacja
 • Opinie
 • Raty
 • Inne produkty producenta

Obsługuje gniazda

 • Intel: LGA2066/2011-V3/2011/1200/115X/775
 • AMD: AM4/AM3/AM3+/AM2/AM2+/FM2+/FM1

Konstrukcja chłodzenia pozwala na jego zamontowanie w pozycji wertykalnej, czyli pionowej. Dzięki temu, urządzenie nie zajmuje dużo miejsca w obudowie i umożliwia łatwe zarządzanie pozostałymi podzespołami. Wszystko to idzie w parze z wydajnym, sprawnym działaniem, opierającym się na odprowadzaniu ciepłego powietrza, a także pracy wentylatora, który chłodzi procesor. Odbywa się to w sposób bardzo cichy. Wertykalny sposób montażu nie ogranicza możliwości rozbudowy komputera o nowe podzespoły. 5 ciepłowodów

Wydajne podzespoły potrzebują sprawnego systemu chłodzenia, który w sposób skuteczny będzie odprowadzał generowane ciepło, utrzymując tym samym generowane temperatury na względnie niskim poziomie. Zestaw został wyposażony w aż pięć ciepłowodów, występujących w postaci specjalnie dostosowanych rurek grzewczych. Sposób ich wykonania, a także użyte materiały sprawiają, że cały proces odprowadzania ciepła realizowany jest w najlepszych możliwych warunkach, także podczas wykorzystania pełnej mocy sprzętu.

Łożysko FDB

Zestaw chłodzenia korzysta z nowoczesnego łożyska Fluid Dynamic Bearing (FDB), które zapewnia uzyskanie wysokiej kultury pracy wentylatora. Działa on w sposób cichy i bardzo sprawny, co przekłada się na skuteczne odprowadzanie ciepłego powietrza. Łożysko FDB wyróżnia się także długą żywotnością, wynoszącą aż 50 tysięcy godzin. Daje to nie tylko możliwość uzyskania wysokich parametrów pracy, ale również na wykorzystanie chłodzenia przez bardzo długi czas, niezależnie od obciążenia.

Podstawa z miedzi

Do wykonania podstawy użyta została miedź. Materiał ten charakteryzuje się wysoką przewodnością cieplną, co przekłada się na wzrost efektywności chłodzenia, zwłaszcza w warunkach intensywnego działania i wykorzystania pełnej mocy obliczeniowej. W ten sposób wykonana podstawa pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów pracy. Do tego dochodzi także wysoka wytrzymałość mechaniczna oraz odporność na wpływ czynników zewnętrznych, które mogłyby doprowadzić do skrócenia żywotności całego urządzenia.

Radiator znajdujący się w zestawie został wyposażony w żeberka wykonane z aluminium i miedzi. Materiał ten gwarantuje skuteczne odprowadzanie ciepłego powietrza, powstałego podczas intensywnej pracy podzespołu. W ten właśnie sposób zwiększana jest efektywność procesu chłodzenia, co w znaczący sposób wpływa na możliwości komputera. Chłodzenie Zalman CNPS10X Performa jest zbudowane z miedzi oraz aluminium. Miedź została wykorzystana w podstawie oraz rurkach cieplnych. Aluminium wykorzystano przy produkcji blaszek radiatora. Zastosowano pięć heat-pipeów oraz finy wycięte w ten sposób aby zmaksymalizować powierzchnie oddawania ciepła.

Informacje techniczne

Prędkość wentylatora (maks.) 1500 obr./min
Liczba wentylatorów 1
Poziom hałasu 27 dB
Pozostałe parametry
 • Napięcie zasilające 12VDC
 • Żywotność 50000 h
 • Wtyk 4 pinowy
Przepływ powietrza 75.16 cfm
Prędkość wentylatora (min.) 700 obr./min
Ilość rurek Heatpipe 5
Rodzaj chłodzenia Aktywne
Technologia chłodzenia Powietrzem
Wentylator 13.5 cm , Brak
Podstawka / Blok CPU Aluminiowo-Miedziany
Radiator Aluminiowo-Miedziany
Gniazdo procesora LGA1150 , LGA1151 , LGA1154 , LGA1155 , LGA1156 , LGA1200 , LGA2011 , LGA2011-3 , LGA2066 , LGA775 , Socket AM2 , Socket AM2+ , Socket AM3 , Socket AM3+ , Socket AM4 , Socket FM1 , Socket FM2 , Socket FM2+

Fizyczne

Wymiary
 • Wentylator: 135x135x25(H)mm
 • Radiator: 135x95x155(H)mm

Pozostałe

Gwarancja 24
abid 775117

Wybierz bank:

Inne produkty producenta

Powiadom mnie, gdy ten produkt będzie dostępny online

Podaj nam swój e-mail, a powiadomimy Cię,
gdy ten produkt będzie znów dostępny.

Zalman Wentylat...
<< Wracam do zakupów
Zadaj pytanie

Zapytaj o produkt: Zalman Wentylator CNPS10X PERFORMA BLACK CPU Cooler 135mm