Ulubione

Laptop Lenovo V130-15IKB idealny do biura?

15,6-calowy notebook biurowy. Jest przeznaczony zarówno do domu, jak i do biura. Laptop jest zasilany przez procesor Intel Core i3 szóstej generacji.


Wygląd

Obudowa notebooka  jest w kolorystyce „Iron Grey”. Górna część  i pokrywa wyświetlacza mają teksturę przypomijającą szczotkowany metal. Jakość wykonania jest na dobrym poziomie. Spód laptopa mógłby być jednak nieco sztywniejszy. Przy użyciu siły lekko się wygina i skręca. Laptop nie posiada klapki serwisowej. Aby dotrzeć do wnętrza, musisz odkręcić całą dolną pokrywę.

Laptop Lenovo V330-15IKB

Bez podświetlenia

Lenovo wyposażyło swój V130-15IKB w niepodświetlaną klawiaturę w stylu chiclet. Klawisze w kształcie małych kwadratów z zaokrąglonymi rogami i prostymi bokami, przypominające amerykańską gumę do żucia marki Chiclet. Luki między klawiszami wypełnia ramka. Zaletą jest wydzielona klawiatura numeryczna. Płaskie, lekko chropowate klawisze mają krótki skok i wyraźny punkt aktywacji. Podczas pisania klawiatura wykazuje pewną elastyczność. Podsumowując, dobra klawiatura, chociaż brakuje podświetlenia.


Display

Matowy 15,6-calowy wyświetlacz w V130-15IKB działa w natywnej rozdzielczości 1920x1080. Jasność (199,8 cd / m²) i współczynnik kontrastu (511: 1) mogłyby być wyższe.
Wyświetlacz pracuje z częstotliwością 25000 Hz. Z powodu tak wysokiej częstotliwości nawet osoby wrażliwe nie powinny doświadczać żadnych niepożądanych efektów, takich jak bóle głowy i zmęczenie oczu.


Napęd CD/DVD

Napęd dysku optycznego można usunąć bez użycia narzędzi. Aby to zrobić, trzeba pociągnąć suwak na spodzie urządzenia. Po tym można usunąć dysk CD/DVD.  Dlaczego Lenovo korzysta z takiego mechanizmu? Szczelina przeznaczona jest nie tylko na dyski CD/DVD, ale także na dodatkową baterię lub dodaktowy dysk SSD.  


Porty

Laptop posiada dwa porty USB 3.1 Gen 1 ( Typu-A,). Wyposażony jest w dwa porty wideo (VGA, HDMI).

Lenovo bok

Strona lewa: gniazdo zasilania, Gigabit Ethernet, HDMI-out, USB 3.1 Gen Type-A

Lenovo bok 2 laptopa

Strona prawa: czytnik kart SD, combo jack słuchawki/mikrofon, USB 3.1 Gen 1 Type-A port, DVD, lock


Wi-Fi

Moduł Wi-Fi pochodzi od Intela (Dual Band Wireless-AC 8265). Oprócz standardów Wi-Fi 802.11 a / b / g / obsługuje również szybki standard AC. 


Wydajność

Notebook biurowy 15,6 cala, który jest zaprojektoway dla użytkowników prywatnych i profesjonalnych. Oferuje odpowiednią wydajność dla aplikacji biurowych i internetowych.
Nasz Lenovo zasilany jest przez  dwurdzeniowy procesor Intel Core i3-6006U. CPU ma częstotliwość podstawową 2,0 GHz. Nie ma funkcji Turbo Boost. Obsługiwane jest Hyper-Threading (dzięki temu każdy rdzeń może przetwarzać dwa wątki w tym samym czasie).  


Podsumowanie

Laptop oferuje więcej niż wystarczającą wydajność w zadaniach jakie stawia nam praca biurowa czy przeglądanie InternetuPo urządzeniu biurowym spodziewamy się, że usłyszymy niewiele lub nic. Laptop nie zawodzi pod  względem głośności. W stanie bezczynności wentylator rzadko się załącza, przez co jest w zasadzie bezgłośny.  Nie jest też szczególnie głośny pod pełnym obciążeniem. Podczas testu zmierzony poziom hałasu to 33 dB. Do tego laptop nie nagrzewa się znacząco co pozwala na długa i komfortową pracę.


Polecane produkty

 • Interfejs: USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1

 • Prędkość odczytu: 200 MB/s

33 , 00
 • Zestaw z myszką: Tak

 • Połączenie: Przewodowe

 • Interfejs: USB

 • Kolor: Czarny, Niebieski, Szary

93 , 50
 • Certyfikat 80+: Brak

 • Ilość złącz zas. PCI-E 6+2-pin: 2

 • Moc zasilacza: 450 W

 • PFC: Aktywny

 • Wentylator: 12 cm

185 , 07