Ulubione
Alsen dla Ukrainy
Akcja AByrazem
AB Group

Firma Alsen wraz ze swoją spółką macierzystą AB S.A. organizują zbiórkę używanych laptopów. Po sprawdzeniu zostaną one przekazane dzieciom z Ukrainy, które wraz ze swoimi bliskimi osiedlają się w Polsce.
Pomagamy w obszarze, na którym znamy się najlepiej.

Jak Ty możesz pomóc?

Jeśli posiadasz będącego w dobrym stanie, sprawnego ale zbędnego laptopa - możesz dać mu drugie życie wspierając ogólnopolską zbiórkę notebooków, które będą przekazywane uczniom z rodzin ukraińskich.

Gdzie możesz oddać laptopa?

Poniżej znajdziesz mapę z zaznaczonymi sklepami sieci Alsen, w których możesz oddać swój sprzęt jako darowiznę.


Jaki laptop możesz przekazać?

Jaki laptop możesz przekazać?

Pamiętaj by laptop, który chcesz przekazać nie miał uszkodzeń mechanicznych, był sprawny technicznie oraz posiadał zasilacz i baterię. Nie zapomnij o usunięciu swoich danych! Przygotuj sprzęt w taki sposób, jakbyś miał go podarować bliskiej osobie.


Minimalna specyfikacja:

  • System operacyjny: bez systemu lub z systemem (Ważne! Windows 10 lub dostosowany do instalacji Windows 10)
  • Wiek laptopa: notebook nie starszy niż 5-letni
  • Procesor: minimalnie procesor Intel i3, siódmej generacji (lub odpowiednik producenta AMD)
  • Pamięć RAM: minimalnie 4 GB
  • Matryca: minimalnie 13,3 cala

Dlaczego pomoc przez zbiórkę sprzętu?

Dajesz drugie życie komputerom

Dajesz drugie życie nieużywanom notebookom

Równe szanse w nauce

Dajesz ukraińskim dzieciom w potrzebie równe szanse w nauce

Duży projekt pomocowy

Jesteś częścią dużego projektu pomocowego

Dlaczego warto wybrać zbiórkę przez Alsen?

Bezpieczeństwo

Wybierasz sprawdzone firmy z wieloletnim doświadczeniem w branży IT

Zaufanie

Współpracujemy z największymi organizacjami działającymi na rzecz uchodźców wojennych

Rzetelność

Sprawdzenie laptopa przeprowadza profesjonalny serwis Alsen, a punkty odbioru zlokalizowane są w całej Polsce


Zbiórka krok po kroku

Zbiórka krok po krokuZbiórka krok po kroku

Masz zbędnego laptopa? Twoja firma wymienia komputery? Oddaj je dzieciom z Ukrainy! Pomożesz im w nauce. Sieć sklepów z elektroniką Alsen rozpoczęła zbiórkę komputerów w ramach akcji #ABy razem dla Ukrainy. Przekazane urządzenia zostaną odświeżone, a później trafią do dzieci, które znalazły schronienie w Polsce. W ten sposób polski dystrybutor elektroniki - Grupa AB odpowiada na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej, a przy okazji zmniejsza liczbę elektroodpadów na rynku. Akcja potrwa do odwołania.

Laptopy można przynieść do jednego z 400 sklepów stacjonarnych sieci Alsen w Polsce. Organizatorzy akcji zastrzegają jednak, że urządzenia muszą spełniać pewne minimalne warunki. Nie mogą być uszkodzone mechanicznie, mieć więcej, niż 5 lat i przynajmniej 13 cali. Każdy laptop musi być sprawny, posiadać baterię i zasilacz oraz spełniać minimalne wymagania osprzętowe podane na stronie akcji. Do każdego komputera trzeba też dołączyć deklarację potwierdzającą darowiznę. Komputery zanim zostaną przekazane uczniom, trafią do komputerowego SPA, gdzie serwisanci sklepu Alsen przygotują je dla nowych użytkowników.

W pierwszej kolejności zbiórka obejmuje komputery przenośne - laptopy, które nie wymagają skomplikowanego serwisu. Każdy notebook przed wydaniem przejdzie skrupulatny przegląd. W tej akcji ważny jest również dodatkowy ważny aspekt – środowiskowy. Wspólnie z darczyńcami dajemy drugie życie laptopom, ograniczając ilość elektrośmieć. O tym, gdzie konkretnie trafią laptopy zdecyduje ostatecznie Ministerstwo Edukacji Narodowej, które będzie rozdzielało pomoc we współpracy z dyrektorami szkół.

Pamiętaj... Pomaganie jest fajne! Pomagając innym, pomagasz sobie!

powrót