Ulubione

FIFA 19, czyli zaskakująco dobry „kotlet”

Każda kolejna odsłona piłkarskiej symulacji od EA, przez wielu nazywana jest mianem „odgrzewanego kotleta”. Zmiany w rozgrywce są niewielkie, a jedyną graficzną ewolucję, FIFA przeżyła dwa lata temu. Czy w przypadku FIFA 19 doświadczymy tego samego?

Neymar FIFA 19


Pierwsze zmiany wprowadzone przez programistów EA dotyczą rozgrywki. Dumnie nazywana możliwość czasowego wykończenia będzie w zasadzie grą w grze. Każde ponowne dotknięcie przycisku strzału w momencie styku nogi piłkarza z piłką będzie skutkowało strzałem dużo silniejszym i celniejszym. Jeżeli jednak Twoja reakcja będzie choć odrobinę spóźniona, zaliczysz fatalny i bardzo niecelny strzał. Dodatek do systemu strzelania bramek czyni grę bardziej emocjonującą, jednocześnie sprawia, że każdy strzał, celny lub nie traktujemy bardziej osobiście.


Nowe tryby gier, w tym Survival


Battle Royal zyskuje coraz bardziej na popularności. Zarząd EA chcąc nadążyć za nurtem, wprowadził do FIFY 19 całkowitą nowość, którą jest tryb SURVIVAL. Jedną z możliwości jakie daje nowy tryb, jest eliminacja zawodnika za każdym razem, gdy strzelimy bramkę przeciwnikowi. W teorii pozwoli to na szybszy rewanż mniej doświadczonego gracza. Dodatkowo, w konkretnych trybach gry możemy ustalić utrudnienia dotyczące każdego z graczy, m.in. strzelanie bramek tylko główka czy podcinanie bramkarza przeciwnika bez żadnych kartkowych konsekwencji.


Do łask powracają również Liga Mistrzów i Liga Europy jako samodzielne tryby rozgrywki. W FIFIE 19, rozegrasz fazę grupową UEFA Champions League, której finał odbędzie się na stadionie Atletico Madryt - Wanda Metropolitano.


W nowej odsłonie FIFY, gracz zdecydowanie odczuje różnice pomiędzy fizycznymi cechami poszczególnych piłkarzy. To wszystko za sprawą nowego systemu kolizji, który sprawia że indywidualne pojedynki są bardziej realistyczne. Wygrane w powietrzu, próby odebrania piłki u szybszego zawodnika będą zależne od fizycznych cech danego zawodnika, a sama animacja piłkarza nie zakończy się po nieudanej próbie odbioru. Dynamiczna taktyka, to kolejna zmiana w gameplay’u FIFY 19. Decyzje o tym, ilu Twoich piłkarzy będzie w polu karnym podczas rzutu wolnego będzie zależała od Ciebie. Co najważniejsze, zmiany taktyczne będą w prosty sposób przedstawione graficznie, aby ułatwić początkującym graczom ustawienie swojej drużyny i zrozumienie poszczególnych zagrań.


Nowości w trybie kariery


Sam tryb kariery w grze od EA Sports dostępny jest od wielu lat, jednak gracze mogli odnosić wrażenie, że studio traktuje ten tryb po macoszemu. Jak będzie w nowej odsłonie FIFY?Nowości w trybie kariery!


Ewolucyjne zmiany dotyczą już samego początku naszej kariery menadżerskiej. Edytor wyglądu menadżera został ulepszony. Od teraz zyskujemy możliwość stworzenia trenera zespołu na swoje podobieństwo, a dodatkowo przed każdym meczem ligowym możemy dowolnie dobierać ubiór. Konferencje prasowe, które stanowią nieodzowny element pracy trenera zostały rozbudowane. Zyskamy możliwość odpowiadania na niewygodne pytania zadawane przez dziennikarzy, a same konferencje będą miały wpływ na przyszłe spotkania w lidze. Kolejne zmiany pojawią się w oprawie graficznej. Pojawią się przerywniki filmowe, które ukażą m.in. losowanie par Ligi Mistrzów, Ligi Europy czy animacje odbierania najważniejszych w sezonie nagród indywidualnych.FIFA 19 - kiedy premieta?


Sama FIFA 19 nie stanowi rewolucji w stosunku do poprzedniej wersji, lecz jest swoistą ewolucją
i z pewnością nie zasługuje na miano kolejnego „odgrzewanego kotleta”. Zmiany dotyczą przede wszystkim rozgrywki, ale przyszli gracze dostaną również kilka graficznych smaczków. Nowa odsłona FIFY swoją premierę odbędzie 28 września 2018 i będzie dostępna na popularnych platformach: PC, PS4, XOne, PS3 oraz X360.

Polecane produkty

  • Typ kart pamięci: microSD

  • Pojemność pamięci flash: 32 GB

  • Klasa pamięci: A1, U1, V10

28 , 00
  • Prędkość odczytu: 200 MB/s

  • Interfejs: USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1

36 , 00
  • Zestaw z myszką: Tak

  • Połączenie: Przewodowe

  • Interfejs: USB

  • Kolor: Czarny, Niebieski, Szary

96 , 30