Ulubione

Battlefield 2042 – data premiery, beta ruszyła, najnowsze informacje

Battlefield to bez wątpienia jedna z najbardziej znanych gier FPS w historii. Od ostatniej części minęły prawie 4 lata, dlatego gracze mają wysokie oczekiwania wobec najnowszego dzieła EA. Sprawdź czego możemy spodziewać się po najnowszej odsłonie Battlefielda.

Battlefield 2042 – data premiery, beta ruszyła, najnowsze informacje

Battlefield 2042 – data premiery


Premierę Battlefield 2042 studio EA zaplanowało na 19 listopada 2021 roku. Grę jednak można kupić już teraz w przedsprzedaży. Początkowo planowano premierę na dzień 22 października, jednak w oświadczeniu studia EA z dnia 15 września czytamy o przesunięciu premiery na wyżej wspomniany dzień. 


Zobacz oficjalny zwiastun Battlefield 2042:


Battlefield 2042 – beta już ruszyła, jednak nie każdy może w nią zagrać


Wersja beta Battlefield 2042 ruszyła 6 października od godz. 9:00. Jednak na ten moment mogą w nią zagrać tylko niektórzy gracze. Serwery zostały uruchomione tylko dla graczy, którzy wcześniej zakupili grę w przedsprzedaży lub są aktywnymi członkami pakietu abonamentowego EA Play. Warto wspomnieć, że beta zostanie uruchomiona 2 dni później dla wszystkich graczy. Zobaczymy jak z natłokiem graczy poradzą sobie serwery EA, ponieważ już teraz spora liczba graczy zgłasza problemy. Nie da się ukryć, że zwiększona liczba graczy nie wpłynie pozytywnie na wydajność serwerów EA.


Aktualnie w otwartej becie dla graczy dostępna jest jedna mapa oraz jeden tryb. Warto wspomnieć, że beta jest dostępna jedynie w języku angielskim. 


Zobacz oficjalny zwiastun prezentujący rozgrywkę:Battlefield 2042 – prezentacja fabuły gry


Na oficjalnym kanale Youtube gry Battlefield znajdziemy krótkometrażowy film „Exodus”. Trwający 9 minut materiał odpowiada na wiele pytań stawianych przez graczy pokazując realia w 2042 roku. Głównym bohaterem filmu jest Kimble „Irish” Graves znany z Battlefield 4. Materiał opublikowany na kanale Youtube potwierdza, że wydarzenia w Battlefield 2042 będą rozgrywały się po wydarzeniach z Battlefield 4. Wizja świata w 2042 roku, którą przedstawia studio EA jest niezwykle ponura. 


Zobacz film „Exodus” prezentujący fabułę Battlefield 2042:Battlefield 2042 – na jakich platformach zagramy? Cross-play na konsolach i PC


Battlefield 2042 zostanie wydany na komputerach PC, PlayStation 5, Xbox Series oraz na konsolach starszej generacji PlayStation 4 i Xbox One. Gra ma oferować najnowszą wersję silnika Frostbite, który znany jest z nieprzeciętnej oprawy graficznej. Studio EA postawiło na dopracowaną fizykę, sztuczną inteligencję oraz doskonałe wrażenia z gry.


Wielu graczy liczy na rewolucję na konsolach nowej generacji. Blake Jorgensen, dyrektor finansowy EA zapewnił że Battlefield 2042 na nowych generacjach będzie spektakularny i zaskoczy wszystkich. Studio z Redwood City w nowej odsłonie gry Battlefield kładzie duży nacisk na realizm zniszczeń jakie możemy dokonać w trakcie rozrywki. Fani tego rodzaju obrazów w grze będą z pewnością zachwyceni.


Jedną z nowości jakie ma oferować Battlefield 2042 jest tzw. cross-play. To funkcja, dzięki której gracze grający na różnych platformach mogą wspólnie rywalizować. Funkcja cross-play pozwala na grę w dwóch grupach:


 • Konsole Xbox One i PlayStation 4
 • Konsole Xbox Series, PlayStation 5 oraz PC


W pierwszej grupie gracze napotkają jednak pewne ograniczenie wynikające z możliwości technicznych sprzętu, na którym grają. Gracze Xbox One i PlayStation 4 zagrają maksymalnie w 64 osoby. Gracze konsol nowej generacji oraz PC zagrają maksymalnie w 128 osób.

Polecane produkty

 • Typ kart pamięci: microSD

 • Pojemność pamięci flash: 32 GB

 • Klasa pamięci: A1, U1, V10

28 , 00
 • Prędkość odczytu: 200 MB/s

 • Interfejs: USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1

36 , 00
 • Zestaw z myszką: Tak

 • Połączenie: Przewodowe

 • Interfejs: USB

 • Kolor: Czarny, Niebieski, Szary

93 , 50