Ulubione

Co wiemy o Anthem? Pierwsze wrażenia po zamkniętym demo

25-27 stycznia to czas, kiedy Electronic Arts udostępniło zamknięte demo Anthem do dyspozycji wybranym graczom. Okrojona wersja gry pozwala na wzięcie udziału w kilku misjach oraz sprawdzenie trybu swobodnej rozgrywki. Sprawdź co spotkało graczy podczas tego weekendu.


Co wiemy o Anthem? Pierwsze wrażenia po zamkniętym demo.


Niestety, dla wielu graczy pierwsze chwile z Anthem nie należały do najprzyjemniejszych. Wielu z nich miało poważne problemy z zalogowaniem się. Chad Roberts ze studia BioWare w swoim wpisie na twitterze napisał, że wersja demonstracyjna nie poszła po ich myśli. Oprócz problemów z zalogowaniem się, gracze z różnymi typami uprawnień byli blokowani. Pojawił się również problem z tzw. infinity loading, gdzie ekran ładowania się nie kończył.


Rozwój postaci w Anthem


Kiedy po wszystkich problemach młodzieńczego wieku udało już nam się dołączyć do rozgrywki w nowy tytuł studia BioWare, to czeka na nas ogrom atrakcji. Anthem to jeden z tych tytułów, gdzie zbieramy mnóstwo przedmiotów już od samego początku. Po zaledwie kilku misjach nasz ekwipunek zawiera kilkanaście broni o różnych poziomach obrażeń i szybkości strzelania. Ulepszanie ekwipunku oraz javelina odbywa się w kuźni. Pozwala ona stale podnosić poziom naszej postaci.


Co wiemy o Anthem? Pierwsze wrażenia po zamkniętym demo.


Świat w Anthem oraz personalizacja postaci.


Najnowszy tytuł od studia BioWare łączy w sobie kilka gatunków, w tym TPP oraz MMORPG. Kluczową rolę w trakcie gry w Anthem odbywają javeliny, czyli pancerze, do których wchodzimy wykonując zlecone nam misje. Warto wspomnieć, że każda pozytywnie zakończona misja skutkuje uzyskaniem punktów doświadczenia, dzięki którym możemy rozwijać naszą postać.

Misje w Anthem to walka o ludzkość na każdym kroku. W trakcie ich wykonywania z pewnością natkniemy się na groźne potwory, które będą starały się nam przeszkodzić. Gdyby tego było mało, nasz javelin może ulec przegrzaniu, a co za tym idzie, nie będziemy mogli skorzystać z najważniejszej umiejętności pancerza, jaką jest lot. Niezwykle ważną kwestię stanowi proces ulepszania postaci, jednak oprócz tego możemy personalizować jej wygląd.


Co wiemy o Anthem? Pierwsze wrażenia po zamkniętym demo.


Fort Tarsis, ostatni bastion ludzkości


Anthem to gra stawiająca na rozgrywkę wieloosobową, jednak Fort Tarsis stanowi odskocznię od standardowej gry. Ogromna lokacja, jaką jest Fort to miejsce zamieszkania ludzi. To właśnie tutaj możemy przyjąć zadania i misje. Możemy również porozmawiać z wieloma postaciami niezależnymi, które odgrywają dużą rolę w rozgrywce fabularnej. Przechadzając się po forcie, nie sposób nie zauważyć zmieniającej się kamery z trzecioosobowej na pierwszoosobową.


Warto wspomnieć o tym, że już w kolejny weekend 1-3 lutego startuje otwarte demo Anthem. Studio BioWare zapowiedziało, że postara się uporać ze wszystkimi problemami, które dotychczas spotkały graczy. Pamiętaj, że już dziś możesz zamówić Anthem w wydaniu przedpremierowym.

Polecane produkty

  • Typ kart pamięci: microSD

  • Pojemność pamięci flash: 32 GB

  • Klasa pamięci: A1, U1, V10

28 , 00
  • Prędkość odczytu: 200 MB/s

  • Interfejs: USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1

32 , 00
  • Certyfikat 80+: Brak

  • Ilość złącz zas. PCI-E 6+2-pin: 2

  • Moc zasilacza: 450 W

  • PFC: Aktywny

  • Wentylator: 12 cm

185 , 07