Ulubione

APC – nowości produktowe w ofercie

Schneider Electric to lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki oraz najbardziej zrównoważona korporacja na świecie w 2021 roku wg rankingu Corporate Knights.


APC jest flagową marką Schneider Electric, która dostarcza zasilanie awaryjne, ochronę przeciwprzepięciową i fizyczną infrastrukturę IT, zapewniając bezprzerwowy i bezpieczny dostęp do danych. Połączenie produktów APC z ekosystemem Schneider Electric, zapewnia pełną gamę rozwiązań, oprogramowania i usług dla centrów danych, dostosowanych zarówno do Cloud jak i Edge computing. Dzięki uprzejmości firmy, wprowadziliśmy najnowsze produkty marki APC do oferty naszego sklepu Alsen.pl

APC – nowości produktowe w ofercie

Przerwy w dostawie prądu – jak ich uniknąć?


Wielu badaczy przewiduje, że z powodu stałego wzrostu poboru energii w społeczeństwie, przerwy w dostawie prądu będą coraz częstsze. Ze względu na masowe wykorzystanie energii z gniazdek przy użyciu większości urządzeń domowych, przestoje prądu są niezwykle dotkliwe i mogą ponosić za sobą duże straty. W raporcie Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) czytamy, że zapotrzebowanie na energię w 2018 roku wzrosło o blisko 2,3% - co stanowi najszybszy przyrost w ostatniej dekadzie. Szacuje się, że zapotrzebowanie na energię może wzrosnąć do nawet 23 000 terawatogodzin.


Przykre sytuacje związane z przerwami w dostawie prądu, skłaniają zarówno odbiorców indywidualnych jak i firmy do korzystania z rozwiązań zasilania bezprzerwowego. Tutaj z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania Schneider Electric w zakresie zasilaczy UPS marki APC.


Co to jest zasilacz UPS?


UPS (ang. Uninterruptible Power Supply) to tzw. zasilacz bezprzerwowy, potocznie nazywany zasilaczem awaryjnym, wyposażone w akumulator, który gromadzi energię elektryczną. W przypadku wystąpienia awarii zasilania, energia zgromadzona przez akumulator jest przekazywana do urządzeń podłączonych pod zasilacz UPS.


Oprócz podstawowej funkcji jaką jest podtrzymanie pracy urządzenia podpiętego pod zasilacz awaryjny, UPS stosowany jest jako narzędzie prewencji. Współczesne zasilacze UPS chronią bowiem urządzenia przed wszelkimi zakłóceniami ze strony sieci energetycznej.


Zobacz zasilacze awaryjne UPS od APC >>


Czy warto kupić zasilacz awaryjny APC do komputera?


Widmo uszkodzenia komputera PC nie należy do najprzyjemniejszych. Naprawa współczesnego komputera wiąże się z dużymi kosztami, dlatego lepiej zapobiegać wszelkiego rodzaju awariom. Cena zakupu zasilacza UPS jest nieporównywalnie niższa.


Zasilacze awaryjne UPS to niezbędne urządzenia w każdym biurze. Dbałość o ciągłość pracy oraz możliwość szybkiego zapisania jej postępów w przypadku awarii sieci energetycznej może uratować niejeden projekt. Zasilacze awaryjne to również konieczność w każdej serwerowni, ponieważ utrata danych może wiązać się z ogromnymi kosztami.


Jak wybrać dobry zasilacz UPS?


Aby dobrać zasilacz UPS do własnych potrzeb, należy określić jego podstawowe parametry. Należą do nich moc, czas pracy na akumulatorach, kształt napięcia wyjściowego oraz obecność złącza komunikacyjnego. Dodatkowo przydatny jest panel kontrolny na froncie zasilacza czy też dodatkowe filtry anty-przepięciowe. Cechy takie jak wygląd czy waga powinny zejść na drugi plan.


Niestety, coraz więcej urządzeń, które posiadamy w domu jest zasilanych z sieci energetycznej. Zakłócenia w przesyłaniu energii są nieuniknione, możemy się jedynie przed nimi chronić.

Polecane produkty

  • Typ kart pamięci: microSD

  • Pojemność pamięci flash: 32 GB

  • Klasa pamięci: A1, U1, V10

28 , 00
  • Prędkość odczytu: 200 MB/s

  • Interfejs: USB 3.0/USB 3.1 gen 1/USB 3.2 gen 1

36 , 00
  • Zestaw z myszką: Tak

  • Połączenie: Przewodowe

  • Interfejs: USB

  • Kolor: Czarny, Niebieski, Szary

93 , 50