Ulubione

Jakie słuchawki dla gracza? Jak wybrać? Najlepsze modele

Granie na głośnikach było modne kilka lat temu, jednak aby teraźniejsza rozrywka przed komputerem była wygodna, niezbędne są dobre słuchawki dla gracza. Zapewniają nie tylko doskonałe wrażenia z gry, ale również komunikację z kompanami z drużyny. Sprawdź jakie słuchawki dla gracza są najlepsze oraz jak wybrać model dopasowany do Twoich wymagań.


Jakie słuchawki dla gracza? Jak wybrać? Najlepsze modele.

Jakie słuchawki dla gracza?


Dźwięk stanowi jeden z najważniejszych aspektów wirtualnej rozgrywki, zaraz po grafice i fabule gry. Słuchawki dla gracza powinny nie tylko zapewniać doskonałe brzmienie i pozycjonowanie dźwięku, ale też komfort użytkowania. Jest to niezwykle ważne, gdy spędzamy kilka godzin dziennie na wirtualnej rozgrywce. Pamiętajmy, aby słuchawki były lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Zapewni to nam długą i komfortową eksploatację sprzętu. Oferta słuchawek dla graczy jest niezwykle szeroka, dlatego warto pamiętać o tych kilku ważnych aspektach w trakcie ich wyboru.


Konstrukcja słuchawek dla graczy


Zakup słuchawek dla gracza nie należy do najprostszych i uzależniony jest nie tylko od tego w jakie tytuły gramy, ale również w jakim miejscu prowadzimy rozgrywkę. Oprócz standardowego podziału na słuchawki dokanałowe, których prostota pozwala na mobilne użytkowanie i bezproblemowe przechowywanie w każdym miejscu oraz słuchawki nauszne, które zapewniają doskonały komfort użytkowania i dużo głębszy dźwięk, wyróżniamy podział słuchawek ze względu na ich konstrukcję.


 • Słuchawki zamknięte. Zdecydowanie najczęściej wybierany rodzaj słuchawek przez graczy. Doskonale tłumią dźwięki z zewnątrz i pozwalają w pełni skoncentrować się na grze. Muszle słuchawek zamkniętych są najczęściej wykonane z materiałów skóropodobnych, choć w droższych modelach występują muszle wykonane z prawdziwej skóry. Wadą tego typu konstrukcji jest możliwość szybkiego zmęczenia oraz potliwość ucha. Słuchawki zamknięte, ze względu na swoją konstrukcję nie zapewniają żadnej wentylacji dla otworu słuchowego.
 • Słuchawki otwarte. Ich konstrukcja sprawia, że powietrze dostaje się do uszu, doskonale je wentylując. Konstrukcja słuchawek otwartych pozwala na swobodne rozchodzenie się dźwięku, co sprawia że scena w tego typu słuchawkach jest niezwykle szeroka, a dźwięk jest naturalny i nie ulega zniekształceniom. Niestety, główną wadą słuchawek otwartych jest dźwięk, który wydobywa się na zewnątrz oraz słaba izolacja otoczenia, co sprawia że słuchawki otwarte nie należą do najczęściej wybieranych modeli przez graczy
 • Słuchawki półotwarte. Łączą ze sobą najlepsze cechy dwóch powyższych konstrukcji. Dzięki półotwartej konstrukcji zapewniają stosunkowo dobre odizolowanie od otoczenia oraz szerszą scenę, niż w przypadku słuchawek zamkniętych.


Wybór konstrukcji należy przede wszystkim uwarunkować otoczeniem, w którym gramy. Jeżeli posiadamy osobny pokój do gier lub naszym domownikom nie przeszkadzają odgłosy wydobywające się ze słuchawek to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na słuchawki otwarte. Jeżeli często gramy w zatłoczonych miejscach, wyjeżdżamy na turnieje lub najzwyczajniej w świecie nie chcemy przeszkadzać pozostałym domownikom – powinniśmy pomyśleć nad słuchawkami zamkniętymi. Słuchawki półotwarte świetnie się sprawdzą gdy chcemy zachować złoty środek pomiędzy izolacją od otoczenia, a dźwiękiem jaki wydobywa się z membran słuchawek.


Słuchawki dla gracza bezprzewodowe czy przewodowe?


Oprócz trudnego wyboru spośród dostępnych konstrukcji słuchawek, gracz staje przed wyborem jaki rodzaj połączenia z komputerem wybrać – bezprzewodowe czy przewodowe? W słuchawkach przewodowych, komunikacja odbywa się standardowo przy pomocy kabla. Przekazywanie sygnału dźwiękowego w słuchawkach bezprzewodowych odbywa się najczęściej przez Bluetooth, a także przy pomocy sygnału radiowego.


Sprawdź najważniejsze cechy słuchawek bezprzewodowych i przewodowych.


 • Bezprzewodowe słuchawki dla graczy. Najczęściej słuchawki bezprzewodowe wyposażone są w moduł Bluetooth, który odpowiedzialny jest za bezprzewodowe przesyłanie dźwięku. Droższe modele mogą przesyłać dźwięk przy pomocy fal radiowych, a ich zasięg może wynosić nawet 100 m. Zasięg modeli Bluetooth jest prawie 10-krotnie mniejszy i wynosi ok. 10 metrów, w zależności od wersji interfejsu. Może się wydawać, że już na starcie interfejs Bluetooth jest przegrany. Jednak słuchawki przesyłające sygnał przy pomocy fal radiowych, przesyłają sygnał w postaci analogowej. Słuchawki wyposażone w moduł Bluetooth przesyłają dźwięk cyfrowo, przez co oferują znacząco lepszą jakość dźwięku.


