Ulubione

FIFA 21 – najważniejsze informacje, kiedy premiera

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany w większości branż na świecie. Obecna sytuacja dotknęła również cały piłkarski świat, który zmuszony był zatrzymać wszelkie rozgrywki. EURO 2020 zostało przełożone na rok 2021, a rozgrywki w najważniejszych ligach świata wznowiono od niedawna.

Na szczęście fani piłki nożnej mogą liczyć na wirtualny futbol w wykonaniu studia Electronic Arts. Kolejna odsłona FIFY z numerem 21 nie jest w jakikolwiek sposób zagrożona, a do premiery zostały zaledwie dwa miesiące.

Data premiery, dostępne edycje FIFA 21


Premiera FIFY 21 w tym roku odbędzie się nieco później niż zwykle. 9 października 2020 roku gra trafi na PC, PS4, Xbox One oraz na najnowsze generacje konsol PS4 i Xbox Series X. Wersje na konsole nowej generacji będą oferowały zacznie lepsze oświetlenie oraz animacje. Nieszczęśliwi mogą okazać się gracze na PC, ponieważ w ich ręce trafi wersja bez nowych usprawnień.

FIFA 21 – najważniejsze informacje, kiedy premiera
FIFA 21 – najważniejsze informacje, kiedy premiera

FIFA 21 nowości, zmiany, model rozrywki


Nowa odsłona FIFY, oprócz usprawnień graficznych w postaci nowego oświetlenia czy dużo lepszych, bardziej „ludzkich” animacji skorzysta również z możliwości najnowszego kontrolera konsoli PS5 – DualSense. Gra będzie współpracować z najnowszym systemem wibracji haptycznych, które dostarczy nowy kontroler.


W FIFIE 21 zmian jest całkiem sporo, jednak większość z nich dostrzegą tylko zapaleni miłośnicy serii. Odczucia z gier nie uległy zmianie, jednak daje się zauważyć że zawodnikom zdarza się dużo częściej przejmować piłkę lub przecinać podania przeciwnika. Usprawnienia systemu obrony w FIFA 21 z pewnością poszły w dobrym kierunku. Gracz musi upewnić się przed podaniem, czy aby na pewno ma wystarczająco dużo miejsca, aby piłka dotarła do celu.


Dla nowych graczy zdecydowanym ułatwieniem okaże się możliwość cofnięcia w czasie, znane chociażby z serii gier Formuły 1 od Codemasters. Po złym podaniu, stracie gola czy chęci rozegrania akcji w inny sposób możemy przewinąć do wybranego momentu w grze. To doskonały sposób na naukę rozgrywki. Z nowości w FIFA 21 dla graczy będzie dostępny Agile Dribbling, co pozwoli na szybki i precyzyjny drybling blisko piłki oraz Directed Runs, czyli wskazanie zawodnikowi SI kierunku biegu nie tylko do przodu, ale w obrębie 360 stopni.


W FIFA 21 nie zabraknie trybów FIFA Ultimate Team (FUT), kariery oraz Volta. Tryb fabularny będzie odzwierciedleniem losów bohaterów z FIFA 20.


FIFA 21 na konsolach nowej generacji


Gra FIFA 21 to ostatnia odsłona popularnej serii, która ukaże się przed debiutem konsol nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Oznacza to, że EA nie zrezygnuje z premiery po wakacjach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, studio Electronic Arts daje możliwość bezpłatnej aktualizacji gry do wersji na konsole PS5 oraz Xbox Seriex X. Wszystko pod warunkiem tego, że gra zostanie zakupiona na konsole PS4 lub Xbox One.

FIFA 21 skorzysta z możliwości technologicznych jakie wprowadzą konsole nowej generacji. Po grze możemy oczekiwać znacznie lepszego dźwięku oraz obsługi ray tracingu. Moc obliczeniowa najnowszych konsol pozwoli na znaczną poprawę animacji oraz tekstur. EA z roku na rok dąży do jak najwierniejszego odwzorowania piłkarskich gwiazd, dlatego tym razem możemy oczekiwać odtworzenia modeli z fotograficzną dokładnością.


FIFA 21 – zespoły bez licencji


Niecały rok temu wszystkich fanów serii FIFA od EA dobiegły informacje o konfliktach licencyjnych na linii studio-klub. Wynikiem konfliktu była utrata licencji do prezentowania zespołu Juventus. Został on w FIFA 20 zastąpiony przez Piemonte Calcio. Niestety w FIFA 21 nie zobaczymy kolejnego zespołu z Serie A, którym jest AS Roma. Klub prawdopodobnie postanowił podjąć współpracę ze studiem KONAMI, które odpowiada za produkcję Pro Evolution Soccer. Zamiast AS Roma, w FIFA 21 dostępny będzie zespół Roma FC.


FIFA 21 – najważniejsze informacje, kiedy premiera

FIFA 21 – wymagania na PC


Graczom PC próżno szukać pozytywów jeżeli chodzi o najnowszą wersję gry FIFA. Nie uświadczą oni nowości związanych z konsolami nowej generacji. W zamian za to, użytkownicy słabszych PCtów mogą liczyć na bezproblemową grę, gdyż wymagania FIFA 21 niemal w 100% pokrywają się z wymaganiami FIFA 20.


FIFA 21 minimalne wymagania sprzętowe:

 • system operacyjny: Windows 7/8.1/10 (64-bitowy)
 • procesor: AMD Phenom II X4 965 / Intel i3-2100
 • 8 GB RAM
 • karta graficzna: AMD Radeon HD 7850 / NVIDIA GeForce GTX 660
 • wolne miejsce na dysku twardym: 50 GB


FIFA 21 zalecane wymagania sprzętowe:

 • system operacyjny: Windows 10 (64-bitowy)
 • procesor: AMD FX 8150 / Intel i5-3550
 • 8 GB RAM
 • karta graficzna: AMD Radeon R9 270X / NVIDIA GeForce GTX 670
 • wolne miejsce na dysku twardym: 50 GB

Polecane produkty

 • Typ kart pamięci: microSD

 • Pojemność pamięci flash: 32 GB

 • Klasa pamięci: A1, U1, V10

28 , 00
 • Prędkość odczytu: 200 MB/s

 • Interfejs: USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1

36 , 00
 • Zestaw z myszką: Tak

 • Połączenie: Przewodowe

 • Interfejs: USB

 • Kolor: Czarny, Niebieski, Szary

96 , 30