Ulubione

Jak przedłużyć żywotności baterii w telefonie?

4 sposoby na ożywienie martwej baterii telefonu

Smartfony są obecnie szeroko stosowane w niemal każdej grupie wiekowej.  Coraz częściej narzekamy na skracanie się czasu gotowości telefonu po dłuższym użytkowaniu.


Dlaczego tak się dzieje? Jest to spowodowane głównie jakością baterii telefonu. Dlatego konserwacja baterii ma kluczowe znaczenie dla poprawy długowieczności. 

Nigdy nie jest za późno. W tym artykule przedstawiamy główne metody łatwego i szybkiego przedłużenia żywotności baterii.


1. Przetrzyj i wyczyść telefon komórkowy


Po długotrwałym użytkowaniu metalowa powierzchnia baterii litowej i styki mogą ulegać utlenianiu. Może to skrócić żywotność i efektywność baterii. Ostrożnie usuń wszelkie pozostałości / ślady rdzy, które się nagromadziły, aby upewnić się, że bateria ma bezpośredni kontakt z telefonem.


Przetrzyj smartfon po wyjęciu baterii

Aby to zrobić, delikatnie wytrzyj metalowe styki baterii i telefonu komórkowego za pomocą odpowiedniego narzędzia do czyszczenia. Poprawia to wydajność ładowania i czas działania baterii.


2. Przywróć do życia martwą baterię przez zamarzanie


Reakcje litu w bateriach działają w procesie ładowania-rozładowania, w którym ładunki dodatnie i ujemne zderzają się ze sobą. W normalnej temperaturze pokojowej energia kinetyczna jest stosunkowo duża, jednak ponieważ bateria utrzymuje stan aktywny / gotowy, często może wystąpić przeciek elektryczny. Jednakże, w warunkach niskiej temperatury, powłoka litowa na powierzchni akumulatora, wraz z mikrostrukturą elektrolitu i interfejsem ulegnie znacznej zmianie, prowadząc do tymczasowego stanu nieaktywnego, który minimalizuje przeciek elektryczny. Wydłuża to żywotność baterii telefonu, umożliwiając jej ładowanie przez więcej cykli.


Krok 1:

Owiń starą baterię telefonu w gazetę i dwukrotnie przewiń ją folią z tworzywa sztucznego. Ewentualnie umieść baterię w szczelnie zamkniętej plastikowej torbie, która zapobiegnie zamoczeniu.


Krok 2:

Umieść baterię w lodówce i wyjmij ją po 3 dniach.


Krok 3:

Usuń opakowanie i umieść baterię w chłodnym miejscu na 2 dni. Z dala od bezpośredniego światła słonecznego.


Krok 4:

Włóż baterię do telefonu, ale nie włączaj urządzenia. Zamiast tego podłącz telefon do właściwej ładowarki i pozwól mu się ładować przez 48 godzin.


Po ładowaniu urządzenia przez 48 godzin włącz urządzenie i sprawdź poziom naładowania baterii. Jeśli się powiedzie, ta metoda przywróci zużytą baterię do życia, umożliwiając ponowne jej naładowanie.


3. Rozruch z baterii 9V


Ta metoda jest skuteczna w przypadku akumulatorów do telefonów komórkowych, które osiągnęły limit żywotności lub leżały rozładowane przez długi czas. Można samemu rozwiązywać ten problem.


Spróbuj uruchomić baterię smartfona


Zanim to zrobisz, będziesz potrzebować:

    • baterii 9V, 

    • 2 izolowane przewody, aby połączyć baterię z akumulatorem


Krok 1:

Zaciski dodatnie i ujemne na baterii 9V będą wyraźnie oznaczone. Zidentyfikuj je i połącz odpowiednią stroną.


Krok 2:

Na baterii telefonu komórkowego dodatnie i ujemne zaciski będą również oznaczone. Podłącz do nich również przewody. Nie podłączaj strony dodatniej do ujemnej!


Krok 3:

Pozostaw podłączoną baterię na czas od 10 do 60 sekund, aby bateria telefonu mogła się rozgrzać. Dokładnie monitoruj temperaturę i czas.


Krok 4:

Gdy bateria się nagrzeje, natychmiast odłącz baterie. Nie próbuj w ten sposób w pełni naładować baterii. Umieść baterię w telefonie. Teraz będziesz musiał naładować baterię w normalny sposób, a następnie spróbuj włączyć telefon.


4. Reset baterii małą żarówką


Całkowicie rozładuj starą baterię i naładuj ją, aby ją zaktywować. Celem tego rodzaju zupełnego rozładowania jest pełne odprowadzenie energii wewnętrznej.


Będziesz potrzebował 2 przewodów. Podłącz je do dodatniego i ujemnego bieguna baterii twojego telefonu.


Następnie podłącz telefon do małej żarówki 1,5V.


Jakakolwiek pozostała moc zawarta w akumulatorze zostanie przeniesiona do żarówki, aż do całkowitego wyczerpania.


Uwaga: światło żarówki będzie stopniowo ściemniało, dopóki nie zgaśnie. Ta metoda nie jest w 100% skuteczna, ale działa.


Wniosek: Najlepszą metodą jest codzienna troska o baterię. Powinieneś stosować się do instrukcji producenta telefonu i czasów jego ładowania Gdy telefon wyświetla ostrzeżenie o niskim poziomie naładowania baterii, jak najszybciej naładuj baterię.


Jeśli powyższe działania nie przyniosą spodziewanego efektu, oddaj telefon w nasze ręcewww.alsen.pl/profesjonalny-serwis

Polecane produkty

 • Poziom hałasu: 26.92 dB

 • Przepływ powietrza: 38.82 cfm

 • Wentylator: 12 cm

 • Liczba wentylatorów: 1

 • Waga: 410 g

76 , 42
 • Profil: Praworęczny

 • Sensor: Optyczny

 • Rozdzielczość (maks.): 4000 dpi

89 , 90
 • Rodzaj pamięci: DDR4

 • Całkowita pojemność pamięci: 8 GB

 • Częstotliwość szyny pamięci: 3200 MHz

 • Radiator: Tak

160 , 44