 • Przewodowe słuchawki dla graczy. Słuchawki wyposażone w przewód przesyłający sygnał, dzielą się na te, które posiadają własny układ audio i są podłączane poprzez USB oraz takie, które posiadają standardowe złącze mini jack 3,5 mm. Przewodowe słuchawki dla gracz USB często oferują atrakcyjny dla graczy dźwięk przestrzenny. Karta dźwiękowa, w którą wyposażone są tego typu słuchawki, wirtualnie rozdzielają dźwięk na nawet 7 osobnych kanałów, dzięki czemu programowo możemy osiągnąć dźwięk 7.1 w słuchawkach stereo. Dźwięk w słuchawkach przewodowych, które wyposażone są w standardowe złączeni mini jack 3,5 mm jest uzależniona od tego jaką kartę dźwiękową posiadamy w komputerze.


Słuchawki dla gracza – tylko do gier?


Stając przed wyborem słuchawek, często zastanawiamy się czy kupić słuchawki przeznaczone do konkretnych celów takich jak gry lub muzyka. Jednak zapominamy o tym co najważniejsze w trakcie wyboru. Brzmienie słuchawek, zależy przede wszystkim od specyfikacji technicznej oraz źródła dźwięku, do którego słuchawki są podłączone. Słuchawki dla graczy, na tle pozostałych modeli wyróżniają się dużo większą funkcjonalnością oraz uniwersalnym zastosowaniem.


Słuchawki dla graczy swoją specyfikacją mogą dorównywać nawet najdroższym modelom słuchawek, jednak oprócz tego oferują między innymi mikrofon, którego nie sposób uświadczyć w typowych słuchawkach przeznaczonych do muzyki. Oprócz tego, słuchawki dla graczy oferują agresywny i nowoczesny design, który sprawia że są bardzo atrakcyjne wizualnie. Często w zestawie znajdziemy dodatkowe gadżety, w postaci przedłużek kabla, dodatkowych muszli czy karty dźwiękowej.


Parametry słuchawek dla graczy – na co zwracać uwagę?


W trakcie wyboru słuchawek dla graczy, warto zapoznać się z podstawowymi parametrami technicznymi. Na co więc zwracać uwagę?


 • Pasmo przenoszenia. Jest to zakres częstotliwości przenoszonych przez słuchawki, który wyrażamy w Hz. Praktycznie, parametr mówi nam o tym jak niskie i wysokie dźwięki może odtworzyć konkretny model słuchawek. Najczęściej spotkamy się z zakresem słuchawek od 20 do 20 000 Hz, jednak droższe modele mogą mieć zakres nawet od 5 do 45 000 Hz.
 • Waga słuchawek. Niezwykle istotny parametr przy wyborze słuchawek dla gracza. Pamiętajmy, że spędzając mnóstwo czasu na grze, musimy również zadbać o wygodę i komfort rozrywki, a także o swoje zdrowie.
 • Długość przewodu. Decydując się na słuchawki przewodowe, musimy sprawdzić jakiej długości jest kabel w modelu słuchawek, które nas zainteresowały. Należy dopasować go do odległości, w której siedzimy od komputera. Kabel nie może utrudniać nam prowadzenia rozgrywek.
 • Mikrofon. Grając w trybie offline, mikrofon w wielu tytułach może okazać się bezużyteczny. Jednak aktualne trendy w branży gamingowej zdecydowanie stawiają na rozgrywkę online, dlatego mikrofon może okazać się niezbędnym akcesorium, w które powinny zostać wyposażone słuchawki dla graczy.
 • Impedancja. Parametr mówi nam o tym, ile mocy należy dostarczyć słuchawkom, aby mogły zagrać z maksymalną głośnością. Mniejsza impedancja oznacza, że słuchawki zagrają z wyższą głośnością jeżeli będą podłączone do źródła o niskiej mocy.  Wysoka impedancja słuchawek wymusza na użytkowniku podłączenie ich do źródła o wysokiej mocy, aby mogły zagrać tak samo głośno jak słuchawki z niską impedancją. Niestety słuchawki z niską impedancją są dużo bardziej podatne na szumy, niż te z wyższą impedancją.


Popularne modele słuchawek dla graczy


Wybór dobrych słuchawek dla graczy nie należy do najprostszych. Warto zainteresować się wiodącymi producentami sprzętu dla graczy m.in. Corsair, Trust, HyperX, Sennheiser, Creative czy Logitech.

Polecane słuchawki gamingowe

 • Konstrukcja: Z muszlami nausznymi

 • Przeznaczenie: Gaming

 • Złącza: 1 x USB 2.0, 3,5 mm minijack

556 , 12
 • Konstrukcja: Nauszne

 • Przeznaczenie: Gaming, Muzyka, Telefonia internetowa

 • Złącza: 1 x USB 2.0

252 , 26
 • Konstrukcja: Z muszlami nausznymi

 • Przeznaczenie: Gaming

 • Złącza: 3,5 mm minijack, microUSB

329 , 89
 • Konstrukcja: Z muszlami nausznymi

 • Przeznaczenie: Gaming

 • Złącza: 1 x USB 2.0

411 , 50

Polecane produkty

 • Typ kart pamięci: microSD

 • Pojemność pamięci flash: 32 GB

 • Klasa pamięci: A1, U1, V10

28 , 00
 • Prędkość odczytu: 200 MB/s

 • Interfejs: USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1

36 , 00
 • Zestaw z myszką: Tak

 • Połączenie: Przewodowe

 • Interfejs: USB

 • Kolor: Czarny, Niebieski, Szary

96 , 30