25.10.2022r.
Aktualizacja: 
24.04.2023r.
Spis treści

Operacje na danych stanowią podstawę informatyzacji, dlatego producenci stale dążą do udoskonaleń nośników danych, tak aby wszelkie operacje były szybkie i bezpieczne. Kingston KC3000 to topowa propozycja producenta z Fountain Valley, która ma zwrócić uwagę najbardziej wymagających użytkowników.

Czy da się połączyć topową wydajność z przyzwoitą ceną?

Jeżeli potrzebujesz dysku SSD, który swoimi parametrami w niczym nie odbiega dyskom SSD klasy premium, a przy okazji oferowany jest w przyzwoitej cenie to warto rzucić okiem na model Kingston KC3000. To model, który doskonale wpisze się w potrzeby entuzjastów, ale również osób które renderują treści 3D czy tworzą wideo w wysokich rozdzielczościach.

Kingston KC3000 to konstrukcja niskoprofilowa, co sprawia że jest to sprzęt uniwersalny i nada się zarówno do komputerów mobilnych jak i desktopów. Dysk korzysta z interfejsu PCIe Gen4 oraz jest oferowany w formacie M.2 2280. W swoim topowym dysku producent sięgnął po 176-warstwowe kości pamięci 3D TLC NAND firmy Micron. KC3000 oferuje odczyt na poziomie zawrotnych 7000 MB/s, a zapis 6000 MB/s.

Specyfikacja Kingston KC3000
Kontroler Phison PS5018-E18
Format m.2-2280
Interfejs PCIe 4.0 x4 NVMe
Odczyt Do 7000 MB/s
Zapis Do 6000 MB/s
Pamięć podręczna DRAM 1 GB DDR4
Gwarancja 60 miesięcy

Kingston KC3000 - budowa i oprogramowanie

Nośnik danych KC3000 został wyposażony w czarny laminat oraz niskoprofilowy aluminiowy radiator. Dzięki temu dysk Kingstona wygląda bardzo dobrze i mieści się do notebooków oraz komputerów. W wielu przypadkach zmieści się również pod radiatorem płyty głównej. Dysk KC3000 został objęty 5-letnią gwarancją, którą producent oznaczył współczynnikiem TBW. Warto wspomnieć, że dla modelu 1 TB wynosi on 800 TB, co oznacza że przez 5 lat możesz na dysku KC3000 zapisywać ok. 500GB dzień w dzień. W porównaniu do konkurencyjnych modeli w tym segmencie, wynik ten jest zaskakująco dobry.

Kingston dla swoich dysków zapewnia klucz do programu Acronis True Image HD. Program można wykorzystać zarówno do klonowania danych, ale także do tworzenia kopii zapasowych systemu. Te dwie funkcjonalności okażą się szczególnie przydatne podczas zmiany dysku właśnie na KC3000.
Oprócz tego, Kingston oferuje Kingston SSD Manager, czyli aplikację która umożliwia monitorowanie dysku, aktualizację oprogramowania, zarządzanie bezpieczeństwem. Dodatkowo dzięki niej możemy w bezpieczny sposób wymazywać oraz nadpisywać dysk SSD.

Kingston KC3000 - czy warto?

Dysk Kingstona KC3000 dołączył do grona, które z zaciekłością walczy o tytuł króla dysków SSD. Producentowi z Fountain Valley bez większych problemów udało się dogonić najlepsze dyski na rynku, takie jak Samsung 980 Pro, Patriot VP4300 czy Corsair MP600. Dysk Kingston KC3000 notuje znakomite wyniki zarówno w testach rzeczywistych jak i syntetycznych. Warto zauważyć, że dysk KC3000 z powodzeniem znosi zapełnienie powyżej 80% i w dalszym ciągu swoje działanie oferuje na maksymalnym poziomie. Trudno nie wspomnieć o 5-letniej gwarancji na urządzenie, którą udziela Kingston. Ciężko znaleźć słabe punkty dysku. Stwierdzamy, że jest to jeden z najwydajniejszych nośników danych na rynku, który bez problemu dogania – a w wielu aspektach przegania – konkurencję.

Artykuł powstał przy współpracy z marką Kingston.

Podobne wpisy

Bon na laptopa dla nauczycieli – kto skorzysta, jak działa bon i gdzie będzie można go zrealizować?

Ministerstwo Edukacji i Nauki razem z ministrem cyfryzacji podjęli decyzję, że dofinansowanie na sprzęt komputery nie obejmie jedynie czwartoklasistów. Nauczyciele również otrzymają dofinansowanie w postaci bonu na zakup laptopa.

Jakie są podstawowe kryteria kwalifikacyjne
, żeby móc skorzystać z bonu dla nauczyciela? Czy jest możliwa dopłata do kupowanego sprzętu, czy jednak należy zmieścić się w kwocie 2500 złotych? Na te i wiele pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Zobacz

Koniec wsparcia Microsoft Office 2013. Co to oznacza dla użytkowników? Jaką wersję pakietu Office warto kupić

Microsoft Office 2013 był jednym z najpopularniejszych pakietów biurowych na świecie. Popularne aplikacje, takie jak Word, Excel czy PowerPoint gościły praktycznie w każdym domu oraz firmie. Pakiet był wykorzystywany przez miliony ludzi, jednak po dziesięciu latach od premiery, firma z Redmond ogłosiła, że wsparcie dla Microsoft Office 2013 zostanie zakończone.

Zobacz

Windows 11 dla graczy? Czego możemy się spodziewać po nowych funkcjonalnościach od Microsoftu dla gamerów?

Użytkownicy systemów Microsoft dosyć długo czekali na nową odsłonę popularnych „okienek”. Windows 11 został wydany 4 października 2021 roku, czyli 6 lat po premierze Windowsa 10. Najnowsza odsłona systemu oferuje kilka nowych rozwiązań dla graczy, którym zdecydowanie warto się przyjrzeć.

Zobacz